Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

ateş ve kaka

Nereden Yazdırıldığı: Anne Olunca Anladım
Kategori: Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
Forum Adı: Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
Forum Tanımlaması: (Sorularınız ve cevapları)
URL: http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=71779
Tarih: 29 Mar 2024 Saat 00:20

Konu: ateş ve kaka
Mesajı Yazan: zelalim
Konu: ateş ve kaka
Mesaj Tarihi: 24 Oca 2022 Saat 10:45
hocam merhaba,
ikiz erkek bebeklerim 12 aylıklar. ablaları bu sene ilkokula başladı, yakalandığı her hastalık bebeklere de bulaşıyor, bir hafta iyilerse diğer hafta üçü de hasta oluyor. bebekler dün yine ateşlendi hocam, ablalarında öksürük ve boğaz ağrısı vardı sadece. ve hocam bebekler ne zaman ateşlense, ikisi de, kaka yapmıyorlar, yiyip içtikleri şeyler ve miktarları değişmiyor ama kabız olmuş gibi kıvranıyorlar, derin uykuları da yok, sürekli sallanmak istiyorlar,gaz sancısı cekiyorlar. ateş düşürücü verdiğimde ateşleri bir süre düşüyor ama yine kaka yapmıyorlar, o yüzden huzursuzluk, derin uyumama ve ağlama devam ediyor her defasında. ne zaman ki ateş tamamen düşüyor o zaman kakalarını yapıyorlar. bu sefer ateş düşürücü de vermedim. gliserin fitil biraz rahatlatıyor ama her ateşlendiklerinde hastalık boyunca kullanmak ne kadar doğru bilmiyorum. kızımda böyle birşey yaşamamıştık ama ateşle kaka yapmama arasındaki bağ nedir hocam, normal birşey mi, ateş çıkana kadar rahat rahat yaptıkları kaka ateşle beraber her defasında sorun oluyor ve aşırı huzursuz oluyorlar. 

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Dr.KadirTugcu
Mesaj Tarihi: 24 Oca 2022 Saat 18:59
Atesli hastaliklarda, mikroplarla mucadele edebilmek icin, kan icorganlardan cekilerek, gerekli organlara
 gonderilir. Sadece sindirim sisteminden degil, el-ayak ve yuzden de kan cekilir ve solukluk olur.
Bir de; ayni sebeple, istah azalir. Hepsi sonra yerine gelir.

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat