Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Akciğer filmi

Nereden Yazdırıldığı: Anne Olunca Anladım
Kategori: Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
Forum Adı: Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
Forum Tanımlaması: (Sorularınız ve cevapları)
URL: http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=72626
Tarih: 28 Mar 2024 Saat 18:27

Konu: Akciğer filmi
Mesajı Yazan: Zeynep33
Konu: Akciğer filmi
Mesaj Tarihi: 02 May 2022 Saat 08:54
Merhabalar Dr bey 6 yaşındaki kizimin covid sonrası geçmeyen öksürüğu için daha önce de size yazmışdim öksürük azaldı ama hala geçmedi covidden sonra 3 ay boyunca oksurmedigi.gun olmadı bu kadar uzun sürer mi hocam?en son kbbcinin biri kızıma astım dedi dekart ampül yazdı 3 gün,ventolin 4×1 cortair 2×1 bide ne alakayasa gaviscon şurup levmont ve nasofix sprey yazdı tablet sprey ve şurubu hazirana kadar kullansin dedi ben hiçbirini almadim ilaclarin,kbbciye Dr bey astım birden olurmu dedim her yasda olur şuan sende de olur bu çocuk astım bu kadar uzun öksürük sürmez dedi     geçencocuk dru ciğer filmi istedi bakalım dedi 4 kez çekildi 3 ayda bı sorun olurmu? Dra sorduğumda telefonlar daha çok radyasyon yayıyor dedi bı de filmi yorumlarsaniz sewinirim
https://www.hizliresim.com/1jvu0hx" rel="nofollow - https://www.hizliresim.com/1jvu0hx

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Dr.KadirTugcu
Mesaj Tarihi: 02 May 2022 Saat 18:23
Akciger Rontgeni temiz. Sadece "skolyoz" gorunumu var. Dik durdugundan emin olun. EGER, Rontgen 
cekilirken dik durdugunda gene  bu kemik egriligi gorulurse, bir Ortopedi doktoru gorsun. 
Oksuruk onemli degil. Ilac kullanmayin. 
O doktor ; SALGIN teki!!!!!  
Rontgen isini nedir, cep Telefonunun yaydigi elektromenyetik dalga nedir haberi yok. Bu kadar cahillikte ancak
 Turk Tip fakultelerinde egitim ile basarilir! 

Mesaj Tarihi: 02 May 2022 Saat 20:20
https://www.hizliresim.com/6b4qy8q" rel="nofollow - https://www.hizliresim.com/6b4qy8q dr bey bu da 15 Mart'ta çekilen film sonucu skolyoz için buna da bakabilirmisiniz endişelendim de

Mesaj Tarihi: 02 May 2022 Saat 21:35
Skolyoz yok. Ilk filmde duzgun durmamis. 

Mesaj Tarihi: 02 May 2022 Saat 22:47
Hocam iyiki varsınız çok sağolun bir an endişelendim,hocam öksürükle ilgili olarak kızım bugün gündüz pek öksurmedi ama bu akşam 9 gibi geniz akıntısı başladı ve sonra öksürdu uyuyana kadar ,şuan uyuyo genzinden balgam ve hirlama sesi geliyor ama gündüz yokdu  birden balgam neden oluşabilir sizce? Bazen de kuru kuru öksürüyor sağı solu belli olmuyor öksürüğün 

Mesaj Tarihi: 02 May 2022 Saat 23:33
Hocam öksürük öykümüz şöyle covidle başlayan kuru öksürük 3 hafta sürdü sonrasında balgamlı öksürük yaklaşık 1.5 ay( o arada sinüzit olduğu söylendi  2 güne bir öksürük sonrası balgam kusuyodu) o yoğun geniz akıntısı geçti sonrasında 3 hafta yine kuru öksürük şeklinde devam etti hala da dewam ediyor ama bu aralar geniz akıntısı yine başladı az da olsa

Mesaj Tarihi: 03 May 2022 Saat 02:01
Akcigerlerde bir sey yok. ZATEN, Akcigerleri koruyan da bu oksuruk!! 
Sakin Turk doktor akli ile oksuruk kesmeye kalkmayin. SAKIN: Oksuruk ve Grip suruplarini hicbir zaman,
 Allerji ve Astim  ilaclarini da,  kesin tani konulmadikca kullanmayin. 
Deniz kenari kiyi bolgelere gidince hemen duzelir.

Mesaj Tarihi: 03 May 2022 Saat 03:26
https://www.hizliresim.com/j8hs95l" rel="nofollow - https://www.hizliresim.com/j8hs95l
Dr bey öksürük için çocuk alerjiye gitmisdik 3 hafta önce bu tahlilleri verdi tahlili verirken 1 gün önce levmont tablet almisdi o sonucu etkiler mi? Sonrasinda13 mayisda basdan gidecez,bir de Dr bey kızım gece öksurmezdi bu gece öksürdu öksürüğüne uyandım yatmadan hemen önce biseyler yedi 5 dk sonra yattı bı de az önce diş gicirdattigini farkettim hemen yeyip yattı diye öksürmus olabilir mi gece?

Mesaj Tarihi: 03 May 2022 Saat 03:36
Hocam 3  farklı çocuk dru astım değil dedi öksürük covidde bağlı dedi eğer astım olsa alerjik yürüyüş olurdu dedi sizce covid kızımı astım hastası yapmış olabilirmi?bir kbbci astım dedi bir diğer çocuk dru da alerji dedi astım yada alerji için kesin tanıyı çocuk alerji uzmanı mi koymalı bulunduğunuz şehirde çocuk alerji yok muayeneye başka şehire gidiyoruz 13 mayisda basdan gidecez bakalım ne tetkikler yapcaklar

Mesaj Tarihi: 03 May 2022 Saat 17:55
Degil Covid, HICBIR hastalik Astim yapmaz.. Astim, bazi bunyelerde, (Bilhassa bebeklikte asiri temiz/steril
bakilmis) cocuklarda zamanla ortaya cikan ve bazi uyaranlara karsi, bir akciger tepkisidir. 
HER oksuruk, Astim DEGILDIR!!!!

Mesaj Tarihi: 04 May 2022 Saat 00:21
Çok sağolun hocam tüm sorularımı yanitladiginiz için,peki hocam kızımın öksürügu sizce nörolojik olabilirmi? 

Mesaj Tarihi: 04 May 2022 Saat 03:46
Oyle bir sey yok. Turk doktorlari ASLA Grip teshis etmezler. 
Benim Grip icin anlattiklarimi uygulayin. 
Bugunden geriye dogru yazdigim cevaplari okuyun. 

Mesaj Tarihi: 05 May 2022 Saat 17:40
Dr bey uyguluyorum dediklerinizi mesela dün çok az oksurmusdu ben geciyo sandım ama bu sabah kalktığında genzi akiyodu yoğun şekilde burnu tikaliydi hapsurdu baya ve öksürdu bir kaç saat yoğun şekilde hala ara ara var öksürük hocam anlamadığım şu grip bu kadar uzun sürer mi hiç geçmez mi?

Mesaj Tarihi: 05 May 2022 Saat 18:53
Hocam daha önce hasta olduğunda en fazla 2 haftada iyilesiyordu bunda covid oldukdan sonra asla düzelmedi hocam benim psikolojim bozuldu inanın öksürük sesi duyunca stresden mideme bulantilar giriyor artik

Mesaj Tarihi: 11 May 2022 Saat 22:08
Merhabalar hocam bugün kızımı çocuk göğüs hastalıklarına götürdüm öksürük 3.5 ay oldu geçmeyeli Dr tomografi çektirdi ciğer ve sinüs icin ciğerinin her iki tarafında da küçük leke var dedi sanirm covide bağlı oluşmuş Dr bey bu lekelerden öksürük kalmış olabilirmi? sinüs tomografisinde de kronik sinüzit var dedi bunlara gore azeltin 30 ml ve ceftinex  250 mg yazdı astım ve alerji değil dedi ve ciğerde wheezing var dedi kızım bu aralar çok felâket öksürüyo nefes verirken ıslık sesi cikiyo sizce ne yapmalıyım?

Mesaj Tarihi: 12 May 2022 Saat 00:17
"leke" ile oksurugun bir alakasi YOK! 
SAKIN verilen ilaclari kullanmayin. 
Sadec: sicak su buhari uygulayin ve sadece; Limonlu bal, Serum Fiz ve ColdMix kullanin.
Gerek olursa, serum Fiz yerine, Iliadin damla kullanin.
Eski cevaplari mutlaka okuyun.

Mesaj Tarihi: 12 May 2022 Saat 12:36
Dr bey defalarca okudum ezberledim artık kızım malesef bal yemiyo ondan yediremiyorum,Dr bey sinüzitin kronik olduğu söylendi bu kronik sinüzit ne demek oluyo yani kalicimi geçmezmi? Bir de kadir bey çocuk göğüscu bu çocuk astım değil asla ventolin,flixotede kullanma hiç bir zaman dedi (geçenlerde bizim çocuk dru bize wheezing sesi için ventolin ve flixotede kullanmamizi soylemisdi)astım olmadığını sanırım solunum testine bakıp anladı çünkü baksana çocuk ilaç alinca daha kötü yapmış testi dedi ama kızım solunum testine tam ufleyemedi yani ilk basda ilaçsız olanda üfledi 15 dknsonra ventolin verildi o zaman 2.testte öksürdu testi zor yaptı yani 2.test de ufleyemedi acaba testi tam yapamamasindan solunum testinin geçerliliği olmayabilirmi?sizin dediginiz gibi asla astım değil dedi

Mesaj Tarihi: 12 May 2022 Saat 12:37
https://www.hizliresim.com/1grv502" rel="nofollow - https://www.hizliresim.com/1grv502 bu da solunum testimiz bu arada cuma günü de verem testi yapılacak ppd hocam Dr istedi

Mesaj Tarihi: 12 May 2022 Saat 17:24
Dr bey kızım verem olabilirmi?yarın ppd testi yapılacak içim içimi yiyo ciğerine leke olması, öksürüğün geçmemesi bunlar beni çok korkutuyo bı de kızım ayda 1 akşama doğru hafif atesleniyo ama geri geçiyor veremde akşamları ateş olurmuş sizce bu ihtimal varmı?

Mesaj Tarihi: 12 May 2022 Saat 18:27
Astim ile hicbir alakasi YOK. Turkiye'de bazi doktorlar, her oksuren cocuga Astim derler.. O yuzden dikkatli
 olun. 
Dogduktan sonra,  BCG asisi yapildi ve sol omuzunda ufak bir iz varsa, PPD testi gerekmez. 
Sinuzitten suphe ediyorsaniz; Iliadin damla, 5 gun, gunde:2x2'ser damla sirt ustu yatar durumda ve basi 
asagi sarkar  durumda damlatin. 

Mesaj Tarihi: 12 May 2022 Saat 18:34
Dr bey solunum testine göre mi astım yok dediniz siz? göğüscu de bu çocuk asla astım degil kim astım ilacı veriyo.deyip sinirlendi aşısı var bu durumda verem olma ihtimali hiç yokmudur?

Mesaj Tarihi: 12 May 2022 Saat 18:39
Astim ile ilgili makale ve Forum yazilarimi okuyun. Astim degerlendirme tablosunu da iyi inceleyin. 
Simdiye kadar BCG asili bir cocukta hic Verem hastaligi gormedim. 

Mesaj Tarihi: 12 May 2022 Saat 19:37
Dr bey BCG aşısı 2 aylıkken yapılmış 1 doz şeklinde baktım e nabizdan doz sayısı kaç olmalı?

Mesaj Tarihi: 12 May 2022 Saat 21:22
Tek doz yapiliyor. 

Mesaj Tarihi: 12 May 2022 Saat 22:27
Sağolun Dr bey çok kafanızı agrittim biliyorum Cok sağolun tüm sorularımı cevapliyosunuz ne kadar teşekkür etsem size az bizim tomografi sonucunun raporu daha çıkmadı, cikinca size atarım ama dün drun dediği lekeler sizce covidden mi oluşmusdur?her iki tarafta da küçük leke var dedi canım çok sıkıldı zamanla gecer mi yoksa kalır mı? Zararı olur mu bu lekelerin Dr bey?

Mesaj Tarihi: 13 May 2022 Saat 02:11
HER Akciger enfeksiyonundan sonra, akcigerlere kalici ufak lekeler olur ve HICBIR onemleri yoktur!!!! 
Turk doktorlarinin gazina gelmeyin,

Mesaj Tarihi: 13 May 2022 Saat 06:11
Anladım Dr bey peki akciğer enfeksiyonuna siz nasıl bı tedavi uyguluyorsunuz?kendiliğinden geçer mi bu enfeksiyon? İlaçları kullanmayın dediniz ya 

Mesaj Tarihi: 13 May 2022 Saat 07:02
Bir de Dr bey kızım covid döneminde zatürre mi geçirmiştir?

Mesaj Tarihi: 13 May 2022 Saat 17:53
Gecirmis veya gecirmemis.... Hicbir onemi YOK! 
Turk doktorlarinin gazina gelmeyin. 

Mesaj Tarihi: 13 May 2022 Saat 20:03
Dr bey bugün de çocuk alerjide randevumuz vardı kızımın sırtını dinlediler doktorlar sesleri begenmediler zatürre sesi gibi dediler, bizim 5 gün öncesinde ewde porcoz ve hipoyla bir temizlik maceremiz olmuşdu ondan sonra öksürügumuzun sesi çok değişmis çocuk drmiz wheezing sesi geliyo demisdi bugün çocuk alerjideki drlar sesler çok farklı kabalasma var zatürre bulgusu var ama virüs kaynaklı büyük ihtimal dediler kan testi yaptılar ve ventolin flixotede verdiler geçen göğüs dru da asla verme demisdi kan testini size atacağım 

Mesaj Tarihi: 13 May 2022 Saat 20:06
https://www.hizliresim.com/8swm7tc%20" rel="nofollow - https://www.hizliresim.com/8swm7tc
Bugün yapılan kan tahlili sonucumuz Dr bey kızımın öksürüğü hep vardı ama evde eşim hipo ve porcozle temizlik yaptıktan sonra öksürük çok sesli ve ciğerlerden gelmeye başladı sizce zatürre mi kızım?

Mesaj Tarihi: 14 May 2022 Saat 02:21
Zaturre olsa: 
1- Solunum sayisi , dakikada 60 uzeri olur.
2- WBC; 20'nin ustu olur. 
Turk doktorlarina , hele allerji doktorlarina sakin inanmayin. 

Mesaj Tarihi: 14 May 2022 Saat 13:08
Dr bey sizin tavsiyeniz üzerine hiç bı ilaç vermiyorum ama öksürünce resmen cigerlerden kaba balgam sesleri geliyo balgamlar cikmiyo öksürünce çocuk göğüscu sekrol yazmisdi almadım sekrol verilebilir bir ilaç mıdır?ne işe yarar almalimiyim?

Mesaj Tarihi: 14 May 2022 Saat 13:11
Dr bey öksürük 3.5 aydır vardı ama böyle ciğerlerden ses gelmiyordu bu sefer resmen tuhaf sesler cikiyo bu sesler beni çok korkutuyo ama kan tahlilini gördünüz zatürre değil dedeinz bu seslerin sebebi ne olabilir? mesela elimi beline koyunca derin nefes alınca o sesler elime geliyo hissediyorum

Mesaj Tarihi: 14 May 2022 Saat 18:05
Oksuruk sesine gore; Zaturre teshis edilemez!!  Bunu yapsa yapsa dunya da bir tek Turk doktorlari yaparlar!! 
Zaturre oldugunda:
Solunum, dakikada 60'dan fazla olur, ates yuksek olup, kolay kolay dusmez! 
Bunlari 20 seneden beri anlatiyorum, bakalim daha kac sene anlatacagim!! 
Su Turk doktorlarina inanmayin! Sizleri korkutarak para kazaniyorlar. 
Hacettepe'de asistan iken bile, Kalp yetmezligi yoksa, ASLA Zaturre hastasini yatirmazdik!! Simdi PUSTLAR,
 her oksureni, "Zaturre baslangici" filan gibi sahtekarliklarla hastaneye yatiriyorlar. 
Zaturre olsa bile evde tedavi edilirdi. 
Gunumuzde; Halki, Devleti ve Sigorta sirketlerini kaziklayabilmek icin her turlu sahtekarliklar yapiliyor! 
Boyle lacka devletin de boyle sahtekar doktorlari olur! 

Mesaj Tarihi: 14 May 2022 Saat 18:11
Dr bey zatürre ama viral gibi dediler sesler çok farklı raller falan dediler 3 farklı alerji dru dinledi ama zatürreye de tam emin olamadılar soru işareti koydular tanıya pazartesi yine getirin dediler.bogazinda beyazlık varmış viral enfeksiyon gibi dediler zatürre değil tamam peki o seslerin sebebei ney acaba Dr bey resmen senfoni orkestrası gibi ses çıkıyor 

Mesaj Tarihi: 14 May 2022 Saat 18:20
Resmen SACMALAMISLAR!! 
Dogru; Her turlu zaturre'de, ister bakteriel, ister viral zaturre olsun, "Krepitan raller" duyulur.. AMA teshis 
icin bundan  daha onemli olan, solunum sayisi ve yuksek atesdir.. 
Akcigerlerde "krepitan rallerin dinlenmesi;  "Lober Pnomoni" ( yani Rallerin sadece bir akciger lobunda duyulmasi)
 teshisi icindir. Bronkopnomoni'de, butun akcigerlerde yaygin olarak Krepitan raller duyulur. 
Diger raller: Sibilan ve Ronflan olup, artik bu ralleri ayirabilecek doktoru ara ki bulasin! 

Viral/bakteriel ayrimi ise, en garanti: WBC tayini iledir. 
Viral zaturrelerde WBC degeri duser! Bakteriel zaturrelerde, asiri yukselir. 
Simdi ise oksuren hastalar; ya "Sahtekarligin 3 Safhasi" ile dolandiriliyorlar, ya da:
Doktor--> Laboratuvar-->Allerji doktoru--> Allerji testleri--> doktor, surunur dururlar! 

Siz; cocugunuzun WBC degerine bakin, normal veya normalden de dusuk ise, hic bosuna ugrasmayin, 
yapilacak bir tedavi veya ilac yoktur, kendiligiden duzelir.

Mesaj Tarihi: 14 May 2022 Saat 19:10
Dr bey wbc değeri 7,68 bakteriyel bı durum yok peki viral zatürrede de mi aynı şekilde solunum sıkıntılı nabız sayısı 60 in uzerinde oluyo?
Dün dediğiniz gibi çocuğumu yatırmayı düşündüler son anda vezgectiler

Mesaj Tarihi: 14 May 2022 Saat 23:03
Viral Zaturre, solunum sikintisi yapmiyorsa!!! Oksijen verilmesine gerek YOKSA, evde tedavi edilir. 
Tedavi dedigin de; buhar tedavisi, Limonlu bal ve ColdMix. 

Mesaj Tarihi: 15 May 2022 Saat 16:58
Çok teşekkürler kadir bey bu kadar sorulara nasıl yetisiyosunuz ve cevapliyosunuz inanamıyorum,bir de türküye ye doncekmisiniz neden Amerika'da siniz cevaplamak isterseniz tabi hocam merak ettiğimden soruyorum?
Dr bey bir de kızımın öksürüğü aşırı derecede yok şuan ama ciğerlerde sesler var tam tersi ciğerlerde böyle sesler duyulduğunda daha çok öksurmesi gerekmiyo mu atması için? Yani önceden daha çok öksürür atagi gecirirdi ama öksürük kuru olurdu cigerden gelmezdi,5 gündür falan öksürük olunca ciğerlerden tuhaf sesler geliyo ama daha az anlam veremiyorum

Mesaj Tarihi: 15 May 2022 Saat 18:23
Gunluk yazilarimi, bugunden geriye giderek okuyun, butun sorularinizin cevabini bulursunuz.
18 Mayis Carsamba sabahi, Istanbul'a yola cikacagim. 

Mesaj Tarihi: 16 May 2022 Saat 17:22
Dr bey yine rahatsız ediyorum kızımın ppd testini bugün okudular çocuk göğüscu verem yok dedi skor(+) ppd,ppd sonuç 8-9 mm yazdı hemşire, çocuk göğüscu öksürügumuzun kronik sinüzitten kaynaklandığını söyledi kızımda astım ve alerji olmadigini söyledi kandan yapılan alerji testi sonuclarimiz IgE 74.700  İU/ml referans 0-100 ve inhalan fadiatop ige <0.10 kU/L olduğu için alerji olsa kanda çıkardı dedi deri testine bile gerek yok dedi ,çocuk alerjideki drlar zatürreye doğru gidişat var diyolar dedim onlar hikaye uyduruyo dedi.ama çocuk göğüscu sırtini dinlemedi bugün ;sizin dediğiniz gibi leke öksürük yapmaz dedi bol su icsin dedi peki Dr bey sinuzitse kızım neden ciğerlerden sesler geliyo raller wheezing sesleri,?

Mesaj Tarihi: 16 May 2022 Saat 17:29
Dr bey e nabiza bugun düşmüş aşağıdaki cuma günü çocuk alerjinin istediği akciğer filminin fotosu onlar filminiz iyi değil viral pnomoni demişlerdi ya o filmi atiyorum,birde bronşlda kalınlaşma var demişlerdi siz de değerlendirirseniz memnun olurum
https://www.hizliresim.com/b2wvh9f" rel="nofollow - https://www.hizliresim.com/b2wvh9f

Mesaj Tarihi: 16 May 2022 Saat 18:23
Hangi; "Allahin GERI ZEKALISI" o filmde "Viral Pnomoni" gormus??
Akciger Rontgeni NORMAL!! 

" bronşlda kalınlaşma var demişlerdi"
Derler!!  Geri zekali cok! 
Yuzbin kere anlattim. Oksuruk nedeni ile cocuklarinizi Turk doktorlara GOTURMEYIN!! Mutlaka bir sarlatanlik
yapacaklardir.   
Insallah; bu gibi NAMUSLU Allerji doktorlari cogalir!! O doktorun soyledigi hersey DOGRU! 
Bu gibi namuslu ve bilgili doktorlarin artmasi ile, bu sahtekar sarlatanlarin sonu gelecek insallah! 

Mesaj Tarihi: 16 May 2022 Saat 18:35
Dr bey astım ve alerji yok diyen çocuk göğüs doktoru,filme kötü diyip bronslarda kalınlaşma var diyen ve viral pnomoni diyen çocuk alerji doktorlari siz hangisini doğru buldunuz tam anlayamadım da?

Mesaj Tarihi: 16 May 2022 Saat 19:58
Bir de de bey onceden kızımın ciğerlerine inmezdi şimdi ciğerlerden ses gelmesinin sebebi ney olabilir? Çocuk göğüscu de çünkü dinlediğnde wheezing var demisdi bu sesin sebebi balgam mi cigerdeki?

Mesaj Tarihi: 17 May 2022 Saat 01:54
Dr bey astım ve alerji yok diyen çocuk göğüs doktoru,
Bu doktordan bahsediyorum..  
Ses duyulmasi onemli degil... 
1- Ates varmi?
2- Solunum sikintisi var mi???
3- Solunum sayisi, dakikada:60'dan fazla mi? 
Bunlar yoksa, ne duyuldugunun hic onemi yok. 

Mesaj Tarihi: 17 May 2022 Saat 11:09
Ne ateş ne solunum sıkıntısı var bizde; anne olarak mecbur götürüyoruz drahasta olunca  hocam ama 2 farklı doktorun alerji ve göğüs iki farklı tanı koyması gercekden çok ilginç hocam.Kime güvencem ben çocuğumu ayda yılda bir iyi denk doktor bulcam da doğru teşhis koycak😔

Mesaj Tarihi: 17 May 2022 Saat 18:03
Cocuk "Gogus Hastaliklari" goktoruna devam edin. 

Mesaj Tarihi: 21 May 2022 Saat 00:34
İntravenöz kontrast madde verilmeksizin aksiyel planda 1 mm kesit kalınlığı ve 10 mm kesit aralığı kullanılarak yapılan incelemede; Kesitler dahilindeki kemik yapıları normaldir.Trakea ve ana branşlar açıktır.Akciger prankim alanlarinin incelenmesinde ,sol akciğer alt lob laterobazal segment ve orta lobda atelektatik akciğer segmentini düşündürücü konsolide alanlar mevcuttur.Gerek görülürse takip ve kontrolu önerilir. Dr bey tomografi raporumuz çıkmış yorumlarsaniz sewinirim çok endiseliyim

Mesaj Tarihi: 21 May 2022 Saat 08:43
Dr bey bir de gündüz öksürügu baya azaldı ama bu gece de 5 6 kez sanki boğazına bişey takilmis gibi kuru kuru öksürdu bunlar hep covidin etkilerimi? Covid kızımın ciğerlerinde araz bırakmış olabilirmi? Sinüs mrina da atcam size sonra

Mesaj Tarihi: 21 May 2022 Saat 18:08
Röntgen veya Tomografi görüntülerine kafanızı takmayın. Önemli olan, hastanın durumudur! 
Hastanın solunumu önemlidir. Hasta rahat ise görüntülerin hiçbir önemi yoktur. Röntgeni tedavi etmiyoruz, 
hastayı tedavi ediyoruz. Böyle böyle iyileşecek.

Mesaj Tarihi: 21 May 2022 Saat 18:19
Kadir bey çok teşekkür ederim her soruma yanıt verdiğiniz için cok sağolun Allah razı olsun.benim aklıma takılan raporda yazılan şey ciddi bir şey mi solunumu iyi 6 yaşında bı çocuğun akciğer tomografisiinde böyle şeyler yazmasi normalmi bunu öğrenmek istedim sıkıntımız öksürük yazan şeyler zamanla geçer mi kalicimidir?

Mesaj Tarihi: 21 May 2022 Saat 18:26
https://www.hizliresim.com/g8mtvld" rel="nofollow - https://www.hizliresim.com/g8mtvld Dr bey bu da sinüs tomografisi kronik sinüziti var demisdi çocuk göğüscu oksuruk ondan demisdi azeltin ve ceftinex sekrol yazmisdi siz vermeyin demişsiniz ben vermedim bunu da yorumlarmisiniz size zahmet

Mesaj Tarihi: 21 May 2022 Saat 23:01
Yok! Onları herkese söylüyorlar. SAKIN verilen ilaçları kullanmayın. 
Baş ağrıları oluyorsa; Ilıadın DAMLA (damla bulamazsanız, spreyı damlalıklı başka bir şişeye boşaltın.)
5 gün, günde:2x2,şer damla her iki burun deliklerine  sırt ütü yatar ve bası geriye-arkaya sarkacak şekilde
damlatın. 

Mesaj Tarihi: 22 May 2022 Saat 00:43
Dr bey neler denedim geçmiyor sürekli geniz akiyo genzinde bı balgam şaka gibi 4 ay olcak öksürük hala sıfırlanmadi verem testi negatif tomografi sonuçlarını attım kaç kez drlara gittim daha ne yapiym bir sinüzit böyle geçmez mi ?bana lütfen bı yol gosterin

Mesaj Tarihi: 22 May 2022 Saat 07:16
Denize girsin, geçer.

Mesaj Tarihi: 23 May 2022 Saat 19:22
Dr bey deniz sezonuna kadar cekecez mi bunu geçen hafta size öksürünce cigerden senfoni sesleri geliyo demisdim şuan ciğerden o kaba sesler gelmjyo ama sürekli genzinde balgam var gibi ve kuru öksürük yapiyo bu sefer boğazına bişey takiliyo gibi sürekli hocam bu geniz akıntısı mi öksürük yapiyo sizce?
Hocam bir de bende de mevsimsel alerji var benim de burnum gözüm kasiniyo hapsriyorim genzim akiyo ama bende öksürük olmuyo kızımda neden öksürük yapiyo sizce bu geniz akintisi?

Mesaj Tarihi: 23 May 2022 Saat 22:41
Kadir bey kızım bugün çok öksürdu az önce uyudu sırt üstü uyuyo uyurken sol.gogsune elimi koydum arada kaybolan arada belirginleşen sanki bisey pıt pıt ediyo gibi elime ses geliyo arada yok oluyo 2 3 dk sonra o ses elime geri geliyodu ciğerlerde bı sıkınti olabilirmi? Sanki hava kaçağı gibi bı ses bu bahsettiğim inanın şuan korkudan elim ayağım titriyor şu tomografide yazan sol ve orta lobdaki atelektatik alan mevzusu bunlara sebebiyet veriyo olabilirmi Dr bey?

Mesaj Tarihi: 24 May 2022 Saat 08:18
Ateş:Yoksa..
Solunum sayısı:60'dan fazla değil ise, 
Solunum: Sıkıntılı değil ise, önemli bir şey değildir. 
Sıcak su buharı faydalı olur.

Mesaj Tarihi: 24 May 2022 Saat 09:08
Onlar yok da Dr bey benim bu cigerdeki lekeler kafama çok takiliyo daha önceki yazılarınizda.cigerinde.lele olanlara bronoskopi falan onermissiniz acaba lekeler ciğere yeterli hava gitmesini engelleyip öksürük oluşuruyo olabilirmi? Nette leke oksurtur falan vs yazıyo hocam çok kafanızı agritiyorum farkındayım ama bı anne olarak psikolojim bozulmuş durumda mazur görün lütfen 

Mesaj Tarihi: 24 May 2022 Saat 17:22
Ateş:Yoksa..
Solunum sayısı:60'dan fazla değil ise, 
Solunum: Sıkıntılı değil ise, önemli bir şey değildir. 
Sıcak su buharı faydalı olur.

Mesaj Tarihi: 26 May 2022 Saat 16:19
Dr bey kızım 3 gündür günde 2 3 kez öksüriyordu bazen hiç oksurmuyo bugün artti acile götürdüm sirtini dinleyen Dr ronkus sesi var bı tarafda dedi ne zaman öksürük artsa sırtını dinletsem farklı bı ses var diyo drlar ne yapiym bana lütfen yol gösterin yalvarıyorum atelektazi vardı tomografi raporunda o cikmisdi kızımda o öksürtur diyolar ömür boyu öksurcek mi bu kızım ne olur bu sefer açıklayıcı bir cvp yazın 

Mesaj Tarihi: 26 May 2022 Saat 18:31
"  ronkus sesi var bı tarafda dedi "
Al bir Türk doktor uydurması daha!! 
- Kaba raller!!!
- Haşin sesler!!! 
Uydur babam, uydur!
Siz benim dediklerime bakın, bu soytarılara değil.

Mesaj Tarihi: 26 May 2022 Saat 19:21
Dr bey seslere takılmıyoruk tamam ama lütfen bana " Akciğer parankim alanlarının incelenmesinde sol akciğer alt lob laterobazal segment ve orta lobda atelektatik akciğer segmentini düşündürücü konsolide alanlar mevcuttur " cümlesini aciklarmisiniz hocam tomoda yazan kahroluyorum her gün kızımın ciğerlerinde sorun mu var diye

Mesaj Tarihi: 27 May 2022 Saat 07:06
Görmeden AÇIKLAYAMAM.... Siz o Röntgenciye inanıyor olabilirsiniz ama ben bunca senelik tecrübelerime
 dayanarak, asla Röntgencilerin yorumları okumam, kendim değerlendiririm. Gördüklerimde de, ipe sapa gelir bir bozukluk görmedim.
Zaten, "düşündürücü" lafını kullanması bile kendi söylediğine kendisinin bile inanmadığının işaretidir. 
Sıkıyı gördümü, "ben kesin bir şey var demedim" deyip kıvıttıracak.
Bunlar, genellikle "çete" halinde çalışırlar! Doktor haybeden Röntgene hasta gönderir, Röntgencide zaten
anlaşmalı, böyle "laga-luga" rapor yazar ve hastaları dolandırırlar. YERSENİZ.. 

Mesaj Tarihi: 27 May 2022 Saat 09:28
Hocam haklısınız ordakki yoruma göre hareket etmek ne kadar doğru ben röntgenci ye inanıyorum demiyorum sadece öksürük geçmeyince ve orda öyle şeyler yazınca kafam allak bullak oluyo  sizin bakmanız elbette daha iyi olur,Hocam size peki görüntüleri nasıl ulastiririm e nabizdan bakar misiniz?

Mesaj Tarihi: 27 May 2022 Saat 15:49
Benim için önemli olan, WBC değeri, sadece onu yazın. 

Mesaj Tarihi: 27 May 2022 Saat 17:33
https://www.hizliresim.com/hp3dtfd" rel="nofollow - https://www.hizliresim.com/hp3dtfd bu en sonki tahlilimiz
Dr bey bugün bı çocuk druna gittim kızımın öksürügu bazen çok artiyo bu aralar boğazdan kuru öksürük arttı Dr dinledi yine wheezing geliyo dedi,ötme sesini gece bende yatarken duyuyorum nefes verirken ötüyor söyle bı yorum yaptı sürekli bı duzeliyo bı başlıyor öksürük covid sonrası hassassiyetten dolayı kimyasal alerjenlere karşı alerjik gibi biseyler dedi mesela bı sigara dumanı bı şampuan vs her şey olabilir bunu siz bulun dedi yani astım değil ama covide bağlı aşırı hassasiyet oluşmuş olabilir tahminim böyle dedi ondan aynı astimlilar gibi semtpomlar ortaya cikiyo dedi siz bu yoruma ne dersiniz?

Mesaj Tarihi: 27 May 2022 Saat 20:41
Kesinlikle Antibiyotik gerekmiyor.
Neticede çocuk GRİP geçiriyor ve her Gripte bu şekil şikayetler olur. Özellikle yapılacak EK bir tedavi yoktur.

Mesaj Tarihi: 27 May 2022 Saat 21:20
Değerli hocam ne zaman sorsam grip diyosunuz bu çocuk covidden sonra böyle oldu şuan grip belirtisi yok ki hiç bı şekilde ,şikayet öksürük ve sürekli sırtta wheezing sesi ben 4 aydır ne yapacagimi sasiridm daha önce de grip olurdu 1 haftada atlatirdi sapasağlam çocukdu ben çok korkuyorum ondan yazıyorum size her gün sizi biktirdim farkındayım da kusura bakmayın ama ben bana bı yol gösterin istiyorum çocuk bı koşsa öksüruyor şuan kuru öksürük krizlerine giriyor sırtta her gitmeme farklı sesler covidle ilgili bir açıklama yapmiyosunuz özellikle mi?

Mesajı Yazan: melisela
Mesaj Tarihi: 30 May 2022 Saat 14:05
Zeynep hanım merhaba, kovid geçirmiş biri olarak bende size yazmak istedim. Eşim 22 gün hastane de yattı. ben ona göre daha hafif atlattım. kızımında böbrekler problemliydi oraya vurdu ve 13 gün iye yüzünden hastane de yattık. Çıktıktan sonra inanın 4-5 ay etkisi geçmiyor. Benim sürekli sırt ve göğüste yanma, öksürük. Eşim de sürekli halsizlik ve hastalık belirtisi vardı. hatta eşim bir kaç gidip tekrar kovid mi oldum diye test yaptırdı. yani demek istediğim uzun süreli etkileri olabiliyor. İnş en kısa zamanda geçer. Sanırım sizin kovid kaynaklıdır. 

Mesaj Tarihi: 30 May 2022 Saat 17:39
Coroviruslar, İnfluenzalar, RSV, Coxsackie, Adenovirusların yaptığı hastalığa GRİP denir. 
Grip teşhisi; ajanı izah edemez. 
Solunum yolunu tutan BÜTÜN virusların yaptığı ahstalıga GRİP denir. Her halde anlatabilmişimdir.
Ha;Grip demişim, Ha Covid, yapılacaklar aynıdır. Nadiren olsa da İnfluenza virusları da Covid kadar ağır 
hastalık yapabilir yapılacaklar AYNIDIR! 

Mesaj Tarihi: 30 May 2022 Saat 19:42
Anladım Dr bey sağolun geçene kadar beklicez demekki başka yolu yok bir de siz Amerika'da siniz Amerika'da bu covid sonrası öksürük için herhangi bi ilaç tedavisi veriliyomu bilginiz varmı?yoksa kendi kendine geçmesi mi bekleniyor fikir almak istedim

Mesaj Tarihi: 31 May 2022 Saat 07:52
Ateşli ve öksürüklü hastalıkların hiçbirinde "Öksürük şurubu" kullanılmıyor.
Sadece öksürügün etkisini arttırıp, öksürğü azaltan (Limonlu bal, ColdMix) kullanabilirsiniz.
Şu anda İstanbul'dayım. 

Mesaj Tarihi: 31 May 2022 Saat 20:33
Dr bey çocuk drumuz dün alerjik olmayan astım dedi kızıma alerjik maddelere değil de daha farklı şeylere alerjisi olabilir dedi çünkü her gittiğimizde sırtından hırıltı sesleri geliyo diye sanırım kanda da çıkmadı alerji ama astım gibi dedi eğer böyle devam ederse uzun süreli inhalere başlıcaz dedi önceleri hep astım değil derdi ama şuan astım gibi ama alerjik astım değil dedi çünkü alerjisi yok yani bı kaşıntı hapşırık burun akıntısı yok dedi bebeklikden alerjik yürüyüşu yok dedi covid sonrası alerjik olmayan astım oluşabilir mi bronş hassasiyetine bağlı sizce?

Mesaj Tarihi: 31 May 2022 Saat 23:06
Boşverin. Onlar HER öksürene Astım derler. Anlatıklarının tamamı palavra. 
Astım olsa; hırıltıdan ÖNCE, sıkıntılı soluunum olurdu. Hasta rahat nefes alır, sıkıntılı ve daha uzun sürede
 nefes verir. Acaba hayatında hiç hakiki bir  Astım hastası görmüş mü?*
Yazılarımı okuyun.

Mesaj Tarihi: 31 May 2022 Saat 23:36
Walla Dr bey astımı ağzına almazdı dün dedi ilk defa ben de anlamadım bise çok öksürük atağı gelince ventolin fiis fis ver dedi ben de kizcaksiniz ama denedim ventolin fis fis  verince öksürük azaliyo  bronşlar açılıyor daraldığı için çocuk öksürüyo dedi,çocuk rahatliyo bunu gözlemledim bana oksurdüğü sürece ver zarari olmaz dedi eğer devam ederse başka inhalere geçecezz dedi ne yapiym sizce ventolin sadece astımda mi öneriyorsunuz siz?
Birde Dr bey bugüne kadar benim kızım sadece 1 kere bronşit olmuşdu sağlıklı bı cocukdu hiç ciğerden ses gelmezdi ne olduysa covidden sonra oldu wheezing raller ronkus her sesi duydu drlar bunun sebebi ney sizce?

Mesaj Tarihi: 01 Haz 2022 Saat 08:38
Griplerde Bronşlardaki daralma; Akciğerlerin kendini koruma mekanizmasıdır.
Siz Ventolini Griplerde kullandığınızda, Bronşlar genişler ama 10-12 gün sonra da hastalık Akciğerlere iner.
"Sahtekarlıgın 2. Safhası'nda", Ventolin kasten verilerek, bu tablo yaratılır ve sonra; hasta bir gece acilen 
ambulans ile hastanelere gider.. 
  "  ronkus her sesi duydu drlar "
Bu doktorlar duyarlar!! "Haşin ses" duyarlar, " Kaba raller" duyarlar, Hiçbir Tıb kitabında olmayan Akciğer
seslerini Türk doktorları duyarlar. Bütün dünya da geçerli olan Akciğer sesleri; Sibilan, Krepitan, Ronflan
raller ve Wheezig sesleridir. Bunlar dışında ses duyduğunu söyleyen ahmaklardan uzak durun. 

Mesaj Tarihi: 01 Haz 2022 Saat 12:06
Hocam haklısıniz dediğiniz her şeyi bugüne kadar uyguladım zaten ve kızımı minimum ilaçla büyüttüm ama hocam  covid sonrası işler karıştı mesela kızım dün hiç oksurmedi ben öğretmenim bu sabah benle birlikte okulda geldi orda öğrenciler parfüm sıkmislardi resmen boca etmişlerdi sınıfa kızım 1 saat sonra öksürmeye basladi kuru kuru ama atak geldi resmen ventolin verdim mecbur fis fis öyle rahatladı şimdi bu durumda bana siz ne önerirsiniz sıcak buhar ve limonlu bal ise yaramiyo bu durumlarda bizim rahatsızlığimiz ney tam olarak ventolinle rahatlayan öksürük bu astım degilmi ya da geçirilmiş bir viral enfeksiyona bağlı bronş aşırı hassasiyetimi?

Mesaj Tarihi: 01 Haz 2022 Saat 18:27
Gayet basit! Astım, hayat boyu sürer! NİYE, erişkin Astım hastası kadar çocuk Astım hastası yok?? 
Astım teşhisi konulanların buyuk kısmı yanliş teşhis. 
Parfüm, duman, gibi irrite edici gazlar bu tip reaksiyonlar yaratabilirler, bunlar önemli değildir, çocuk çok 
sıkıştığında kullanın.

Mesaj Tarihi: 01 Haz 2022 Saat 18:57
Bu durumda kızım astım değil mi Dr bey? Ne anlamaliym dediğinizden

Mesaj Tarihi: 01 Haz 2022 Saat 19:01
Değil. Astım olduğunda; rahat nefes alınır, sıkıntılı ve daha uzun sürede nefes verilir. 

Mesaj Tarihi: 01 Haz 2022 Saat 19:13
Anladım dr bey bizde sıkıntılı solunum yok daha farklı şeyler var teşekkürler 

Mesaj Tarihi: 02 Haz 2022 Saat 08:05
Türkiye'de konulan Astım teşhislerinin %90'ı yanlıştır!!!

Mesaj Tarihi: 02 Haz 2022 Saat 14:55
Haklısınız Dr bey biz de astımlı görmedigimiz için etrafda Dr ne dese inanıyoruz mecbur

Mesaj Tarihi: 04 Tem 2022 Saat 00:59
Dr bey sizi yine rahatsız ediyorum Şubat'ta kızım covid geçirmişti o gün bugündür öksürük gecmiyodu size çok kez yazdım daha önce en son yaşadığınız şehirde toz fırtınasi gelmisdi Haziran basinda Suriye'den o gün genzi burnu tıkanıp sonra yoğun geniz akıntısı öksürük üzerine KBB muayenesinde alerjik olduğunu söyledi Dr levmont kullandık kendi çocuk drmuzun tavsiyesi üzerine de flixotede kullandık aynı anda, ilk defa 3 hafta öksürük kesildi ben ilaçları kestim 2 gün içinde yine öksürük başladı Dr bey kızım sabahlari 8 kez hapşırıp burnunu kasiyo gözlerini kasiyo alerjisi var gibi ve öksürük atağı geçiriyor kuru kuru o an ventolin inhaler verince yarım saat sonra öksürük rahatliyo ne yapacağımı şaşırdım ilk başta astım değil diyen çocuk drmuz şimdi astım olabilir diyo sizce kızım astım mi?6.aya gircez öksürük gecmiyo

Mesaj Tarihi: 04 Tem 2022 Saat 09:47
Kesinlikle Astım değil. En kötü ihtimal ile; "Saman nezlesi" denilen solunum yolu hassasiyeti var. Zamanla 
kaybolur. Flixotide; kortizon dur! Yarattığı sahte iyilik haline aldanmayın. Şarlatanların baş ilacıdır.  Ayrıca
"Sahtekarlığın 2. Safha" ilacıdır.  "Sahtekarlığın 3 Safhası" yazımı sabit Forum kısmından okuyun. 
Bu şikayetleri olduğunda sadece; Allerset(Zyrtec) şurup günde 1 ölçek verin.

Mesaj Tarihi: 04 Tem 2022 Saat 10:24
Hocam denize düşen yılana sarılır misali ilk defa verdim kızıma ,hasta olduğunda doğru düzgün ilaç vermezdim ben bu sene olanlar çok farklı ben de şaşırdım ne yapacağımı hocam peki bu hassasiyete doktorlar astım diyolar tek öksürükle de astım oluyomus varyant astım diye kızım ondan olabilir mi? Öksürürken boğazım kasiniyo diyo ve ventolinden sonra rahatlaması astım lehine değilmidir hocam ? kafayı yicem çocuk drumuza kaç kez götürdum özel dünyanın muayene ücretini veriyorum hala bana bugün getir teşhis koyalım diyo aylardır net bisey demiyo bana

Mesaj Tarihi: 04 Tem 2022 Saat 11:49
Ben 20 senedenberi NE anlatıyorum? Türk doktorları ASLA Grip teşhis etmezler. Astım ilaçlarını yazmanın
 büyük getirileri vardır.  
"  tek öksürükle de astım oluyomus varyant astım diye"  
Bu şarlatanların kafa yapılarını görüyorsunuz değil mi? Bu kafa yapısı ile her zaman, HER öksürene Astım
 denmesi gerekir! Bunlar böyle aşşağılık şarlatanlardır. 
Ventolin; bronşları genişletir. Yüz bin kere anlattım. Griplerde, akciğerler viruslar kolayca Akciğerlere
inemesin diye bronşları daraltırlar. Siz Ventolin ile bronşları genişletince, "Sahtekarlıgın 2. Safhası" oluşur.
Önce bir sahte iyilik hali, onu takip eden hafta çocukta sıkışma olur. Bir de yanında Flixotide gibi kortizonlu
 spreyler verilirse, oluşan sahte iyilik hali ile çok güzel göz boyanır. 
Siz "zor yolu" seçin! Bu şekilde bağışıklığı gelişen çocuklar ilerde çok rahat ederler. 
"Sahtekarlığın 3 Safhası" yazımı mutlaka okuyun. 

Mesaj Tarihi: 04 Tem 2022 Saat 12:44
Hocam daha önce sıkışınca ventolin verin demisdiniz öksürük bronş daralmasından mi yoksa boğazdan mi anlamiyorim ki

Mesaj Tarihi: 04 Tem 2022 Saat 15:42
Nefes alış-verişine bakın. 
Ventolin gereken durumda:
1- Ateş olmayacak.
2- Nefes alışı rahat, verişi sıkıntılı olacak.
3- Önce Öksürük ile başladı ise, Ventolin gerekmez. 
4- Boğazda bir tek; Krup olursa darlık olur, onda da, hem nefes alışta,hem verişte sıkıntı vardır. 

Mesaj Tarihi: 04 Tem 2022 Saat 18:41
Hocam peki bu grip virüsleri etkisini vücutta 6 ay boyunca sürdürür mu?

Mesaj Tarihi: 04 Tem 2022 Saat 20:58
6 ay değil ama, ateşsiz başlayan virüs hastalıklar, uzun sürer. 

Mesaj Tarihi: 04 Tem 2022 Saat 22:09
Bizim durumumuz ne oluyo bu durumda alerji kaynaklı hassas solunum yolu mu?
Bu arada covidde kızımda 2 gün ateş sürmüştü Dr bey ateşli başladı yani hastalık 

Mesaj Tarihi: 05 Tem 2022 Saat 07:57
Ateş yoksa.
Ağız kokusu ve Dili kaplayan pas tabakası yoksa, ateş ile uğraşmayın. NOKTA!

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat