Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

elde gecmeyen kasinti

Nereden Yazdırıldığı: Anne Olunca Anladım
Kategori: Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
Forum Adı: Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
Forum Tanımlaması: (Sorularınız ve cevapları)
URL: http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=72656
Tarih: 16 Nis 2024 Saat 12:43

Konu: elde gecmeyen kasinti
Mesajı Yazan: saliç
Konu: elde gecmeyen kasinti
Mesaj Tarihi: 07 May 2022 Saat 01:29
sevgili kadir hocam,oglum 3 bucuk yasinda..4-5 gun evvel avuc icleri ve parmak aralari kasinmaya basladi baktigimda sadece minik poturcukler vardi,son iki gundurdu kasimaya bagli oldugunu dusunuyorum,parmaklari ve avuc icleri hafif odemli  kizarik ve dokundugumda kup kuru. bi kac yazinizi okudum ama uyuz oldugunu pek dusunmiyorum. Sol eli daha kotu durumda resimde cektim ama malesefki cok net belli degil. stilex krem surdum iki gundur aksamlari ama bi fydasi olmadi. Birtanede krtizonli lokederm diye bi kremi vardi bebekken surati pul pul dokulup yara oldugunda verilmisti onusa minicik bi surdum ama onunda fydasinin oldgnu dusunmuyorum.cocuk gece uykusunda saclarima surtuyor artik elini kasintisi gecsin diye.

Cevaplar:
Mesaj Tarihi: 07 May 2022 Saat 01:42

Hocam resim ekledim ama dosya hatasi veriyor ikinci lingi 

Hocam tum bglantilari ekledim insalh birinden biri acilir  bakabilirmisinz.resimdede net dgl ama gorunen dha kirmizi ve tahrisli 

Mesajı Yazan: Dr.KadirTugcu
Mesaj Tarihi: 07 May 2022 Saat 04:15
Ayni izler, ayak tabaninda varsa ve agiz icinde de, yaralar varsa, El,Ayak&Agiz Hastaligi olabilir.
Tedavisi yoktur, kendiliginden iyilesir. 

Mesaj Tarihi: 07 May 2022 Saat 09:25
Ayaklarinda ve agzinda yok hocam peki bi krem bisi surmek gerekirmi kasintidan duramiyor

Mesaj Tarihi: 07 May 2022 Saat 18:35
Fenistil jel, kasinti oldugunda surun. 

Mesaj Tarihi: 07 May 2022 Saat 23:30
Hocam simdi fark ettim burun uzeri kolun dirsekten assa inen kisimlari, karin ve ust govde cevresinde daginik minik minik puturcukler var. Renkleri soluk.. fakat genital bolgeye yakin biyerde zeytin cekirdegi kadar kume halinde ve cevresinde yine soluk seklinde cikmislar. Sivilce desem degil. Acaba bska bisi olabilirmi bisi alerji ypmis olabilirmi veya egzama filan. degisik olarak sadece bi kac gundur ton baligi yiyordu. Ama daha onceki zamanlardada bole minik puturcukler olurdu vcudunda pek onemsencek bisi oldnu dusunmemistim

Mesaj Tarihi: 07 May 2022 Saat 23:38
.

Mesaj Tarihi: 07 May 2022 Saat 23:45
.

Mesaj Tarihi: 08 May 2022 Saat 03:05
Resimler acilmiyor.
El,Ayak ve Agiz Hastaligi olabilir. 
Fenistil kasinti oldugunda kullanin.
Kesinlikle Allerji degil.

Mesaj Tarihi: 08 May 2022 Saat 21:25
Hocam vaktinizi aldim ama bu kabariklar giderek cugaliyor doktora hic gitmek istemiyorum, internetten bktigim kadariyla bizimkiler el ayak agiz hstaligina sanki benzemiyor ama once soluk renkte olan dokuntuler ardindan kirmizi seklini alip cogaliyorlar,ayak altina baktim tek birtane var,ayak uzerinde yine tek 1 tane var. Vucutta ellerdeki ve kollardaki kadar yogun degil kollardakilerde kirmiziya donmus,elle dokundugunda kabarciklar cikinti olarak hissediliyor.sol yanagindada kirmizi seklnde yine cikmis.atesi filan hic olmadi. Fotograf atiyorum size ama acilmiyor acaba mailinizi yassaniz ordan bide atsam. Bugun bir komsuda uvey annemisin cocugun disi bole ise ici nasildir dedi canim skldi.bu cilt hstaligi her ne ise illaki ilacmi kullanacagiz dr gitmeden bu isi hlledemzmiyim tkrar bi resim 

Mesaj Tarihi: 09 May 2022 Saat 03:06
Sinek isirigi olabilir. Kasinti olunca, Fenistil jel surun. 

Mesaj Tarihi: 10 May 2022 Saat 11:35
Hocam ben tkrar yazmak zorunda kaldim,dun sabah kalktigim,da yanaklarda kulaklarda da ayni kirmiziliklar olustu bu seferkiler baya farkedilirdi. Bende aldim acile goturdum. Doktor teshis koyamadi. Sadece iki uc hfta once atesli hstlik vs gecrdimi dedi hyr dedim. Avil ve dekort karisimi igne vurdular hemen etki gosterdi sondu kabarciklar yanakta yangi var sanki onlarda gecti gece yarisi tkrar etti ayni sikayetler bu sabah kalktigimzda tekrar yanak ayni skldeydi elinin icide kupkuru ve yara gibi oldu artik. Bize bi cagre bu cocugun herhabgi bi degeri fln yuksek olabilrmi ? Dr iki gun snra gcmesse getir dedi ayriyeten uc gundrde aksamlari bir tatli kasigi kadar alerset kullndim. Cildi rahatlatnak icinde mustela ve bebentol surdum. 

Mesaj Tarihi: 10 May 2022 Saat 15:55
Kasinti icin: Sadece Fenistil jel kullanin. 
Dokuntuler 2-3 hafta surer. Sinek isirigi.

Mesaj Tarihi: 10 May 2022 Saat 16:11
Hocam ama hergun bska biyerinde bole kirmiziliklar patliyor bizimle uyuyor sinek olsa bn gorurdum bska bi bocekmi acaba.bugun telefonumun uzerinde gezen igne deliginden kucuk minicik bir bocek gordum daha once yatak odasindada gorurdum acaba onlarin isirigi fln mi ? Bizde hc bisi yok ama sadece cocukta. bide esimin arkadasida doktor esimde ayni resmi ona gondeemis alerji demis. Ama siz kesinlikle alerji dgl dediniz. Benim dogrum sizin dediginiz ama yinede insan korkuyor

Mesaj Tarihi: 13 May 2022 Saat 12:02
kadir bey merhaba ayni konu uzerinden tekrar yaziyorum,cunku bizim durumumuz hic gerilemiyor, once el de kasinti ile baslayan sey simdi butun yanaklarinda kulaklarinda ve govdesinde var.yanak ve kulaklarinki cok dha fazlalasti,once sivilce gibi isilik gibi cikip ardindan birlesip yanik goruntusu aliyorlar ve cok kasiniyor. Cocuk dr gosterdim bizlik bisi yok basmakla soluyor dedi. Sadece zyrec damla kilosu kdr vrdi ve cildiye gormeli dedi. Cildiye dr gordu. alerjik gibi fln dedi net bisi bile solemedi. yuzune hipokort, el ve govdeye exenate verdi,ilk baslangici arefe gunuydu el de kizariklikla bsladi ama 4 gundur yuzufe fena durumda. Ben ne yapacagm hemde kasintili ve uzeri sicak cocuk sinirleniyor artik.en kotu durumla olan yuzunun fotografini yolluyorum hocam

Mesaj Tarihi: 13 May 2022 Saat 18:07
Fenistil surdunuz mu?? 

Mesaj Tarihi: 13 May 2022 Saat 19:05
Surdum hocam ama stilex eczaci fenistin muadili dedi. Ksnti bocek skmasi  icn fln dedi. Fenistil de karsi komsuda varddi bi kezde iki uc gun once ondan surdim. Bizim durumumuz ne hocam egzama fln mi,birde ek olarak fark ettigim bi bulguda ornegin; bir saat once yanik gibi cok kirmizi goruntu  2 saat sonra dha soluk daha sakinlesmis bi goruntu. Sonrasi yine ayni kirmizi. 

Mesaj Tarihi: 14 May 2022 Saat 02:19
Stilex ve Fenistil AYNI ilac. Hangisi varsa surun. 

Mesaj Tarihi: 17 May 2022 Saat 12:30
Hocam beliritler tam geriledi duzelme egiliminde derken simdi bu purpura dedikleri basmakla solmayan seyler belirdi. ama sadece kulaklarda ve el uzerinde avuc iclerinde yani dermotitden etkilenen bolgeleri disinda biyerde cikmadi hocam,dun ellerinde hic bisi yoktu bugun uzeri basmakla solmayan noktaciklar olusmus noktadan birz dha buyuk.kulaklarindada bir kac gundur artarak devam ediyor. dha once bu konudaki yazilarinizida okudum ama ozellikle el uzerindeki cikanlara mana bulamadim. Aniden belirdi. Ve fazlaca kasimadida ztn el uzeri kaisnmiyordu sadece bm krem suruyordum okadar. Farkli bi kan hstaligi bozuklugu vs olabilrmi

Mesaj Tarihi: 17 May 2022 Saat 12:31
.

Mesaj Tarihi: 17 May 2022 Saat 18:13
Tahris olmus, HICBIR SEY yapmayin! 

Mesaj Tarihi: 17 May 2022 Saat 18:22
Hocam ama basmakla solmuyor bu deri alti kanamasi degilmi  ? Deri tahris oldugu icinmi kanama olmustur ? 

Mesaj Tarihi: 17 May 2022 Saat 18:28
Evet, tahris sonucu olmus, HICBIR SEY iyilestirmez, zamanla kendiliginden duzelir.
Sakin bunun icin, Turkiye'de  doktorlara gitmeyin, basiniza buyuk isler acarlar. 

Mesaj Tarihi: 17 May 2022 Saat 18:31
Hocam allah sizden ragzi olsun sizin onceki yazilarinizi okumasam suan acillerde kobay olmustuk. bize sogukkanli olnayi bilincli olmayi ogrettiniz cok tesekkurederim icimi ferahlattiniz iyiki varsiniz hayirli yolculuklar 

Mesaj Tarihi: 22 May 2022 Saat 17:30
Hocam tekrar yazmak zorunda kaldim,sizede fotograf yollamistim 2 haftayi geckindir dokuntuler azalsada ara ara devam ediyor. bugun baktim tekrar dizlerde  el uzerinde  ve karinda bir iki tane belirmeye baslamislar. yuzune gunde 1 kez hipokort,el ve dizlerinde cikanlar icin de gunde 1 kez exenate krem vermisti cildiye iki hftadir onlari kullaniyoruz geriliyor ama yeniden baska bir yerinde tkrar cikiyor. Sizin onerdgnz gibi fenistil jelde kasintisi icin kullandim. cildiye iki hfta  gcmesse gl demsti ben tkrar gtmek istemiyorum. Acaba vucunda bska bi organin bi skntisimi var bu sklde bole dokuntu ypiyo cok korkuyorum. sizce ne yapmaliyim bu kremleride uzun vadede kullanmak istemiyorum. Sebebi nedir bunlarin. Birde parmaklari basdan assa soyuldu. kasimaktan sanirim. Sadece nemlendirici krem suruyorum. baktirmam gereken baska bisi varmi ? 

Mesaj Tarihi: 22 May 2022 Saat 17:38
hocam yukardaki yazinin altinda parmak fotografinin linkini attim burdaki linkte dizlerindeki dun hc bisiyi yoktu bugun dizlerindekiler tkrar belirdi. 2 hftadir kllndgmz krem ve zytrec dmlaya rgmen

Mesaj Tarihi: 23 May 2022 Saat 06:34
Elleri, parmak boyası veya oyun hamuru ıle oynadı ise, onlar yapabilir. Banyo sonlarında kese yapıp, günde:2x1 Hipokort merhem sürün.
Dizlerinin allerji ile hiçbir ilgisi yok. 
Fenistil jel günde:2x1 sürün.

Mesaj Tarihi: 23 May 2022 Saat 10:51
hocam peki bizim prblemimiz ne ? Niye gttgmz doktorlarda egzama vs ne oldgnu soylemiyor yanaklarida hala gecmedi surekli biryerlernden once sivilce gibi cikip sonra birlesiyor yanik gorutunsu aliyor sabah uyandik yanak gene ayni 2 hafta oldu herkes baski yapiyor kan verdir cocugun belki icerden bir problemi var diye. yanak yine bu sekilde hocam gecmesse getir demisti cildiyeci smdi getirsem kan filan alacak siz bize bisi soyleyin cocugu bosuna 

Mesaj Tarihi: 23 May 2022 Saat 13:26
İsterseniz. bir gösterin.

Mesaj Tarihi: 26 May 2022 Saat 21:34
Hocam ozurdilerim ben tkrar yaziyorum ama cildiyeye rndevu asla bulamiyorum alerjiye de bulamiyorum. Takribi 3 hafta oldu cocugun dokuntuleri gecmiyor bazen geriliyor ama gecmiyor suan yine fazlaca cikmaya basladi gecen yerlerindede tkrar belirdiler. Once sivilce gibi sonrasi birlesiyorlar ben cok endiselendim kan tahlili istesem hangi degerlere bakmalilar ? buna gerek varmi ?  Bu dokunulerin ic organlarindaki bisiden cikma ihtimali varmi 3 bucuk yasinda 17 kilo civari istahida hali keyfide yerinde bugun hsta oldu sadece. Dokuntuler ciktgndan beri hic halsizlesmedi not:daha cok diz uzeri yanak el ici ve disi bolgelerde yogun
https://imgyukle.com/i/R7xQqj " rel="nofollow - https://imgyukle.com/i/R7xQqj  ;

Mesaj Tarihi: 27 May 2022 Saat 07:11
Resim açılmıyor.

Mesaj Tarihi: 27 May 2022 Saat 09:45
https://imgyukle.com/i/R7DnB1" rel="nofollow - https://imgyukle.com/i/R7DnB1 simdi oldu sanirim  kadir bey 

Hocam bide simdi gordum msji guncelledim dizler iyice kabarmis ve sol el ve sol yanak uzerinde yine deri alti kanamasi vardi minik minik basmakla solmayan.

Mesaj Tarihi: 27 May 2022 Saat 11:07
.

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat