Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Ne yapacağımı bılmıyorum

Nereden Yazdırıldığı: Anne Olunca Anladım
Kategori: Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
Forum Adı: Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
Forum Tanımlaması: (Sorularınız ve cevapları)
URL: http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=74064
Tarih: 19 Nis 2024 Saat 05:58

Konu: Ne yapacağımı bılmıyorum
Mesajı Yazan: mekselina
Konu: Ne yapacağımı bılmıyorum
Mesaj Tarihi: 29 Eki 2022 Saat 22:00
Kadır hocam kızım okula başlayalı 2 ay oldu ne öksürük ne genız akıntısı gecmıyor daha önce hıc böyle olmadık ılac fılan fayda etmıyor nereye hangı bölüme götürürüm ben bu çocuğu lütfen yardım edın bana hıc normal gelmıyor başka bı sorun olabılır mı bır arkadaş kıstık fıbrosız demıs öyle olsa doğumdan ıtıbaren olur dı degılmı lütfen bana cvb verın lütfen 

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Dr.KadirTugcu
Mesaj Tarihi: 30 Eki 2022 Saat 18:37
Yazilarimi okuyun. Her sene bu sual yuzlerce kere soruluyor. 

Mesajı Yazan: esra_s
Mesaj Tarihi: 30 Eki 2022 Saat 20:43
Ayni durum cok fazla kişide var biz de dahil olmak üzere, oğlum anaokuluna basladi 1 hafta sonra hastalandi ve hala geçmedi, tam gecer gibi oluyor yine hapşırık,burun akıntısı,gece geniz akıntısı ve beraberinde öksürük...bize de bulaştı gece oksurmekten uyuyamiyoruz.salgin var bu dönemde. Serum fizyolojik ile burun temizligi yapıyoruz, gece yatmadan sicak buharda buğu ile temizliyoruz burnunu,odaya cold mix damlatiyoruz bas ucuna. Bal-limon, pekmez iciriyoruz 1 aydir bu şekilde bir türlü geçmiyor. 
Etrafimda doktora gidip antibiyotjk kullanan veliler de var ama durum aynı  yani boşuna kullaniyorlar ama kimseye anlatamıyorum 

Mesaj Tarihi: 30 Eki 2022 Saat 20:55
Viral (Gripal) enfeksiyonlarin en buyuk ozellikleri, ortalama 2-3 hafta surmeleridir. Bazilari, aylarca surebilir.
Zaten Turkiye'deki sahtekar doktorlarin da en sevdikleri hastalik da budur.
Astim ilaclari ve kortizonlu spreyler ile SAHTE bir iyilik hali yaratarak aileleri dolandirirlar. 
"Sahtekarligin 3 Safhasi"  yazim, yapilan sahtekarliklari cok guzel ozetler. 

Mesaj Tarihi: 31 Eki 2022 Saat 17:00
Maalesef 2 aydır aynıyız yok cıgere Öner antıbıyptık yok söyle olur artık benim de kafam Allak bullak oldu bıraktım kendı halıne halen aynı arada ates cıkıyor ınıyor zaten ne zaman doktora gıtsem daha beter oluyor antıbıyptık bıtıyor ıshalde uğraşıyorum bıraktım oluruna beklıyorum bakalım geçer dıye ılıadın damla verıyorum bal lımon cold mıx buhar yapıyorum inşallah geçer 

Mesaj Tarihi: 31 Eki 2022 Saat 17:18
Kadır hocam evde buhar makinası var 1 haftadır kullanıyorum temızlıgını yapıyorum ama sıcak buhar degıl bır zararı olur mu fazla kullanmamızın

Mesaj Tarihi: 31 Eki 2022 Saat 18:52
Faydali olmaz. 

Mesaj Tarihi: 02 Kas 2022 Saat 19:29
Kadir hocam merhabalar 3 gündür karnımda bır sıslık var büyük tuvaletımı yapıyorum ama sankı tam yapamıyorum kabız degılım ıshalde degılım ama cok sık tuvalete gıdıyorum rahatlayamıyorum sebebi ne olabılır kasıklarımın alt tarafında da basınçlı agrı var ıyı günler

Mesaj Tarihi: 02 Kas 2022 Saat 22:37
Cok ates dusurucu/agri kesici ilaclar kullandi iseniz, barsak hareketleri ilaclarin etkisi ile yavaslar. 
Biraz yuruyus iyi gelir. 

Mesaj Tarihi: 03 Kas 2022 Saat 08:48
Aynen hocam mıgren hastasıyım 3 gündür arveles ıcıyorum sanırım oyap tı cok teşekkür edıyorum 

Mesaj Tarihi: 03 Kas 2022 Saat 15:19
Kadır hocam merhabalar kızım okul açıldığından berı hasta ıdı orta kulak ıltınabı olmuş bu 2. Kez gecmıyor doktor okuldan bır müddet ayrı kalmasını onerıyor kuşağına tüp takarlar fılan dedı sızce gondermelımıyım cocuk ta sağırlık yaparmı cok canım sıkıldı bu duruma 

Mesaj Tarihi: 03 Kas 2022 Saat 17:26

Her bir tarafa damlattıktan sonra, başını o taraf üstte kalacak şekilde çevirin ve 1-2 dakika bekleyin.
Eğer ağrı kulak ağrısı ise, Iliadin’den 10 dakika sonra ağrı geçer.

Orta kulak iltihapları daima; Viral enfeksiyonların arkasından olur, antibiyotik hiçbir zaman gerekmez. “Antibiyotik şart, kullanmazsanız ileride işitme kaybına kadar gider” diyen doktorlar oluyormuş. 30 sene boyunca; hiçbir Orta Kulak İltihabına Antibiyotik kullanmadım, hiçbiri de sağır olmadı.

Tedavi için kulak damlaları kullanılmaz, zira damlalar kulak zarını yumuşatarak kolay delinmesini sağlar. Bu sahtekarlık, son yıllarda çok daha sık görülmeye başlandı. Hocam bunu sizden okudum öyle ıse bıze antıbıyptık verdiler kızım zaten geçen enfeksiyondan dolayı ıshalı hıc gecmedı ☹ Bu damlayı kullanayım hıc antıbıyptık başlamayım cok yoruldum artık üzülüyorum 

Mesaj Tarihi: 03 Kas 2022 Saat 19:18
Hocam bırde kaç gün uygulayın agrı durumunda agrı kesıcı vermemin bı zararı olurmu 

Mesaj Tarihi: 03 Kas 2022 Saat 20:06
Iliadin: 5 gun kullanin. Gerek olursa, 1 gun ara verip, tekrar kullanin. 
Agri kesici, bilhassa Ibuprofen grubu ilaclar (Dolven, Ibufen gibi) iyi gelir. 

Mesaj Tarihi: 03 Kas 2022 Saat 20:20
Pekı hocam okuldan almalımıyım sızce ?

Mesaj Tarihi: 03 Kas 2022 Saat 20:56
Hocam bırde bısey daha soracağım cok soruyorum elımde bır tane grıp aşısı var yeter kı olurmu toparlanınca hemen yaptırsam

Mesaj Tarihi: 03 Kas 2022 Saat 20:58
Hatta suan yaptırabılırmıyım atesımız yok ılk defa yaptıracağım tekrardan yaptırmak gerekırmı

Mesaj Tarihi: 04 Kas 2022 Saat 01:34
Yaptirabilirsiniz, okuldan almanizin da pek bir pratik yani yok, sadece hastalikli sureyi otelemis olursunuz. 

Mesaj Tarihi: 04 Kas 2022 Saat 09:01
Kadır hocam ılıadın damlayı dün akşam bugün damlattım kulagım agrıdı demedı hıc yanlız genız akmaya başladı tekrardan normal mı

Mesaj Tarihi: 04 Kas 2022 Saat 12:43
Hocam bırde basının döndüğünü söylüyor

Mesaj Tarihi: 04 Kas 2022 Saat 16:46

Mesaj Tarihi: 04 Kas 2022 Saat 16:47
Hocam forumdan nasıl fotoğraf gonderebılırım bır türlü resım atamıyorum veya göndermeyi bılen bırı bana yardım edebılrı mı rıca etsem

Mesajı Yazan: gokben
Mesaj Tarihi: 04 Kas 2022 Saat 19:19
merhaba hızlıresim.com girin oraya fotoğrafı yükleyin ardından altta forum için bağlantı linki veriyor onu kopyalayıp buraya yapıştırın 

Mesaj Tarihi: 04 Kas 2022 Saat 19:20
Saolun tesekkurler

Mesaj Tarihi: 04 Kas 2022 Saat 19:22
Kadır hocam iliadın damlattım dün den bugüne hıc bı sekılde zaten atesımız çıkmamıştı nasıl orta kulak ıltıhabı bende anlamadım yanlız damlattıgımdan berı genız akıntısı tekrardan başladı kulagı agrıyordu dünden berı Ağrıdıgını  soylemıyor hıc genız akıntısı olması normal mı tekrardan cvblarsanız cok sevınırım

Mesaj Tarihi: 04 Kas 2022 Saat 19:27
https://www.hizliresim.com/fwtuafo" rel="nofollow - https://www.hizliresim.com/fwtuafo
Hocam kızımın dili  bu sekılde ara ara öksürük sabaha karşı öksürük suan kulak agrımızda yok bırde geçen antıbıyptık kullandığımızdan berı geçmeyen bır ıshalımız var herhangı ılac kullanmıyorum antıbıyptık bu kadar uzun süre ıshal yaparmı hocam

Mesaj Tarihi: 04 Kas 2022 Saat 20:03
Ates olmadan, kulak agrisi olabilir.
Akinti, sadece virus varken degil, viruslar yok olduktan sonra da dokularin tamirati bitene kadar akinti olabilir.
Dil pembe. Asla antibiyotik gereken bir durum yok. 
Ishal?? Ister Antibiyotik sonucu olsun, ister olmasin yapilacaklar ayni.. HICBIR ILAC VERMEYIN.. 
Kendiliginden duzelirler.Sadece su kaybi olmasini onleyin. 

Mesaj Tarihi: 04 Kas 2022 Saat 20:28
Tesekkurler hocam ıyıkı varsınız💐

Mesaj Tarihi: 05 Kas 2022 Saat 21:01
Kadir hocam kızım durumu ıyı gıbı bır ısalımız var pazartesı grıo asısı vurduracagım tek bır tane yeterlı olurmu 5 yaşında ılk defa vurulacak

Mesaj Tarihi: 06 Kas 2022 Saat 03:49
1 ay ara ile 2 doz yaptirin. 

Mesaj Tarihi: 06 Kas 2022 Saat 09:52
Tesekkurler hocam💐

Mesaj Tarihi: 06 Kas 2022 Saat 12:51
Kadır hocam bır şey danışacağım çevremde çocuğu kısı grıp asısı yaptırmamam gerektıgını onun yerıne bağışıklığını desteklemem gerektıgını zamanla alışacağını söylüyor bılmıyorum belkı oyledır ama bız cok ağır atlatıyoruz yanı aşı olunca bağışıklık daha mı az çalışıyor ben pek anlam veremedım sıze danışmak ıstedım😊

Mesaj Tarihi: 06 Kas 2022 Saat 19:38
"Cevrenizdekiler" SALAK! Bunlar genellikle asi karsiti sarlatan doktorlara kanan salaklardir. 
Sakin bu salaklara kanmayin. Bagisiklik; asi veya hasta olarak gelisir. Oyle; bazi otlari veya ilaclari alarak
bagisikilik gelismez. 
Bu salaklar, asi ile degilde, "hastalik gecirerek" bagisiklik olusmasini marifet zannediyorlar. Arada hastaliktan
olenler olursa da, umurlarinda bile olmaz. 
Kitabimi aldiniz ise, "Dusunmek ve Akil" ile ilgili makalemi okuyun. 

Mesaj Tarihi: 06 Kas 2022 Saat 20:09
Tesekkurler hocam kıtabınızı alacağım kesınlıkle🫶🏻💐

Mesaj Tarihi: 07 Kas 2022 Saat 14:59
Kadır hocam bugün ılk doz aşımızı vurulduk kulakları kötü demıslerdı ben antıbıyptık vermedım hıc bı sekılde ılıadın damla kullanıyorum bugün doktora aşı vururken muayene ettırdım kulakları bıraz ıyı bogazı da eh ıste dedı öksürük devam ara ara bazı kokulara karşı ozellıkle ben neyapılması gerektıgını bılıyorum doktorada soylemedım antıbıyptık kullanmadığımı sorum su kı hocam kokulara karşı oksurmesı koşunca oksurmesı normalmı sızce hala gecmedıde 

Mesaj Tarihi: 07 Kas 2022 Saat 16:26
Kadir hocam kızımın bademcıklerıde hep ırı zaten yanı böyle yapısı ancak ustundekı beyazlıklar benı korkutuyor bogazımız bu sekılde sızce herhangı bır antıbıyotıge gerek var mı cvblarsanız cok sevınırım ☹
https://www.hizliresim.com/kh78i9m" rel="nofollow - https://www.hizliresim.com/kh78i9m

Mesaj Tarihi: 07 Kas 2022 Saat 16:28
Ağızda koku var  dılde pas yok sanırım ara ara öksürük asırı ıstahsızlık ve ıshal mevcut ıyıkı varsınız hocam sıze sormadan ışac vermıyorum artık ama tanıdık eczacı var bır sorun varsa soyledıgınız ilacı alabılırım

Mesaj Tarihi: 07 Kas 2022 Saat 20:14
Kesinlikle Antibiyotik gerekmiyor.
Cok suphede kalirsaniz, ates yaninda, koku ve dil pasini degerlendiremezseniz; bir "Kan Sayimi" yaptirin. 
WBC(Lokosit):17'nin ustunde Antibiyotik gerekir. 
SAKIN, kusma-ishal oldugunda ilac kullanmayin. 

Mesaj Tarihi: 07 Kas 2022 Saat 20:22
Kadır hocam öğlen 2 gıbı aşı yaptırdık hafıften atesımız var grıp asısı ates yaparmı hafıften bırde hocam ıshalımız 10 gündür var bı türlü gecmıyor neyaparsam yapayım kusma yok zaten sımdı kan aldırsam yok serum takalım yok antıbıyptık başlayalım dıye uğraş dur ben sıze güveniyorum hocam tesekkurler hersey ıcın

Mesaj Tarihi: 07 Kas 2022 Saat 20:43
1- Ishal yaninda kusma yoksa, ASLA serum takilmasi gerekmez. Sakin Turk Cocuk doktorlarinin bu assagilik
 tuzagina dusmeyin.
2- Grip asisi yaparsa; kolda kizariklik ve lokal ates yapabilir.
3- Ishalin uzun surmesinin hicbir zarari YOK. Hastaligi yapan butun mikroplar barsaklardan atilana kadar 
ishal devam eder. SAKIN ilac vermeyin. 

Mesaj Tarihi: 07 Kas 2022 Saat 20:47
Tmm hocam degerlı cevabınız ıcın tesekkurler🫶🏻

Mesaj Tarihi: 07 Kas 2022 Saat 21:10
Kadır hocam, ılıadın damla kulak agrısı ıcın yarın 5. Gün olacak. herhangı agrımız yok, ama doktorun dedıgıne göre tam olarak gecmemıs 1 gün ara verıp devam etmelımıyım sızce?kulagımızda agrı yok duyma problemı yok bas agrısı da yok🙂

Mesaj Tarihi: 08 Kas 2022 Saat 18:17
Agri yoksa, iyilesmis demektir.
Turk doktorlari ciddiye almayin. 

Mesaj Tarihi: 08 Kas 2022 Saat 18:40
Tmm hocam tesekkurler ıyıkı varsınız 💐

Mesaj Tarihi: 08 Kas 2022 Saat 18:57
Hocam amacın hıcbır doktoru kötülemek degıl ama KESK’e turkıyede olsaydınız ıkı aydır cebelleşiyorum 1 ayı kızım antıbıyotık ıgne surup ıctı duzelmedı üstüne ıshal oldu yanı perısan olduk son 3 haftadır sızın dedıklerınızı yapmaya çalışıyorum ve ne dersenız cıkıyor yok alerjısi var ılac yok bronsıt oldu ılac yok zatürre başlangıcı ılac bu arada okula gonderemıyorum kızım ıshal alerjısı de yokmuş yanı okuldan vırus kapıyormuş büyük ıhtımal genız akıntımızda gectıgıne göre dedıklerınızı daha önceden uygulayabılseydım bu kadar perısan olmayacaktık sızın gıbı doktorlara ıhtıyacımız var bı kan alıp antıbıyptık vermeyecek doktorlara ıhtıyacımız var sıze cok ıcten tesekkur edıyorum foruma önceden kayıt olmustum ama bu kadar hasta olmamıştık bu zamana kadar allah uzun ömürler versın sıze umarım sızın gıbı doktorlar yetısır çocuklarımızda görür tekrardan ıyıkı varsınız🫶🏻

Mesaj Tarihi: 21 Kas 2022 Saat 22:33
Kadır hocam merhabalar kızım ıyı bır müddet okula gondermedım baya gı toparladık gripten dolayı öksürüyordu sımdı tek tüm öksürük var ancak ılk defa bu kadar horlarken görüyorum kızımı burun akıntısı veya tıkanıklık yok hastalık bıttı horlama kaldı normal mıdır hayırlı günler hocam

Mesaj Tarihi: 22 Kas 2022 Saat 04:12
Viral enfeksiyonlarda olusan odem, horlamalara da sebep olur. O odem gecene kadar yan yatirin. 

Mesaj Tarihi: 24 Kas 2022 Saat 23:24
Hocam yan yatırıyorum ama uykuda dönüyor cok horluyor ağzı açık ve sonra öksürmeye başlıyor kuru bır öksürük bayadır okula gıtmıyor evde hasta yok dışarıda çıkarmadık hasta olması ımkansız zaten pazartesı okula tekar başlayacak grıp asısını 20 gün önce vuruldu 2. Doz 10 gün sonra vurulacak.tekrar dan bu kadar yoğun grıp olurmu sızce 2. Dozdan sonramı gondereyım hocam okula sızdır cok yoruyoruz sağ olun hersey ıcın

Mesaj Tarihi: 25 Kas 2022 Saat 00:07
Ates olmadiginda, asi olsun. 

Mesaj Tarihi: 26 Kas 2022 Saat 14:49
https://www.hizliresim.com/bmy9dsj" rel="nofollow - https://www.hizliresim.com/bmy9dsj  kadır hocam kızımın ağzında böyle bırsey çıkmış agrıyormus aft degıl ağız ıcı dudak kenarındada var böyle mınık bısey bazen bendede oluyor ama önemsemiyorum surebılecegımız bırsey varmı tesekkurler hocam

Mesaj Tarihi: 26 Kas 2022 Saat 19:18
Tukruk kisti. Kendiliginden acilip bosalir. 

Mesaj Tarihi: 26 Kas 2022 Saat 21:16
Tesekkurler hocam 🙂

Mesaj Tarihi: 03 Ara 2022 Saat 13:21
Kadır hocam merhabalar kızım okul açıldığından berı burun akıntısı öksürükle bogustuk 2 ay boyunca beyse kı 1 ay okula gondermedım grıp asısınıda yaptırdım evde dınlen dı baya toparladık ılac fılan kullanmadan sımdı bu hafta anaokuluna tekrar başladı hafıf atesımız var ağızda koku yok genız akıntısı ve öksürük var ılacsız atlatmaya çalışacağız hocam sorum şudur kı asıyı 26 gün önce vuruldu 2.asıyı 2 gün sonra vurulsa ates olmaz ıse bi sıkıntı olurmu yanı 28 gün olmuş oluyor bırde aşı az da olsa korur veya hafıf atlatmasını sağlar mı ıcın hıc rahat degıl tesekkurler hocam sağlıklı gunler

Mesaj Tarihi: 03 Ara 2022 Saat 19:24
Hangi asi olursa olsun, ates yaparsa, ilk 2gun icinde olur ve 3. gun BITER! 
Grip asilari SADECE, icerigindeki 4 virusa karsi korur. 

Mesaj Tarihi: 04 Ara 2022 Saat 22:33
Hocam asıyı vurduracagım ancak kızım grıp büyük ıhtımal öksürük genız akıntısı 39 derece ates 2 gündür ates devam edıyor carsamba vurduracagım 2.aşımızı ancak grıp belırtılerının komple gecmesını mı bekleyım yoksa sadece ates düşünce yaptırabılırmıyım daha fazla geç olmasın dıye çabalıyorum ınternette belırtılerın gecmesını bekleyın yazıyor yoksa bır ıse yaramazmış doğru mu sızce hocam 😒

Mesaj Tarihi: 05 Ara 2022 Saat 02:44
Ates dusunce yaptirin. 

Mesaj Tarihi: 05 Ara 2022 Saat 09:09
Pekı hocam tesekkurler…

Mesaj Tarihi: 05 Ara 2022 Saat 17:27
Hocam kızım atesı düşürmedim bugün hastaneye gıttım kan tahlılımde wbc 19 çıktı cok fena oksuruyor burunda sureklı tıkalı doktor agumentin es 600 yazmış sımdı sorum agumentın kullanırken grıp asısı  vurunabılırmı? sınıfta 3 kısı zatürre imiş 1 kısıde su çicegı olmuş 

Mesaj Tarihi: 05 Ara 2022 Saat 17:30
https://www.hizliresim.com/6j5u4hp" rel="nofollow - https://www.hizliresim.com/6j5u4hp  bogazımız bu sekılde hocam ağızda koku var ates te var ama pas yok sanırım bademcıklerıde de normalde ırı zaten ama cok asırı oksuruyor daha antıbıyotıgı vermedım hocam sızden cvb beklıyorum

Mesaj Tarihi: 05 Ara 2022 Saat 20:06
Antibiyotik gerekmiyor. 
MONO degeri yuksek ise, Enfeksiyoz Mononukleoz olabilir, 
Atesi dustukten sonra, her turlu asi vurulabilir. 

Mesaj Tarihi: 06 Ara 2022 Saat 10:15
Hocam kızım oksurmekten kusuyor antıbıyptık vermedım bal lımon herseyı yapıyorum yanlız karnıda cok agrıyor sanırım oksurmekten bu an bı çare bulamazmıyız hocam😔 mıdesıde bulanıyor hıc bısey yemıyor 

Mesaj Tarihi: 06 Ara 2022 Saat 19:14
Oksurme esnasinda, karin duvarina, basinc yuklendigi icin, agrilar olur, yapilacak bir sey yoktur. 
Yazilarimi okuyun. 

Mesaj Tarihi: 07 Ara 2022 Saat 18:34
Hocam hıc ilaç vermedım dedıklerınızı harfıyen uyguluyorum ancak öyle bır öksürük halı aldığı 5 gündür ates devam edıyor 1 dak 40 kere oksuruyor desem yerıdır bırsey olmaz degılmı çocuğa rahatlaması ıcın evde nebuluzator cıhazı var covıd olmustuk 2 yıl önce ozaman kullanmıştım kullan kanım sakıncası varmıdır cocuk kıpkırmızı oluyor artık oksurmekten bırde balgam cıkıyor sanırım atesı devam edıyor doktora gıtsem tekrardan kesın yatırırlar hastahaneye korkuyorum hocam bayadır sık hasta olduk ama ılk defa böyle oksuruyor banada bulaştı sanırım grıpten cok bogaz agrısı balgamlı öksürüğüm var

Mesaj Tarihi: 07 Ara 2022 Saat 20:05
Bu seneki Gripler, 2-3 hafta suruyorlar! 
Yazilarimi okuyun. 

Mesaj Tarihi: 07 Ara 2022 Saat 20:17
Hocam bılıyorum surecegını sadece rahatlaması ıcın sormuştum kullanabılır mı dıye

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat