Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

grip bronşit zatürre alerji?

Nereden Yazdırıldığı: Anne Olunca Anladım
Kategori: Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
Forum Adı: Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
Forum Tanımlaması: (Sorularınız ve cevapları)
URL: http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=74188
Tarih: 18 Nis 2024 Saat 20:21

Konu: grip bronşit zatürre alerji?
Mesajı Yazan: busra.e
Konu: grip bronşit zatürre alerji?
Mesaj Tarihi: 11 Kas 2022 Saat 13:25
hocam merhaba. kızım üç yaş sekiz aylık. 20 kg 104 cm. on gün önce antibiyotik ve havadan kurtulamayacağımı anlayıp araştırıp sizi buldum. yazılarınızı hayretle okudum çünkü biz sahtekarlığın üç safhasını da yemişiz.
biraz uzun olacak ama sabrınız için şimdiden teşekkür ederim ben bu yanlıştan nasıl kurtulurum cevabınızı merakla bekliyorum.
iki buçuk yaşında kadar neredeyse hiç hastalanmamıştı kızım ama tam bir yıl önce grip sonrasında artan öksürük oldu.
on gün içinde fenalaştı ve ateş, hızlı solunum(sayısını bilmiyorum) ile beş gün yattık çıktık iki günde geri fenalaştı altı gün daha yattık.
zatürre dediler hava ve antibiyotik tedavisi uygulandı. o günden sonra tekrar aynısı olur korkusu yaşadım.
grip oldukça götürdüm ibuprof.n gibi ilaçlar verdiler ama onlar hiç etki etmedi öksürük arttı ben de hep tekrar götürdüm. 
sonunda yine macr.l antibiyotik verildi. bir ay sonra her şey başa dönüyordu. hava vermesekte ayda bir macr.l içiyordu. yanında ventosal assist gibi şuruplar da veriyorlardı. 
tabi allers.t ve zesp.ra da kullandık çünkü alerjik çocuğa benziyor dediler.
en son eylül ayında kreşe başladığında griple başladı ped.tus vs kullandık daha kötü oldu kbb ye götürdüm sinüzit dedi kulağı kırmızı dedi ceft.nex verdi ama kızımın öksürüğü hala devam ediyordu.
kbbnin temiz dediği röntgeni kendi çocuk doktorumuza attım ciğerlerine inmiş hemen yatırılması gerek dedi.bunu diyen doktora değil ama başka doktora götürdüm. 
bronşiolit olmuş dedi hava ve macr.l verdi. çocuğum düzeldi. düzelince alerji uzmanına götür dediler götürdüm ev akarına alerjisi var bağışıklığı normal astım mı demek için hastayken dinlemek lazım dediler gönderdiler.
iki gün sonra yeniden hasta oldu boğazım ağrıyor dedi götürdüm croxilex verdiler kullanmaya başladım sonra sizi okudukça bıraktım. toplamda 40 gündür hasta sadece bir hafta iyi kaldı.

balgamlı öksürüğü hırıltısı devam ediyor ama bir haftadır sizin dediklerinizi yapıyorum. ballı limon, cold mix okyanus suyu veriyorum ve burnuna nebülzatörle serum fizyolojik tutuyorum. sırtına elimi büküp masaj yapıyorum balgamını atsın diye. solunumunu sayıyorum 33 lerdeydi şimdi 26 larda.
bu şekilde hastalığın ilerlemediğini düşünüyorum.
doğru yolda mıyım
burun akıntısı da yeşile dönmüştü tekrar şeffafa döndü tekrar mı virüs bulaştı acaba.
arada bir nazal yıkama yapıyorum bir kere yapınca kulağım acıdı dedi. dün de iki kaşının arasının üstünü gösterdi acıyor diye. nazal yıkama yaparak kötü mü ediyorum?

bir yıldır tabiri caizse yaşlanmama sebep olan zatürre korkusu ile doktora koştuğum macr.l kullandığım için mi çocuğum ayda bir hasta?
ev akarı alerjisi olduğu için mi (size göre hep alerji diyorlar ama kızımın göz altları da kırmızımsı morumsu yün, toz olan yerde öksürüyor, özellikle bu dönemde koşunca hemen öksürüyor) her gribi öksürüğe çeviriyor
alerjikse ne yapmalıyım öksürüğe bir şey yapmasam ciğerlerine iner mi ben de her ebeveyn gibi geç mi kalırım korkusundayım. cevaplarınız için teşekkürler

Cevaplar:
Mesaj Tarihi: 11 Kas 2022 Saat 13:34
ayrıca ateşi yok başlarda 38.3 oldu sonra yavaş yavaş düştü.

Mesajı Yazan: Dr.KadirTugcu
Mesaj Tarihi: 11 Kas 2022 Saat 19:26
Oncelikle cok okumaniz sart. Maalesef Turk doktorlara inanip, guvenmekle buyuk hata yapmissiniz.
Verdiginiz ilaclar nedeni ile her hastaligi bu sekilde merasimli gecmis.
1- Ates ve oksuruk ile ilgili semalari iyi inceleyin. 
2- Kan sayiminda; WBC(Lokosit) ve Hgb degerlendirmesi yapmasini iyi ogrenin. Yasa gore farklidirlar. ASLA
Turk doktor ve Laboratuvarlara inanmayin. Cocuk kan degerleri yanina; "Eriskin Refrans Araliklarini" yazarak
 halki dolandiriyorlar. 
3- Makale listesini bastan asagi tarayin ve sizinle ilgili konulari okuyun.
4- Ayrica, bugunden baslayip, geriye giderek Forumdaki soru-cevaplari okuyun.
Zararin neresinden donulse kardir. 
Eski tahliller varsa bir bakin:
WBC(Lokosit): 17 alti olanlarin tamami Gripal enfeksiyondur..
Sahi, bunca senedir cocugunuz hasta oluyor da, HIC cocugunuza Grip tanisi kondu mu?? Koymazlar!! 
Grip tanisi koymak islerine gelmez, zira halki gerektigi kadar dolandiramazlar. 

Mesaj Tarihi: 11 Kas 2022 Saat 23:11
Hocam değerlere baktım; wbc ilk zatürre denipte hastaneye yatırıldığı gün 14 müş beş günde 13 olmuş. İki gün sonra tekrar kötüleşipte farklı hastaneye yatırıldığı gün 11 miş sonra 20,12 ve 19 olmuş altı gün içinde artmış yani… hgb hep normalmiş. 
ama o ilk yattığı günü çok korkuyla hatırlıyorum durmadan öksürüyor ve zor nefes alıyordu ne yapılmalıydı tekrar olursa napmam gerek hocam?
Viral enfeksiyon olmuş deseler bile aynı ilaçları yazıyorlardı ben de dediğiniz gibi güvendim sonuçta doktorlar çocuklara yanlış tedavi verirler miydi hiç…
Bizi uyandırmaya devam edin lütfen. 
Nazal yıkama konusunda ne düşünüyorsunuz 

Mesaj Tarihi: 12 Kas 2022 Saat 01:07
Hicbir zaman; Antibiyotik gereken veya Hastaneye yatmasi gereken durum olmamis.
Sizi; Sahtekarligin 3 safhasi ile dolandirmislar. 
Meslek hayatim boyunca hicbir hastami oksuruk sikayeti ile Hastanelere yatirmadim. 
O sahtekarlarin verdigi ilaclari kullanmadiginiz surece bir daha bunlar basiniza gelmeyecek. Hic korkmayin.
   " Yanlis tedavi verirler mi hic?" 
1- 2006 Kurban Bayram'inda, bir ilac firmasi, 300 doktoru; Royal Caribbean Firmasinin "Navigator of The 
Seas" gemisi ile Karayiplerde 1 hafta tatile goturdu! O geziden sonra Turkiye'de , Astim salgini basladi.
 Her oksuren cocuk ve bebege, Astim tanisi konuluyordu!! 
2- '80'li yillarda, bir Firma, Toxoplasma kitleri getirdi. Bu kitlerle sadece antikor bakiliyordu ve bagisiklik
 olup, olmadigi gosteriliyordu. Buna ragmen, (+) cikan kadinlarin yuzlercesine sanki hastalik varmis gibi
kurtaj uygulandi.
3- Son 2-3 seneden beri, Turkiye'ye B12 kitleri geldi. Firma artik doktorlara nasil bir guzellik yapti ise, 
HER hastada B12 bakiliyor ve hic gerekmedigi halde B12 ilaclari leblebi gibi satiliyor! 
Neymis??  Turkiye'de doktorlar cocuklara yanlis tedavi verirler mi imis! 
Ilac mumessilleri gibi iki tukenmez kalem verin, onlar istediginiz ilaci yazarlar!   
Aferin,Peditus ve Calpol gibi Parasetamol ihtiva eden 3 ilaci, sanki farkli ilaclarmis gibi ayni receteye 
yazip kac cocugun olumune sebep oldular, biliyormusunuz?

Nasal yikamayi cok anlattim! Uygulanan basinc ile o sivi sinuslere giderek;Sinuzit, Oztaki borusuna kacarak
Orta Kulak Iltihabina sebep olur! 

Mesaj Tarihi: 14 Kas 2022 Saat 14:17
teşekkür ederim Kadir bey.
bugün kızımın d vitamini sonuçlarını aldım. 30 referansta 22.1 çıkmış. çok düşük mü?
dediğiniz gibi bir ampul mü vereyim?
öksürüğü  ve burun akıntısı hala devam ediyor. ballı limon cold mixe devam ediyoruz.

Mesaj Tarihi: 14 Kas 2022 Saat 19:02
D vitamini ideal sinirlari: 50-100 arasidir. Turk referans araliklarina inanmayin. 
Her sene 1 ampul Dvit3 icirin. Hatta ailecek alin. 

Mesaj Tarihi: 14 Kas 2022 Saat 20:41
Peki sadece bir ampul yeterli mi sonrasında fıs fıs vereyim mi günlük olarak

Mesaj Tarihi: 14 Kas 2022 Saat 22:58
Gerek yok. Bir o "fis fisin" fiyatina bakin, bir de Dvit3 ampulun fiyatina!

Mesaj Tarihi: 15 Kas 2022 Saat 09:29
Hocam sürekli okuyorum fakat size sormadan edemiyorum. 
şimdi bir ampul devit 3 versem d vitamini seviyesi yeterli düzeye ulaşır mı tekrar tahlil yaptırmam gerekir mi?
bu bir yıl boyunca yeterlilik sağlar mı?
kulağımdan şık şık sesler geliyor dedi ve gözü iki gündür hafif çapaklanıyor. gözüne tobrased damla mı damlatayım
yoksa burnuna iliadin mi damlatayım? teşekkürler.

Mesaj Tarihi: 15 Kas 2022 Saat 18:30
Her sene 1 ampul Dvit3 icirin.
Hem gozlerine Tobrased damlatin, hem Iliadin kullanin. Bunlarla ilgili yazilarimi okuyun. 

Mesaj Tarihi: 18 Kas 2022 Saat 12:43
https://www.hizliresim.com/l1ugh61" rel="nofollow - https://www.hizliresim.com/l1ugh61
https://www.hizliresim.com/pepkgt1" rel="nofollow - https://www.hizliresim.com/pepkgt1

Hocam ayın 1 inde alerjide yaptırdığımız testleri şimdi yükleyebildim yorumlayabilir misiniz? Bu testler yapılırken hasta değildi ama değerleri yüksek ya da düşük yazıyor. Bundan iki gün sonra grip olmuştu hala öksürük ve burun akıntısı devam ediyor. 

Mesaj Tarihi: 18 Kas 2022 Saat 17:36
Hocam bir de yazılarınızı okudukça aklıma takıldı geçen yılki zatürre dediklerinde ilk hastaneye yatışındaki ve çıktıktan sonra diğer hastanedeki röntgenlerini paylaşıyorum inceleyip söyleyebilir misiniz o zaman bizim de mi hastanede yatmamıza gerek yokmuş. İkinci hastaneden çıkıp iyileşti diyene kadar bir ayda yedi röntgen bir tomografi çekinmiş kızım… 

https://www.hizliresim.com/byledcs" rel="nofollow - https://www.hizliresim.com/byledcs

Burda da bir ay önce çekindiği ve doktorun yatış gerekir dediği röntgen var hocam

https://www.hizliresim.com/7nndcew" rel="nofollow - https://www.hizliresim.com/7nndcew

Mesaj Tarihi: 18 Kas 2022 Saat 19:38
1- O testlerin HICBIRI Allerji testi degil. Sizi dolandirmislar.
IgE: Barsak solucanlarinda, Dis curuklerinde, Sinuzitlerde, bile yuksek cikar. Turk doktor palavralarina kanmayin.
Bu "Kan Sayimi" sadece o surecte, Grip gecirdigini gosteriyor. 
Her iki Rontgen de TEMIZ, sadece dusuk dozda sua verilmesi sonucu butun dokular koyu gorulmekte ve bu
 doktor gibi acemi (cahil) doktorlari kandirabilmektedir.
Hastaneye yatirdilarsa, "Tamamen duygusal" sebeplerle yatirilmis. 
Agizdan beslenebilen hicbir ENFEKSIYON hastasinin yatirilmasi gerekmez. 
Biz Hacettepe'de, Zaturre hastalarini sadece "Kalp Yetmezligi" varsa yatiriyorduk, duz Zaturrelere igne 
verip eve gonderiyorduk.
Ankara Tip Fakultesi de, bu hastalari yatirip bos yataklarini dolduruyordu. Zaten asla: Seker komasi, Tetanos, 
Menenjit hastalarini yatirmaz, "Yer yok" diyerek Hacettepe'ye sevk ederlerdi! 

Mesajı Yazan: elif devrim
Mesaj Tarihi: 23 Kas 2022 Saat 07:42
Peki hocam sizin anlattıklarınıza göre çocukların hiç biri astım değil, hepsi grip geçiriyor gibi, eski yeni yazdıklarınızın hepsine bakıyorum, tamam anlıyorum, kızım 6 gündür oksuruyor ve burun akıntısı var, ateş yok ama yorgunum diyor, ben şimdi hangi doktora götürsem ventolin ve pulmicort fısfıs verecek, dediklerinizi okuyorum ve anlıyorum ama biraz anne gözüyle bakmaya çalışın, tedirgin oluyoruz, sürekli ya bronşit olursa ya zatürre olursa kafasındayız, öksürük tablosuna göre kızım ya grip ya astım, ince bir çizgi var sanki, sabah ve akşam limonlu Bal, illiadin burun temizliği, yastığına coldmix damlatiyorum, her sabah okula tedirgin gönderiyorum, kaçıncı gün anlayacağım bu çocuk grip mi astım mi, oksurukte ara ara azalma oluyor sonra gene artıyor, burnunu temizleyince rahatlıyor, okulda kendisi çok güzel temizlemiyor, çıkışlarda hep tıkalı geliyor eve, doktora gitsem fisfislari alicam ve muhtemelen 2 hafta içinde normale dönecek oksurukleri, genelde öyle oluyor, doğru yolda miyim suan, emin olamıyorum. Lütfen birsey yazin.

-------------
devrim07

Mesaj Tarihi: 23 Kas 2022 Saat 19:24
21 seneden beri anlatiyorum. 
Turkiye'de artik hic Grip teshis edilmiyor! Tamamina astim, Bronsit, hatta "Zaturre baslangici" gibi aptalca 
teshisler konuluyor. 
Astim; Astim krizi ile, yani solunum sikintisi ile baslar. Oksuruk ile DEGIL.
Turk doktorlara inanmayin. Oksuruklu Hastaliklar tablosunu iyi inceleyin. 

Mesajı Yazan: elif devrim
Mesaj Tarihi: 23 Kas 2022 Saat 19:26
Tabloyu evimin duvarına astım hocam ama kilit cümleniz 'Astim; Astim krizi ile, yani solunum sikintisi ile baslar. Oksuruk ile DEGIL'  çok teşekkürler, sevgiler.

-------------
devrim07

Mesaj Tarihi: 24 Kas 2022 Saat 08:53
hocam kızımın hastalığı sayenizde tam geçmek üzereydi fakat iki gecedir öksürüğü arttı ve bugün yine balgamlı öksürüyor.
geniz akıntısı arttı onu gözlemliyorum. geniz akıntısı öksürüğe nasıl neden oluyor? 

Mesaj Tarihi: 24 Kas 2022 Saat 19:23
"Geniz akintisi oksuruge neden OLMAZ"!!!
Viruslar; geniz akintisina ve oksuruge sebep olurlar. Akinti ve oksuruk; vucudun savunma mekanizmalaridir. 
Normal seyir.

Mesaj Tarihi: 02 Ara 2022 Saat 17:29
hocam size çok teşekkür ederim sayenizde ilaçsız atlattık.

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat