Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Ates öksürük

Nereden Yazdırıldığı: Anne Olunca Anladım
Kategori: Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
Forum Adı: Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
Forum Tanımlaması: (Sorularınız ve cevapları)
URL: http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=74230
Tarih: 19 Nis 2024 Saat 05:54

Konu: Ates öksürük
Mesajı Yazan: Frozen
Konu: Ates öksürük
Mesaj Tarihi: 15 Kas 2022 Saat 18:51
Hocam önceki hafta cuma günü kızımın atesi 39.9 oldu. Dolven verdim 1 ölcek. Ctesi pzar ve ptesi cok halsizdi. Salı günü öksürük başladı doktora gittik. Perebron verdi. 5 gün kullandık. Cumartesi günü kontrole gittik ve kulagı skntılı bogazı kızarık diye ilacı değiştirdi ve erdostin ibu fort ve cefdifix verdi. Erdostin ve ibufortu kızım içmedi. Cefdifixi 3 gndür veriyoruz. Atesi hala düşmedi. Üstelik 3 gündür kulagım agrıyor diye uykusundan uyanıp aglıyor. Hemen illiadin basladık 3. Gündeyiz devam ediyoruz.
Hocam öksürük devam ediyor. Ates devam ediyor. Suan cefdifixi toplamda 5ölcek vermiştim bırakıyorum. Yani ne yapcagm atesi carsmbadan beri devam ediyor. 38.5 ve üzeri hocam. 39.9  oluyor ilac veriyorum bu kadar cıknca. Önerileriniz cok önemli hocam. 

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Dr.KadirTugcu
Mesaj Tarihi: 15 Kas 2022 Saat 19:34
Turk doktorlara inanmayin.
Antibiyotik gereken durumda: Ates + Agizda pis koku + Dili kaplayan pas tabakasi olur. 
bunlar yoksa, sakin antibiyotik vermeyin ve HEMEN KESIN! 
Ne diye Turk doktorlara inanirsiniz ki! Onlar her atesli cocuga antibiyotik dayarlar. Asla Grip teshis etmezler.
Grip icin anlattiklarimi okuyun. 

Mesaj Tarihi: 16 Kas 2022 Saat 07:52
Hocam bugün 12. Gün ve ates 39 şuan. 
kulak agrısı için illiaidn kullanıyoruz. 4.gündeyiz Fakat duyamıyorum diyor hocam. Normal izlediği seviyede tv cok kısık duyamıyorum diyor. Babası test etti aynı oda içnde 3 kere seslendi ne ne dedi sürekli sordu dediğini anlayamadı.

Mesaj Tarihi: 16 Kas 2022 Saat 18:56
Isitmesini; Cep telefonu ile test edin.
Yazdiklarimi okuyun, SAKIN benim yazdiklarimin disina cikmayin. 

Mesaj Tarihi: 19 Kas 2022 Saat 00:54
https://www.hizliresim.com/qk9qeqt" rel="nofollow">
 Hocam resiödekinden cok daha büyük 3 beyaz top. Ve kulagı duymuyor ve 9 gündür 39 üstü ateş. Ne yapalım hocam. 5 gün illiadin kullandık hala net anlamıyor söylediklermizi.

Mesaj Tarihi: 19 Kas 2022 Saat 08:44
Kesinlikle Antibiyotik gerekmiyor. 
Zaten kulak problenmeleri DAIMA, viral enfeksiyonlari takiben olurlar. 
Iliadin damla, 1 gun aradan sonra tekrar  anlattigim sekilde kullanin. 

Mesaj Tarihi: 24 Kas 2022 Saat 14:59
Hocam eşimin ısrarıyla bir kbb doktoruna gittik. Sadece kulağına ve bohazına bakarak geniz eti alınması gerekiyor dedi. Forumda yazan arkdsların hepsi ne yazdysa aynısını dedi. Sıvı varmıs zar delincekmiş amelyt lazımmıs. Vs vs ..
Tüp takmalıyız dedi. Basınc testi istedi. 
Hocam biz sizi tanımasak ne yapardık. Koşarak uzaklastık. Smdi hemen illiadine baslıyoruz 5 gün. Basınc testini size de atym hocam yine bir görün. https://www.hizliresim.com/jztgqgr" rel="nofollow">

Mesaj Tarihi: 24 Kas 2022 Saat 19:31
Bosverin bu palavralara. Turkiye'de doktorlar boyle, halki dolandirarak  para kazaniyorlar. 

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat