Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

3 gün süren kesintisiz yüksek ateş

Nereden Yazdırıldığı: Anne Olunca Anladım
Kategori: Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
Forum Adı: Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
Forum Tanımlaması: (Sorularınız ve cevapları)
URL: http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=74495
Tarih: 20 Nis 2024 Saat 02:12

Konu: 3 gün süren kesintisiz yüksek ateş
Mesajı Yazan: esşi
Konu: 3 gün süren kesintisiz yüksek ateş
Mesaj Tarihi: 06 Ara 2022 Saat 11:53
Hocam merhaba, 

Oğlum 2016 Ağustos doğumlu, sayenizde okadar çok şey öğrendik ki sizi tanıdığımız 2017 Nisan ayindan beri çocuğumuz tahlil için hastaneye gitmedi kan vermek nedir bilmez hiç yaşamadı. Her hasta olduğunda sizin önerilerinize göre hareket ettik hiç pişman olmadık. Bunları bilerek ilk defa yaşadığımız bir durumu sormak istiyorum; 

Cumartesi akşam başlayan yüksek ateş (39) neredeyse kesintisiz olarak bugün hala devam ediyor. Sadece dün akşam çok başım ağrıyor dediği için yarım ölçek dolven verdim sonra ağrısı geçti ve ateşi düştü ancak gece saatlerinde tekrar başladı ve devam ediyor. Ağızda koku dilde pas yok. İştahsız hicbirsey yemek istemiyor halsiz bir sekilde gününün bütününü yatarak geçiriyor. Ateşin bu kadar yüksek ve uzun süre devam etmesi normal midir ?

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Kızlarımın annesiyim
Mesaj Tarihi: 06 Ara 2022 Saat 13:52
Aynı dertten bizde muzdaribiz benim kızım 6 gün sonunda ateşi düştü fena salgınvar yakın zamanda öksürük ile balgam cikartma baslicak sizdede geçmiş olsun

Mesajı Yazan: Dr.KadirTugcu
Mesaj Tarihi: 06 Ara 2022 Saat 19:50
Bu seneki Gripler boyle! 
Dogru; arkadan burun akintisi, bogaz agrisi ve oksuruk gibi arazlar baslayabilir. 
Sadece Gripler icin anlattiklarimi uygulayin. 

Mesajı Yazan: esşi
Mesaj Tarihi: 07 Ara 2022 Saat 23:30
Hocam sizin anlatmış olduğunuz uygulamalarla çok şükür gündüz ateşleri kesildi bugün 5. gün oldu sadece geceleri ateşleniyor genel durumu daha iyi. Ancak geniz etinden yana büyük problemimiz var. Daha önce de çeşitli başlıklar altında bu konu hakkında bizi bilgilendirdiniz. Oğlumuz 2016 doğumlu ancak geniz etindeki rahatsızlığında bir düzelme küçülme vs olmadı bugüne kadar. Özellikle hastalık dönemlerinde geceler tam bir kabus oluyor. 

Sormak istediğim hocam 7 yaşına geldiği halde ve daha önceki hastalıklarında hiç ilaç antibiyotik kullanmadığımız halde biz bu sorunu neden hala yaşamaya devam ediyoruz, bu yıl da hiç düzelme olmazsa başka bir tedavi yöntemi mi düşünmemiz gerekir? 

Mesajı Yazan: Dr.KadirTugcu
Mesaj Tarihi: 08 Ara 2022 Saat 02:55
Tedavi yontemleri??? Olsa bile hicbiri "ameliyat" degildir. 
Geniz eti; bir Lenf bezidir ve alinmasinin cocuklara  hicbir faydasi olmaz. 

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat