Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Alerjik astım/çocukluk çağı astimi

Nereden Yazdırıldığı: Anne Olunca Anladım
Kategori: Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
Forum Adı: Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
Forum Tanımlaması: (Sorularınız ve cevapları)
URL: http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=74560
Tarih: 28 Mar 2024 Saat 13:47

Konu: Alerjik astım/çocukluk çağı astimi
Mesajı Yazan: Ilkbahar91
Konu: Alerjik astım/çocukluk çağı astimi
Mesaj Tarihi: 10 Ara 2022 Saat 06:03
Hocam merhabalar.
Cocugum  6 yaşında. 4 yaşından beri anaokuluna basladi ve bitmeyen öksürükleri var. Alerji testi yapıldı.toz alerjisi cikti.bir sene sonra test tekrarlandi toz bitmis polen başlamış  denildi. 4 yasindan once de iki kere bronsit oldu ancak verdikleri ventolinden sonra ertesi gün zature oldu. Bunu soylememe ragmen onunla ilgisi yok denk gelmis ventolinin oyle etkisi yok diye israrla hala reçeteye yaziyorlar. Gitmedigim devlet, ozel doktor kalmadi. Hepsi anlasmis gibi son iki yildir ne zaman gitsem elimde tek bir recete var.
Zespira, floxitide,  ventolin,  dalman sprey, degisken bir alerji şurubu. Gecen sene aylarca hepsini kullandim yine de bir bildikleri  vardr herhalde hepsi ayni seyi  diyor diye. Ancak ne öksürükleri bitti ne de daha iyi oldu. Bu sene okul basladigindan beri yine öksürüyor recete ayni. Zespiraya bir hafta basladim ancak devam etmedim. Sadecw tum israr ve korkutmalar dogrultusunda floxitide  inhaller sabah aksam bir fis kullaniyorum  iyilesme gene yok.
Hastalik soyle gelisiyor. Hapsuruk, burun tikaniklik, öksürük, balgamli oksuruk, hirilti. 
Su an bu hiriltili, bronsit dendi, ayni recete verildi. Yazılarınızı gordummokudum bricanly basladim.3×1. Hocam sorum şu. Floxitide gercekten devam etmeli miyim. Her halukarda öksürüyor.  Öksürükleri hafiflediginde lsadece cok kosup zipladiginda ve sabah kalktigonda. Ben ne yapmaliyim

Cevaplar:
Mesaj Tarihi: 10 Ara 2022 Saat 13:56
Ayrica şu an balgami cok oldugundan cigerlerini kurutmak icin azro antibiyotik  verdi doktor. Kusarak cikaramadigi icin. Genel hali iyi, ates yok.sadece  bu hiriltilinin basinda bir gun ates oldu kendi kendine düştü. 
Cigerlerinden balgami nasil atmasina yardimci olabilirim. Antibiyotik gerekli mi bilmiyorum baslamadim.
Burnu akmiyor tikaniklik var. Her aksam sinus yikama yapiyorum

Mesajı Yazan: Dr.KadirTugcu
Mesaj Tarihi: 10 Ara 2022 Saat 18:30
Tipik bir Turk doktor dolandiriciligi.
15 seneden beri bu Turk doktorlarinin sahtekarliklarini anlatiyorum. Hic mi yazilarimi okumadiniz.
"Sahtekarligin 3 Safhasi" yazimi okuyun ve sizi nasil dolandirdiklarini ve NIYE cocugunuzun devamli hasta
oldugunu anlarsiniz. Bu pustlar, asla bu dolandiriciliktan vazgecemezler, zira getirisi cok fazla! 
Sakin Flixotide kullanmayin. Kortizon oldugu icin, vucudun savunma mekanizmalari olan; bronslardaki
nisbi daralmayi, akintiyi(balgami) ve oksuruk refleksini yok eder. Bunun sonucunda da;SAHTE bir iyilik hali
 olusarak sizin gibi aileleri kandirirlar ama, bu refleks savunma mekanizmalari ortadan kalkinca, cocugunuz
tekrar hasta olur. Bu da, tam bu sahtekarlarin planladiklari tuzaktir. Artik "fasit daireye" girmissinizdir ve
 bu carktan kurtulamazsiniz.
Yapacaklariniz:
1- Bu konuda yazilanlari ve ailelerin yorumlarini okuyun, 
2- Kullandiginiz, butun ilaclari cope atin.
3- Unutmayin ki bu assagilik sahtekarlar, ASLA Grip teshis etmezler. 4seneden beri sizin cocugunuz hic mi
 Grip olmadi? Bu mumkun mu?? Grip viruslarinin verilen Kortizon etkisi ile nasil vucuda yerlestigini tahmin
 edebiliyormusunuz? Size kurulan bu tuzagi ben soylemesem, siz dusunebilecek mi idiniz? 
4- Bir daha oksuruklu bir hastalik oldugunda, Sadece: Limonlu bal, Serum Fiz ve ColdMix, bazen de; sicak
buhar tatbik edin. Bu konuda yazdiklarimi mutlaka okuyun.
5- Oksuruklu hastaliklar tablosunu iyi inceleyin.  

Mesaj Tarihi: 10 Ara 2022 Saat 20:09
Sahtekarligin 3 safhasini okuyunca kendimi buldum:( cok da üzüldüm:( 
koştuğunda öksürdugu icin ve sabah kalktiginda öksürük  geldigi için  astim diyorlardi. Bu sebeple gecmeyen öksürük astim mıdır sizce de.. 
Ilaclari biraktiktan sonra bu kadar vücudunu baskiladiktan sonra bagisikligina destek olabileceğim birsey var midir hocam. Nicedir baskilanmis bir vücudu  var. Ya cok kötü  tepki verirse vucudu..ne yapacagim
Su an zaten bronsit. Bu kez sizin dediginiz bricanly kullaniyorum 2 gündür.  Ne kadar daha devam etmeliyim. Bir sonraki hiriltisinda da kullanmali miyim.
Birseylerij yanlis gittigini hissediyordum doktorlara kendimi aciklamaya calistim ama hic dinlemediler beni.Acikcasi bir doktor olarak sizden duymasam icim rahat etmezdi. cok Tesekkur ederim.
Her hiriltida astim atagi diyorlar. Hayir hic grip ediklerini duymadim. Hep alerjik öksürük hep... 

Mesaj Tarihi: 11 Ara 2022 Saat 00:58
1- Yapilacak bir sey yok, verdikleri butun ilaclari kesmeniz ve benim Gripler icin anlattiklarimdan baska bir 
sey uygulamadiginizda yoluna girecek. 
2- "Bronsit" tanisina da inanmayin. Hirilti icin, Bricanyl VERILMEZ! (daha cok okumaniz gereken yazi var).
Sicak buhar uygulayin. 
3- Sarlatan olduklari icin, asla Grip teshis etmezler ve oksuruge, hiriltiya "Astim" derler. Dunyada bu Turk
doktorlar kadar assagilik ve namussuz doktor bulamazsiniz. 

Mesaj Tarihi: 11 Ara 2022 Saat 11:42
Tmm hocam cok teşekkür  ediyorum. Vaktinizi ayirdiginiz icin cok teşekkür  ederim. 

Mesaj Tarihi: 22 Oca 2023 Saat 18:19
Hocam merhabalar. Sizinle konustuktan sonra tüm astim ilaçlarını  kullanmayi biraktim. 1,5 aydir ilaclari kullanmıyoruz.  Zaten ilaclari kullansak bile öksürük  hep vardi. Öksürük  ekimden beri hic kesilmedi.

Ancak iki gun once ateslendi ve öksürük artti.hic mudehale etmedim. Uzerini ince örttüm bekledim.39 dereceye kadar coktiktan sonra hafif terleyip tekrar atesi cikiyordu. Bir gun boyunca hic kalkmadan yemeden icmeden yatti. Genel hali kötü  oldugu icin bir kere ates düşürücü verip biraz corba ve su içmesi sagladim. Ates uc gun boyunca düşmedi. En düşük  37,5 da seyretti. Atesi sirasinda halisunasyon ve anlamsiz sayiklamalar yapti

Dilinde de bi tabaka var gibi ama pas mi anlayamadim. Agzinda da cok kötü  olmasa da bir koku vardi. Ayirt edemedigim icin kan testi icin doktora gittik.

Doktor cok hiriltisi var cigerleri cok dolu bronsit hatta zature baslangici dedi. Ventolinle cigerleri  acalim sıkışık  bu cocuk dedi. Kabul etmedim. Daha once bu yuzden zature oldu dedim. Oyle birsey olmaz denk gelmis dedi.
Hiriltisi hep var dedim. Röntgen cekildi. Düşündüğüm  kadar degilmis hafif bi enfeksiyon görünüyor dedi. Kan testinden sonra da antibiyotik verdi.
klamoks 400
https://www.hizliresim.com/qvixb3u" rel="nofollow">
Sizin wbc tablonuza gore yaş araliginin üstünde oldugu icin doktorun verdigi antibiyotik i kabul ettik.
Wbc:16.7
Crp:58 çıktı
Ancak yine de taniya bronkopnömoni yazmış. Su anda da atesi düşmüyor. Burnu tikali. Balgamli oksuruk var.Sadece üçüncü gunun sonnda yine biraz yiyip icebilsin diye calpol verdim bir kez. 
Hocam bu neden olmustur. Gecmiste Astim ilaclari kullandigi icin mi boyle. Yine cigerlerine inmis mi sayiliyor bu sekilde. Balgamini atamiyor. Ancak gece uyurken öksürük  gelse de bence nefesi sıkışık  degil. Ancak doktorlara gore cok sıkışık.  Ne yapacagimi bilmiyorum. Ventolin vermezsen nefesi acilmaz dedi doktor. 
Öksürük  tablonuza gore de bronşit  görünüyor. Ventolin yerine Bricanly vermeli miyim.? 

Mesaj Tarihi: 22 Oca 2023 Saat 19:22
Arazlar; Grip arazlari! 
Doktor ile laboratuvarin ayni yerde oldugu yerlerdeki tahlillere inanmayin.
Cocugun Klinik durumuna bakin. 
Agzidan beslenebiliyorsa, solunum sayisi, dakikada 60'dan az ise, HEMEN oradan kacin! 
SAKIN Ventolin vermeyin. 
Bu assagilik doktorlarin, Ventolin vermedigi, oksuruklu bir hasta varmi?? 
Ventolin; "Sahtekarligin 2. safha" ilacidir. Kullananlarin tamami hastanelerde yatiyor. 
Bronkopnomoni=Zaturre.  Bunlar resmen pust! 
Sadece grip icin anlattiklarimi uygulayin. 
Ventolin icat edildiginden beri, oksuren hicbir hastanma Vermedim!! 

Mesaj Tarihi: 22 Oca 2023 Saat 19:34
Hocam agizdan cok az besleniyor ates düşürücü  vermedigimde uc bes kasik corba ancak icti. Yerinden kalkmiyor. Istahsiz. Genel hali atesli ve kalkmiyor yemiyor. Gun icinde yudum yudum iki bardak suyu ancak icirmisimdir.Solunum sayisi atesi yuksek oldugu halde simdi saydim dakikada 34. Bu zature olamaz di mi hocam. Evde saturasyonuna baktim. 98 cikti. Nabzi atesi yukselirken 120 oluyor
Hocam bu halde bile zature diyorlar korkuyorum. Daha once iki kere gecirdi oglum. Her zaman ventolin sonrasi oldugu icin doktor israrla vermek istedi kabul etmedim. Benim dedigimi yapmicaksan ne istiyosun benden dedi. Kan testine bakalim dedim. Ancak doktor ve lab ayni oldugu icin bunu da siz kabul etmiyorsunuz. Simdi ben sasirdim Antibiyotik  devam etmeli miyiz yoksa grip gibi mi devam etmeliyim. 

Mesaj Tarihi: 23 Oca 2023 Saat 02:10
Hala ogrenemediniz mi; Ates+koku+Pas degerlendirmesi NIYE yapmiyorsunuz? 

Mesaj Tarihi: 23 Oca 2023 Saat 12:34
Hocam röntgeni  bu. Cigerden de sekresyon sesi geliyor diyor. Zature mi
Doktor balgam sökücü  bir ilac yazdı. (Muconex) Oksururek balgamini atsin diye. Balgam sökücü  alalim mi

https://www.hizliresim.com/wa9lm6x" rel="nofollow - https://www.hizliresim.com/wa9lm6x

Mesaj Tarihi: 23 Oca 2023 Saat 18:55
Rontgen NORMAL. Bosuna cekilmis.
Siz Turk doktor akli ile is yaparsaniz, HER oksurdugunde, bir bahane ile Rontgen cektirirler.
Sakin bu PUST lara oksuruk nedeni ile gitmeyin.
Yazilarimi okuyun, kendiniz halledin. 
Sadece; Grip icin anlattiklarimi uygulayin. 

Mesaj Tarihi: 23 Oca 2023 Saat 19:46
Hocam kiymetli vaktinizi  ayirdiginiz icin cok teşekkür  ederim. 
O kadar rahatladim ki. Cok sagolun. 

Mesaj Tarihi: 25 Oca 2023 Saat 02:34
Hocam 6 gündür  ateşli oglum( 6 yasinda). 38 i cogu zaman geciyor.
Wbc si 16.7 ciktigi icin antibiyotik  baslamistik(klamoks) hala belirgin bir iyilesme olmadigi ve atesi düşmediği  icin doktor antibiyotik  degistirdi(cepres). Diger verilen öksürük  icin cort air ventolin alerji ilaclarini kullanmadim.(sitenizi bulmadan once kullanmistim)
Ancak dedi ki yüzünde bir degisiklik var goz altinda mor halkalar var.(kansizlik yok) geniz etine bakmaliyiz.
Atesli ve yogun geniz akintili burnu tikanik bir dönemde olmamiz halinde iken geniz etine bakildi. %90 kapanmis dedi. Hemen ameliyat olmali yoksa kulağını  da kapatir sonra tüp takilmak zorunda kalir dedi. Su an kulaklari iyiymis ama etkiler dedi. 
Burnu cok tikali ödem var gibi. Bu durum büyük  görünmesine  sebep olmaz mi dedim. En fazla biraz etkiler yine de cok büyük  geniz eti dedi. Su an evet burnu iliadin damlatmama ragmen gece tekrar  tikaniyor hafif horluyor. Ancak bu atesli hastaliktan once burnu acikken agzi kapali uyurdu. Iliadini nezlesi basladiginda 5 gun kullanip  gun ara vermistim. Sprey formu evde vardi.Atesli nezle baslayinca tekrar basladim.bugun 4.gun hala cok tikanior. Geniz akintisi cok yogun.
Geniz  etiyle ilgili diger sorulari okudum anca
Hocam sorum su ki, 
1.gercekten bu geniz eti cocugun yüz yapisini degistirir mi.
2.Ve de büyük  geniz etinin kulagi kapatip tüp takilma ihtimali nedir? 
3.is bu raddeye gelirse tüp takmak elzem midir. Nasil bir tavir alinmali.
4.bir de sizi kesfetmeden önce  cocuk nezle oldugunda  burnunu sinus rins ile yikardim hala ödemli olup acilmadigi icin de iliadin sprey sikardim. Bunu 3-4 gun yapardim cocuk sabaha kadar rahat uyurdu ancak su an iliadin  fayda etmiyor gibi. Bu yaptigim islemden dolayı  ben zarar mi verdim acaba.:( 
Zarar verdiysem simdi nasil geri çevirebilirim.
Teşekkürler  simdiden

Mesaj Tarihi: 25 Oca 2023 Saat 03:13
Yazilarimi okusa idiniz bana bu kadar vakit harcatmazdiniz.

1- Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Oca 2023 Saat 18:54 - IP: 70.176.41.19 IP Bilgiler
Pardon????  Onu hangi SALAK soylemis?
Geniz eti alinmayan milyonlarca cocuk var, hangisinde "gelisim geriligi' olmus?
Ayrica da, geniz eti olusmasi, dogal bir bagisiklik sonucunda olur. Geniz eti ve Bademcikler birer Lenf bezidir.
Bunlar bogazda bulunan; Waldeyer halkasindaki Lenf bezlerinden sadece ucudur.

Cocuklarda, kendi antikorlari olusana kadar Lenfatik sistem vucudu korur. VE BU SALAKLAR, sirf para icin
 bu lenf bezlerini alirlar! 
Ilk sayfadaki, Yazarlar kisminda; Bagisiklik ile ilgili makaleleri okuyun. 
Sakin boyle dolandiricilara itibar etmeyin. 

2- Oyle bir sey yoktur. Geniz eti, orta hatta, yumusak damagin ustundedir.
Oztaki borulari ise; bogazin iki yaninda, arkadadirlar. Bunlar tamamen sahtekar KBB doktorlarinin halki
korkutup, ameliyata razi olmalari icin uydurulmustur! 
Geniz eti, bir Lenf bezidir. Bu yastaki HER cocukta henuz bagisiklik (antikorlar) gelismemis oldugu icin, 
hastaliklarla Lenfatik sistem mucade eder ve BU lenf bezleri Antikorlari uretirler. Bunlarin alinmalari sadece
KBB doktorlarina yarar saglar! Zamanla antikorlar olusunca, Lenfatik sisteme daha az is duser ve bezeler
 kuculurler. 
3- Meslek hayatim boyunca, hicbir hastama tup taktirmadim. 

Mesaj Tarihi: 25 Oca 2023 Saat 03:21
Hocam  cok haklısınız.  Tesekkur ederim kiymetli vaktiniz icin. Gelisim geriligi degil de yüz yapisinin değişmesinden bahsetti. Yanaklari asagi sarkmis yuz yapısı  degismis gibi biseyler dedi.O yuzden sormak istedim. Cok haklisiniz tekrqr tekrqr soruyoruz.anne olarak Sanki her cocugun hastaligi digerinden farkli saniyorum. Bize bu imkani sundugunuz icin size nasil tesekkur edecegimi bilemiyorum. Sagolun

Hocam son olarak .bir de sizi kesfetmeden önce  cocuk nezle oldugunda  burnunu sinus rins ile yikardim hala ödemli olup acilmadigi icin de iliadin sprey sikardim. Bunu 3-4 gun yapardim cocuk sabaha kadar rahat uyurdu ancak su an iliadin  fayda etmiyor gibi. Bu yaptigim islemden dolayı  ben zarar mi verdim acaba.:( 
Zarar verdiysem simdi nasil geri çevirebilirim.
Teşekkürler  simdiden

Mesaj Tarihi: 25 Oca 2023 Saat 03:30
Turk doktorlari artik, bir tek aptallarin Tip fakultelerini tercih etmeleri yuzunden, sebep-sonuc iliskisini bile
kurmaktan acizdirlar.  Yuz yapisi (soya cekim olarak) zaten dar olanlarda geniz eti daha problemli olur.
Yuz yapisi geniz etinin daha problemli olmasina sebep olur. Geniz eti, yuz yaoisina NASIL etkili olsun? 
Etkili olsa, bu yastaki HER cocukta geniz eti oldugu icin, HER cocukta yuz yapisi degisik olurdu! 
Boyle aptallara kanmayin. Bunlar sahtekar! Sizleri korkutup, ameliyata razi olmaniz icin uyduruyorlar!
Iliadin sprey KULLANMIYORUZ!!
Iliadin damla kullaniyoruz. Damla bulamazsaniz, spreyi, damlalikli baska bir siseye bosaltin. 
VE MUTLAKA, sirt ustu yatar durumda kullanin, damlalari yaptiktan sonra da 1-2 dakika o pozisyonda 
bekletin. 

Mesaj Tarihi: 25 Oca 2023 Saat 03:37
Hocam sagolun iyi ki varsiniz. Iyi ki sizi kesfettim.
Yoksa bu vicdansizlarin eline kaldik. 

Mesaj Tarihi: 27 Oca 2023 Saat 21:40
Hocam  ekimden beri kesilmeyen öksürüge son bir haftada grip eklenince öksürügun şiddeti cok artti . Öksürükle ilgili tum sorulari okuyup  mudehale etmeme adina kendimi motive etmeye çalissam da cocukta bir farklilik var gibi. Uyurken Cigerleri cok sıkışmış, nefes alirken zor aliyor gibi. "Hiiii" seklinde nefes aliyor nefesi yetmezmişcesine..oksurerek cigerini acmaya calisiyor gibi ama sirtindan ötme gibi, hirilti, hisilti gibi artik nasil adlandiriliyorsa ses geliyor. Atesi iki gun once dustu su an biraz hizli solunum yapiyor. Uyurken dakikada 30.Cabucak nefes alip daha uzun surede nefesini veriyor uyurken.Ben de diger uyele verdiginiz cevaplardan esinlenerek bricanyl 2.5 ml verdim (6 yas). Bir saat kadar sonra nefesini tekrar dinledim alis veris sureleri daha birbirine yakin normal gibiydi.
 *Bu durum bricanyl'in cocugun durumu icin dogru ilac oldugunu mi gösterir?
Ancak bricanyl de virusleri cigere indirir mi diye korktum.ventolin etkisi yapar mi?*
Hirilti hastalik sonlanirken ortaya cikar demissiniz ancak bizde hastalikla beraber ortaya cikiyor artik. Hatta neredeyse ekimden beri var ara ara kayboluyor. Her nezlesinde hemen basliyor.Onceden kullandigimiz kortizonlu ilaclar,havalar , alerji ilaclari yüzündendir belki.

Mesaj Tarihi: 28 Oca 2023 Saat 00:32
Bu kadarlik sikintiya Bricanyl bile gerekmez. 
Idare edebiliyorsa, vermemeniz daha hayirlidir.
Evet, bilhassa Kortizon'un etkisinin tamamen gecmesi gerekir. 

Mesaj Tarihi: 01 Şub 2023 Saat 10:36
Merhabalar hocam. Öksürükle  ilgili cpk soru soruluyor ve cevabiniz değişmiyor. Ancak bizim gibi ilk baslarda doktorlara güvenip cigneme tabletlerini, havalari kullanan aileler icin kolaylastirici bir öneriniz var mıdır. Ilaclari biraktik ama vücut  intikam alir gibi cok şiddetli reaksiyon gösteriyor  sanki. 
En son Atesle birlikte antibiyotik  kullanmamiza rağmen düzelmeyen bir hal mevcut.(Wbc 16.7'ydi) atesi düşmüstu yine hafif ates yukselmeye basladi.bir yildir ilk kez antibiyotik kullandik.Hiriltisi hic bitmiyor.doktorlar cigerlerde bakgam var diyor. Korkuyorum. Bu durum normal mi Sabah uyandiginda ise bir saat boyunca tüm cigerden öksürüyor  sanki. Bal veriyorum, buhar yapiyorum hic bisey fayda etmiyor.  Ben bu kadar oksurdugumde tum karnimin ici acirdi. Cocuklar nasil atlatiyor. 
Evet öksürük  savunma mekanizmasi ancak bizim gibi surekli alerji ilaclarina, astim ilaclari reçete  edilmis ailelerin cocuklari hastaligin dogal seyri surekli kesintiye ugratilmis cocuklar cok daha fazla  hirpalaniyor sanki. Ne yapacagimi bilmiyorum. 
Hangi doktora gitsem cocugunuz alerjik diyor. En son kbb ye gittik. O bile burnunun icine bakip alerjik dedi neye gore dedi anlamiyorum. O bile cigneme tableti deloday surup falan verdi. Gercekten  alerjik bir cocuksa da sabretmemiz mi gerekir hocam. Tam olarak  nasil anlayacagiz. Cilt testinde polen ve toz cikti. Degerli vaktinizi aldigim icin simdiden özür  diliyorum. Kimseye artik guvenememenin vermis oldugu huzursuzluk ile sizleri uzun mesajlarla rahatsiz ediyorum. 

Mesaj Tarihi: 01 Şub 2023 Saat 19:20
Boyle bir "intikam alma" donemini gecireceksiniz. Bunun kacisi YOK! 
    "doktorlar cigerlerde bakgam var diyor."
Derler! eskiden her oksurene; Astim derlerdi, simdi boyle salak salak ifadeler kullaniyorlar! 
Maksat; Grip tehis etmemek ve bir cuval ilac vererek, devamli hasta olmanizi saglamaktir.  
Oksuruk; vucudun savunma mekanizmasidir. Turk doktor (geri-zekaliligi ile) oksurugu keserseniz, hastalik 
akcigerlere iner. (Sahtekarligin 3 Safhasi yazimi okuyun)
Simdilerde, dillerini bir yerlerine soktuktan sonra, Astim diyemiyorlar, Allerji diyorlar! 
Bir kere, Ekim-Mart aylari arasinda, hangi bitki cicek aciyorda, "Polen allerjisi" oluyor?? Salaklik buradan
 basliyor! Bu yuzden, simdilerde, " Yok Akarmis, yok ev tozu imis" gibi sahtekarliklarla halki kandirmaya 
calisiyorlar. Bir aralar bu "Akar yalanciligi" o kadar yaygindi ki, koskoca Arcelik fabrikasi bu sahtekarlara
 kanip, "Mite buster" diye Elektrikli supurge imal etmisti!!! NE OLDU?? Nerede simdi o supurgeler? Simdilerde,
"Allerjen olmayan carsaf, allerjen olmayan yastik" modasi var! Her topal esegin bir kor alicisi vardir. 

Mesaj Tarihi: 30 Eki 2023 Saat 22:28
Hocam merhaba.6 yasinda oglum. Yazin  denize giren cocugumun düzelen  öksürügu  okullarin başlamasıyla tekrar kendini gosterdi. Bu kez sabredecegim diyorum. Bir bucuk aydir öksürük  vardi kah artip kah azaliyordu. Iki gundu geceleri 37.5 atesi vardi sabaha terleyip düşüyordu. Burnu tikali. Akmiyor fazla. Grip.  Bugun yine hirilti basladi. Hiriltilarda Sicak buhar uygulayin demissiniz genel olarak uyelere. Onun icin dus aldiriyorum. Dusta buhar alir diye. Genel hali iyi ancak hic dinlenmiyor.  Oturmuyor ve genelde hep terler.Hocam sorum su.  Yarin okula gidecek havuz günü.  Havuza girerse hastaligi artar mi. Yoksa keyfi yerinde ve girmek istiyor diye akisina birakmali miyim? 
(Biz bu zamana kadar astim ilaclari kullandik hocam. Kortizonun etkisinin gecmesini umarak sabretmeye calisiyoruz öksürüklere)

Mesaj Tarihi: 31 Eki 2023 Saat 01:16
Havuza gitmesi ile oksuruk artmaz. Asiri yorgunluk olursa, artabilir. 
Sadece ; oksuruk icin benim anlattiklarimi uygulayin. 

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat