Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Röntgen
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Röntgen

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Feyza13 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 313
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Feyza13 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Röntgen
    Gönderim Zamanı: 18 Şub 2020 Saat 15:05
Kadir bey bugün oğlum kendini yere attı sürekli yapmaya başladı bu tür şeyleri 20 aylık ve öyle bi düştü ki kolu geride kaldı ben koluna bişey oldu sanarken bacağına olmuş çünkü yere basması için ayağa kaldırdığımda direk yere düştü ve topallamaya başladı acıdığını söylüyordu yürümeye başladı sonra ama az yürüyünce düşüyordu bende panik oldum bacağına bişey oldu galiba diye doktora götürdüm ama deşiğim gibi yürüyor ama bacağı titreyip düşüyor bacağı tartmıyor gibi bir hal oluştu sonuç olarak doktor röntgen istedi değişik yürüyor diye kontrol etti kendisi de ama ben çok pişmanım durup dururken çekildi diye çok mu zararlı bu röntgen doktor bey çok üzgünüm sonuçtada bişey çıkmadı bu arada bi sıkıntı olsa o kadar da mı yürüyemezdi bunu öğrenmek istedim sağolun 
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Şub 2020 Saat 20:08
Evet!! Durup-dururken cekildi..
Siz hala Turk cocuk doktorlarinin NE MAL olduklarini ogrenemedinizmi??
Onlar 3 kurus icin, cocuklara her turlu zarari vermekten hic cekinmezler!.
Kac defa anlattim!! Cocuk bir yere tutunmadan; 3 adim atabiliyorsa, hicbir sey yok demektir.
Alt tarafi adele veya baglarda zedelenme olmustur, onlarda Istirahat edince gecer.
Yapilacak bir sey yok.. Cok okumaniz SART.. Yoksa, bu pustlar sizi devamli kaziklarlar, cocuga da zarar verirler.
Yukarı Dön
Feyza13 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Feyza13 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Şub 2020 Saat 20:32
Aslında yazılarınızı bayağıdır okuyorum bu konuyla ilgili görmemişim çok üzgünüm bu verdiği zarar geçici mi yani çok mu tehlikeli çok pişmanım zaten şuan hiç bir şeyi kalmadı gayet iyi koşuyor bile
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Şub 2020 Saat 20:53
Kisa araliklarla sik sik cekilirse zararlidir.
Unutmayin, Rontgende; X-isinlari kullanilir.. Bu isinlar; Radyoaktif degillerdir.
Isotoplarla yapilan, Sintigrafik tetkilerde radyasyon vardir.
X-isinlari: surekli kullanimlarda, hucre cekirdeklerindeki DNA yapisini bozabilirler. Her hastaneye gidisinizde, bir sebeple rontgen cekilirse, o zaman zararli olabilir.
Yukarı Dön
Feyza13 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Feyza13 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Şub 2020 Saat 00:27
Doktor bey peki birkaç pozisyonda çekti röntgeni bu bir röntgen mi oluyor yoksa bi anda birkaç kez mi çekmiş oluyor sanırım uzun süre içimden çıkmayacak bu korku durup dururken bu kadar strese girdim sizi de meşgul ediyorum lütfen mazur görün 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Şub 2020 Saat 01:30
On-arka, yan ve capraz (oblik) cekilmistir.. 3 tane sayilir..
Bir daha 5-6 ay rontgen cekilmezse, bir zarari olmaz.
Halbuki bunlara hic gerek bile yoktu…

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 19 Şub 2020 Saat 01:31
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.