Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Sahtekarlığın 1. Safhası
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Sahtekarlığın 1. Safhası

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
lindi Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 80
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı lindi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Sahtekarlığın 1. Safhası
    Gönderim Zamanı: 27 Tem 2021 Saat 11:25
Kadir Bey merhaba,

İki hafta tatildeydik 7 yaşındaki kızım sürekli denize girmesine ve balık gibi yüzmesine rağmen bazı geceler yine burnu tıkandı. Halbuki tüm kış denize girmesini ve burnunun açılmasını beklemiştik. Bir kaç gece birer damla nazalnem damlattım( nemlendirmesi için- burun iç kenarları kuru ve kızarık) bir kaç gece de iliadin damlattım. Bol bol denize girmesine rağmen neden hala burun tıkanır?

Cuma sabah boğazım acıyor dedi limonlu bal verdim, son gün olduğu için yine denize gittik, deniz o gün feci soğuktu. Tüm gün plajda kaldık. Ertesi gün tatilden döndük boğazın acıması geçti ama burun akıntısına ve kötü öksürüğe çevirdi. Ateşi 38’i hiç geçmedi, keyfi yerinde..Yalnız eşimin de kızımın ertesi günü boğazı acımaya başlayınca bende de bir yorgunluk ve halsizlik olunca acaba korona mı olduk diye korkup test yaptırdık. Neyseki negatif çıktı. Hem kızım hem de eşime limonlu bal veriyorum, kızımın burnunu su ile temizletiyorum eşime de iliadin damlatıyorum. Yalnız dün test yaptırmaya gidince çocuklara acilde test yapılmıyor çocuk doktoru bakıyor dediler.

Bebeklikten beri takip eden dr u baktı, kulaklarına baktı, hangi kulağın ağrıyor diye sordu, kızım hiç bir kulağının ağrımadığını söyledi. Boğazı kötü değil ama öksürüğü çok kötü uzun bir tedavi vericem dedi. 

Sonuç olarak Bronşit dedi, verdiği ilaçlar makrol antibiyotik şurup 250 mg ( 10-15 gün içsin dedi), ventolin 3*1 dedi, balgam söktürmesi için sekrol şurup 3 gün 2*1 dedi, çocuğa covid test yapmaya gerek yok sizin ve eşinizin sonuçları negatif de pozitif de olsa çocuğun tedavisi bu, birşey değişmiyecek dedi.

Tabiki ilaçları almadım limonlu bal vermeye ve burnunu sıksık su ile temizlemeye devam ediyorum. Yalnız kocamın boğazı kıpkırmızı sabah ve akşam yutkununca çok acıyormuş ona tantum verde sprey aldırdım.

Benim endişem şu böyle birşeyde bile bu ağır ilaçları dayıyorlar, sizin dediğiniz gibi gribe grip diyemiyorlar, allah korusun gerçekten çocukta önemli ağır bişey olsa biz bunlara çocuğu nasıl emanet edicez?

Teşekkürler, iyi çalışmalar

Yukarı Dön
lindi Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 80
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı lindi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Tem 2021 Saat 12:11
Kadir Bey yorumunuzu rica ederim
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (1) Teşekkürler(1)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Tem 2021 Saat 20:51
'80'li yıllarda ben bunları uyarıyor ve çok nazik bir şekilde, yapılanların yanlış olduğunu anlatıyordum...
 Anlamadılar! 
2000'li yıllardan sonra hakeret etmeye başladım...
Anlamadılar !
Daha ne yapayım? Elime sopa alıp döveyim mi?
Sırf 3 kuruş çıkar için el kadar bebelere hiç acımayan vicdansızlara başka ne yapılabilir.. 
Hiç etkim olmadı mı?
Oldu!
1-  Artık;Aferin,Peditus ve Calpol aynı reçeteye yazılmıyor. Bu 3 ilacında Parasetamol oduğunu ve pek çok 
çocukta Karaciğer harabiyeti ve ölümlere sebep olduğunu öğrendiler.
2- "Beta virusu" diye bir bakteri olmadığını, uydurma bir isim olduğunu öğrendiler.
3- Strep-A Testinin, Bogaz Kültüründen daha değerli olduğunu öğrendiler. 
4- Alkali su sahtekarlığını, Acıbadem sahtekarlığını, Aşılarla ilgili sahtekarlıkları, Glutatyon sahtekarlığını 
öğrendiler..
AMMMA!!!  WBC'nin CRP'den daha değerli olduğunu ve Griplere Astım dememeyi bir türlü öğrenemediler,
zira burada büyük kazançlar ve sahtekarlıklar dönüyor.
VE, işin en kötü tarafı; Sağlık bakanlığı ve Üniversiteler resmen bu sahtekarlarla işbirliği halindeler.
O; 2006 Kurban Bayramı tatilinde Navigator of The Seas gemisi ile 1 haftalık Karayıp tatiline gidenlerin
kimler olduğunu bir bilseniz, aklınız durur!! O yüzden hiç sesleri çıkmıyor. Bunlar; suratlarına tükürseniz,
 "yağmur yağdı" diyecek tıyniyette kimseler.

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 28 Tem 2021 Saat 20:56
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.