Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Sık hastalanma
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Sık hastalanma

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
MevaAnnesi Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 130
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı MevaAnnesi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Sık hastalanma
    Gönderim Zamanı: 07 Haz 2023 Saat 07:49
Hocam 5 yasında kızım var bırde 55 gunluk oglum ben dogum yaptıgımdan berı ilk 10 gün arayla 2 sefer kusma isal oldu 1 gun sürdü bıttı 55 gun ıcınde 4 sefer ateslı hastalık yasadı bırınde bogaz enfeksıyonu oldu bızede gectı derkken bugun yine kusmaya basladı.
55 gunde 3 kusma 4 ateslı hastalık cok fazla 
Krese gıdıyor ama haftada 2 sefer yeni dogum yaptıgım ıcın goturemıyorum. 
Hastalıkları atesı hep bırer gun sürdü gectı uzun sürmüyor kusması da öyle doktora goturmedım ılac kullanmıyavagım ıcın ates agız kokusu pası takıp ettım yoktu goturmedım 
Ama artıık endişelenmeye başladım bir sorun mu olabılır diye kötü bır rahatsızlık mı var duzelemıyor. 
Çok terliyor hava da bı sıcak bı soguk ondan mı oluyor anlamıyorum doktora goturup yaotırıın dedıgınız bır tahlıl var mı ne önerirsiniz. 
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Haz 2023 Saat 08:35
Hiçbir sorun olmaz.SAKIN tahlil filan yaptırmayın. 
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı MevaAnnesi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Haz 2023 Saat 09:52
Hocam neden bu kadar sık oluyor peki bunu nasıl anlayacağım 
yada önlem alacağım kötü bır rahatsızlığı olsa nasıl ayırt edecegım üst üste kaçıncı bu bırsey cıkarda ihmal etmıs olurum dıye korkuyorum 
hıc böyle bırsey yasamadık kulak sorunu yasardık onuda sızın illadın damla ile tedavınızle aştık 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Haz 2023 Saat 13:42
Kreş,okul veya Yuva'ya yeni başlayan HER çocuğun ilk 2 senesi (kışı) çok hastalıklı geçer.
Eğer her ateşlendiğinde Antibiyotik kullanıldı ise, bu 2 sene 4 seneye kadar uzayabilir. 
Yazılarımı okuyun. 
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı MevaAnnesi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Haz 2023 Saat 20:02
Hayır hocam ilaç hıc kullanmadı kreşe gıderken de vermedım hep sizinle danısarak gecırdık 5 yasına kadar da sayılıdır verdıgım oda ateş düşürücü vs. 
kusması durdu olmadı bırdaha ama 5 gun gectı bu sefer de karnım agrıyo dıyor süreklı 2 ay ıcerısınde bu 8. Hastalık falan çok geriliyorum.
Kreşi kapandı gıtmıyo da ama cocuk duzelmıyo bagısıklıgı düştü sanıyorum naısl toparlıyacagım
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Haz 2023 Saat 20:40
Bağışıklık ile alakası yok. Yapabileceğiniz bir şey de yok. 
Sabırlı olun. Yazılarımı okuyun. 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.