Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - su çiçeği-el ayak hastalığı?
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

su çiçeği-el ayak hastalığı?

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Selda_ Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 32
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Selda_ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: su çiçeği-el ayak hastalığı?
    Gönderim Zamanı: 22 May 2018 Saat 18:46
Kadir Bey Merhaba,

Oğlum Toprak 3,5 yaşında.Kreşe gidiyor.Bugün öğlen öğretmeni aradı bacaklarında kızarıklıklar var su çiçeğine benziyor dedi.Aile hekimimize götürdüm.O da su çiçeğine çok benziyor dedi.Ama sizden bildiğim kadarıyla gövdede başlar.Bu kızarıklıklar bacaklarının arkasında ve 1 el , birtane de kolda var.
Su çiçeği aşısı olduğu için ateş yapmamış olabilir dendi.Belirtiler aşı olduğu için farklılık gösterebilirmiş.Ben emin olamadım.Başka bir doktorumuz vardı ona gittim.O da bir çeşit el ayak hastalığı.Bu ayak altı avuç içi değil de daha üst bölgelerde çıkıyor dedi.
Ama ateş yok.Burun akıntısı yok.Ayrıca kaşınmıyor da.Anlamadım.Foroğraflardan siz de değerlendirebilir misiniz?

Bulaşıcı birşey değil ise kreşe göndereceğim, çünkü bulunduğumuz yerde bakacak kimse yok.Eğer bulaşıcı ise aileden bir büyüğümüz gelecek bu nedenle tam teşhis için önemli.
Değerli yardımlarınız için teşekkür ederim.

http://m.YollaYap.com/bbtc/1527003245635.jpg
4GP.ME/bbtc/1527003245635.jpg

http://m.YollaYap.com/bbtc/152700339299.jpg
4GP.ME/bbtc/152700339299.jpg

http://m.YollaYap.com/bbtc/1527003820232.jpg
4GP.ME/bbtc/1527003820232.jpg

Saygılarımla,
Selda

Düzenleyen Selda_ - 22 May 2018 Saat 18:49
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 May 2018 Saat 18:50
Bocek isirigi… Yaz geldi ya!!!! 
Artik bu sual her gun sorulur!!!

Dokuntulere; Fenistil jel surun.Gunde:2x1
Doktorlarinizin da NE KADAR sahane doktor olduklari, bu sekide anlasilmis oldu!!
Yukarı Dön
Selda_ Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 32
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Selda_ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 May 2018 Saat 18:56
Teşekkür ederim Kadir Bey,

Sayenizde kendi doktorumuz olduk.Diğer doktorların söyledikleri birtürlü aklıma yatmıyor.İçleri sulu sulu olunca haklılar mı acaba dedim ama ateş yok bişey yok.Aklım almadı.

Tekrar teşekkür ederim.

Saygılarımla,
Selda
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.