Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Sünnet
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Sünnet

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
alev-kerem Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 428
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı alev-kerem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Sünnet
    Gönderim Zamanı: 30 Haz 2022 Saat 23:08
Kadir hocam merhabalar. Oğlum 8.5 yaşında  salı günü sünnet oldu. Cerrahi usulde. Ünlü işinin ehli eski sünnetçilerden .Ağrısı kanaması olmadı ancak bugün idrar akışında ciddi incelme oldu. (Ağrı yanma kesik yapma yok. Boşaltıyor tamamını )Dün baslamisti aslında ben ödeme bağlamıştım. Bugün doktorumuz ağrı sızı yoksa tiociline göz merhemi sürün deliğe, darlık tahrişe bağlı ise geçecektir merhemle. yok doğuştan gelen bir darlık varsa müdahale gerekir dedi. Ancak sünnet öncesi gayet bol bir boşaltım yapabiliyordu. Doğuştan olma imkanı yok diye düşünüyorum. Fikrinizi almak istedim çok pimpirikli bu işe girmeyecek kılı kırk yaran bir anneydim bir anda düğün dernek içinde bulduk kendimizi. Umarım hocam geçici dersiniz yüreğim aksini kaldıramayacak. Teşhis ve tedavi doğru mu? Bu yaşına kadar sizin tavsiyenizle sabunlu sıcak suyla giderdik sıkıntı oldukça 

Sünnet sonrası bakım üç gün dikislere rif 250 -5 10 damla damlat
Üç gün sonra banyo.
Banyo sonrası tiociline veya teramisin göz pomadi krema gibi çevresine sur  1 hafta
Sen ol da; ister yâr' ol, ister 'yara'; lütfun da başım üstüne, kahrın da.
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113070
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Tem 2022 Saat 09:49
"Terrramycin Göz Pomadı" kullanımı kadar SALAKCA bir uygulama olamaz!! Deri pomadı olursa NE oluyormuş!! 
Salak salak işler! Sözüm ona "-Çok ilgili" Cerrah!
Hiçbir kreme gerek yok, sadece banyodan sonra  Batticon sürün. 
Darlık; oluşmuş olan "nisbi" ödemden dolayıdır.  Zamanla düzelecek.

Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı alev-kerem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Tem 2022 Saat 10:06
Hocam verdiğiniz cevaplarla nasıl içimizi rahatlatıyorsunuz bana dünyaları verdiniz. Zaten tecrubesizim bu konuda, bir yandan da kızımı emziriyorum. Hem sütümü stresten korumaya hem ogluma en doğrusunu yapmaya çalışıyorum. Sağlığınıza duaciyim . Eczacı deri merhemi vermişti gidip değiştirmiştim üstelik ,demek okumamisim bu konuyu. Binlerce teşekkür ederim dediklerinizi uygulayacağım.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Tem 2022 Saat 10:13
Sakın takrar Eczaneye gitmeyin, hiçbir kreme gerek YOK! 
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı alev-kerem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Tem 2022 Saat 14:14
Hocam merhabalar sünnet üzerinden 6 gün geçti bu süreçte ne köpük bardak ne sünnet kulodu giydirebildik. Değiyor acıyor dedi. Çıplak geziyor,uyuyor. Banyo sonraları -her gün yaptırıyorum- penye kulot giyebilir demişti Dr giymedi. Bu gidiklanma huylanma durumunu en azından ilk külot giyis aşamasında anestol sürsem bu sakıncalı bir durum yaratır mı yoksa ne önerirsiniz hocam ? 

Bu arada söylediğiniz gibi darlık geçti teşekkür ederim .
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Tem 2022 Saat 15:32
Sürebilirsiniz. 
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı alev-kerem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Ağu 2022 Saat 16:36
Hocam merhabalar oğlum 8.5 yaşında 28 Haziran'da sünnet yaptırmıştık. Yeni görüntüsüne hala alisamadi eski pipimi özlüyorum şeklinde yakınmaları var. 9 aylık da kızım var rahatlatmak için ilgilenemiyorum ne diyeceğimi de pek bilemiyorum. Fotoları ekte. 1)İki gündür yoğun şekilde havuzda. Bir kızarma hali var acıyor diyor. Belki mayolarin içindeki file tahrisi olabilir dedim belki havuzdan en iyisini siz bilirsiniz hocam acaba sabunlu sıcak suya mi oturtayim ?
2) sünnete dair yamuk vs olan kısım var mı ? Çünkü oğlum kendi bakış şeklinde sağ tarafı düzgün yapamamış diyor o kısma takmış( ilk resim)
İşemesi düzgün hocam . Saygılarımızla 

Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Ağu 2022 Saat 16:53
Bir anormallik yok. Üstteki deri tabakası alındığı için, penis başında olan hassasiyet zamanla kaybolur.
Sünnet esasında bu Asır'da;  son derecede lüzumsuz bir işlemdir. Arap adetidir. Müslümanlıktan önce de 
vardı. Yoksa; zannediyormusunuz ki, Peygamber ve etrafındakiler müslümalığı kabulden sonra mı sünnet
 oldular? 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.