Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Tahlil Sonucu
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Tahlil Sonucu

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
mercan2608 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 27
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı mercan2608 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Tahlil Sonucu
    Gönderim Zamanı: 04 Tem 2022 Saat 21:30
Merhaba hocam. 16 aylık oğlum var. 29 Haziran Çarşamba gecesi başlayan ateş maceramız hala sürüyor. İlk iki gün 37.9 larda devam ederken 4 gündür 39-40 derecelerde dolaşıyor. Başka herhangi bir şikayetimiz yok. İştahı yerinde. İshal yok. Dün tahlil yaptırmak için doktora götürdüm. Kulak, boğazlar ciğerler temiz dedi. Uzun ve dirençli ateş olduğu için CRP de yüksek olduğu için antibiyotik başlamak gerektiğini söyledi. Herhangi bir ilaç kullanmadım. Sadece cok zorlandığı zaman calpol ile düşürmeye rahatlatmaya çalışıyorum. WBC düzeyi normal antibiyotik gerek yok diye düşünüyorum ama bir de siz yorumlayabilir misiniz? Ne hastalığı geçiriyor bu kadar uzun süren ve yüksek ateş yapan? Teşekkürler iyi akşamlar.

Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 112786
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Tem 2022 Saat 07:52
Sağlık bakanlığının laboratuvarları sahtekardır! 
Bunu o sahte sonuç veren Laboratuvara iletin, adam gibi iş yapsınlar.
CRP:0-5 aralığı, "enfeksiyonlarda kullanılmaz"!!! Bu CRP tipi "High Sensitivity" tipi olup, Kardiak Risk durumu
takibinde kullanılır. 
Hoş, Bakanlığın kendisi cahil doktorlarla dolu olduğu için, Laboratuvarlarının böyle salakca işler yapması normaldir.
Ya bu konuyu bilmeyen o ahmak doktora ne demeli? 
Enfeksiyonlarda CRP sınırı:67-1800 dür. 
Açsınlarda Nelson'un "Laboratuvar Değerleri" sayfasına baksınlar.. Tabii, bunun için ellerinde Nelson kitabı
olacak, kapağın arkasındaki şifre ile İnternette, laboratuvar sayfası bulunacak da bakılacak! 
Kitap artık 2 cilde çıktı ve ona rağmen fazla kalın olmasın diye Referanslar ve Tahlil değerleri kitaba değil
İnternete koymuşlar. Ayrıca da kitap; $350 idi.  5,850TL verip de, hangi necip Türk doktoru okur ki!! 
"Uydur gitsin" ise, beleş!

Kesinlikle Viral enfeksiyon, sakın o ahmaklara kanıp, Antibiyotik vermeyin.

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 05 Tem 2022 Saat 07:56
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.