Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Tekrarlayan ateş
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Tekrarlayan ateş

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Tntn35 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 39
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Tntn35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Tekrarlayan ateş
    Gönderim Zamanı: 27 Kas 2021 Saat 06:11
Hocam 22 aylik oglum var 3 hafta önce atesi 40i gecti acile götürdük vücutta enfeksiyon  var dediler serum verildi antibiyotik başladık. Antibiyotik bitti  bir kac gün iyiydi. Ancak sonra balgamli oksuruk,ateş ve burun akıntısı başladı. Yine oksurukten duramadı diye acile gittik. Ciğerlerinde  sorun yok bogazi çok  dolmuş dedi. Yine antibiyotik verdi. Onu da bitirdik. Antibiyotik süresince iyiydi. Bitirdik 2 gün sonra yine oksuruk krizleri başladı. Bu kez gündüz poliklinik  muayenesine  gittik. Doktor bronşit olduğunu söyledi. Klamer verdi ve ventolin  verdi. Ama bu gece yine atesi cikti. Öksürük azaldı biraz ancak ateş sürekli tekrarlıyor.  1 haftadır bir kaşık dahi  yemek yemiyor sadece anne sütü emiyor. Hocam sorun ne olabilir lütfen bilgi verebilir misiniz.
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif
Puanlar: 112775
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Kas 2021 Saat 18:46
Sorun???  Sorun sizde!! Yazilarimi okumus olsa idiniz, bu ucuz sahtekarliklara kanmazdiniz.
Sahtekarligin; 1. ve 2. Safhalari uygulanmis. 
Oncelikle: "Sahtekarligin 3 Safhasi" yazimi Forum ilk sayfasindan okuyun. 
Sizin cocugunuza hic; 22 ay boyunca Grip tanisi kondu mu?? Bu ahmak doktorlar butun Grip hastalarina, 
Astim veya Zaturre derler. 
Verilen tedavilerin tamami sahtekarliktir. Bu sahtekarlar sizin cocugunuzun iyilesmesini  asla istemezler. 
Bu sekilde tedaviler ile, once sahte "iyilik hali" yaratirlar, 1 hafta-10gun sonra daha kotu durumda tekrar
 doktorlara gidersiniz.
Verilen BUTUN ilaclari kesin... Sadece; Limonlu bal, Serum Fiz. ve ColdMix kullanin.
Esas onemlisi, bugunden baslayarak geriye dogru butun cevaplarimi okuyun.

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 27 Kas 2021 Saat 18:48
Yukarı Dön
Tntn35 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Tntn35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Kas 2021 Saat 03:06
Hocam tavsiyeleriniz üzerine yazılarınızı okudum ve ilaçları derhal kestim. Ancak oksuruk daha da arttı  oksuruk krizlerine giriyor  ve kusuyor. Dediğiniz gibi ballı limon veriyorum,sürekli serum fizyolojille  burnunu aciktutuyotum. Cold mix aldim ons da sürüyorum. Oksuruk krizlerinin  artması normal mi? Ne kadar sürer bu krizler? 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Kas 2021 Saat 04:04
Oksuruk; hastaligin Akcigerlere inmesini onleyen en buyuk unsurdur.
Oksuruk, Turk doktorlarinin zannettigi gibi; bir hastalik DEGILDIR... Vucudun savunmasidir.
Turk doktorlari, bunun aksini soyleyerek halki dolandiriyorlar! 
Limonlu bal; oksuruk kesmez.. Oksurugun daha etkili olmasini saglayarak, daha az oksurmeyi saglar. 
Sakin oksurukten korkmayin.. Oksuruk, Allerji ve Grip ilaclarindan korkun.. 
Odasi serin olsun, yastigini yukseltin. Serum FIz ve ColdMix'e devam edin. 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 29 Kas 2021 Saat 04:08
Yukarı Dön
Tntn35 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Tntn35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Kas 2021 Saat 23:29
Hocam size teşekkür ederim ilaçları kestim ve 2 gunde öksürük bitti çok şükür. Ancak su anda sağ  kulakta çok  açık sarı balgam gibi iltihap gibi akıntı oluyor bakıyorum kulağı kapanmış akintidan. Akıntıyi  temizledikten 3-4 saat sonra tekrar oluyor. Gun boyu 3 kez tekrarladı. Neden olabilir? Neler yapabilirim.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Ara 2021 Saat 01:05
Kulak zari delinmis..
1- Nemli kagit mendili, kivirip, ucunu kulaga sokup, akintiyi temizleyin. 
2- Iliadin damla ve Bactrim surup, 5 gun kullanin.. 
Iliadin damla, Gunde:2x2 damla, sirt ustu yatar durumda damlatin ve her bir tarafa damlattiktan sonra,
 AYNI tarafa yatirip, 1-2 dakika bekletin. 
Bactrim surup, gunde:2x1 olcek verin. 

Yukarı Dön
Tntn35 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Tntn35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Ara 2021 Saat 04:15
Hocam kulak zarindaki  delirme geçici mi ? Yani zamanlar kapanır mı? 
Yukarı Dön
Tntn35 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Tntn35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Ara 2021 Saat 04:26
Birde iliadin damla burundan mi damlatilacak. Kullanımı nasıl?
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.