Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Toksik şok
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Toksik şok

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
esraa35 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 177
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı esraa35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Toksik şok
    Gönderim Zamanı: 25 Oca 2023 Saat 16:57
Hocam merhaba,dün 3 yaşında Aras bebeğin streptokoka bagli toksik şoktan vefat haberleri çıktı.Cocugun 1-2 aydir bir grip döngüsü varmış,şu an tüm çocuklarda olduğu gibi.O gün farklı olarak kasintisi ve vücudunda biraz kızarıklık varmış.Doktora götürülmüş,basit bi soğuk algınlığı denilip hiçbir ilac verilmeden eve yollanmış,gece cocuk morarmaya başlamış ve sonuç streptokoka bagli toksik şok sebebiyle vefat.Okudugum kaynaklarda acik yarada,kesikte,yanıkta veya tampon kullanımdan kaynaklı oluşan bakterilerin kana karismasiyla toksik şok oluşuyor.Streptokokal faranjit tedavi edilmediği takdirde bu sekilde toksik şoka sebep olur mu hocam?Hem 3 yaşında streptokok faranjit olması da ayrıca düşündürücü.Bu konuda da bizi aydınlatırsanız çok sevinirim hocam

Düzenleyen esraa35 - 25 Oca 2023 Saat 16:59
Esraaa
Yukarı Dön
Halilo Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 120
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Halilo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Oca 2023 Saat 17:05
Merhaba, ben de bu haberi okuyup hocama soran varmıdır diye merak edip sayfaya baktım. Açıkçası ben de merak ediyorum fakat hiç ilaç verilmeden gönderilmemiş aksine ilaç verilmiş ve kullanmaya devam etmişler. Ne ilacı bilemiyoruz ama ben hocamızın görüşlerini merak ediyorum
Yukarı Dön
esraa35 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 177
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı esraa35 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Oca 2023 Saat 17:21
https://www.hizliresim.com/lsc7u73 Merhaba,  ailenin eksi sözlükteki yazısı.Evet haklısınız Iburamin verilmis.
Esraaa
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Oca 2023 Saat 19:23
Ben son 3 gunden beri NE ANLATIYORUM!!! 
Ne diye Turk doktorlari adam yerine koyup da ciddiye aliyorsunuz?
Hangi "Streptokok?" 
Turk doktorlari asla bir konunun aslini okumadan, boyle sacma sapan konusurlar.
Bahsi gecen "Streptokok", eski ismi Pnomokokkus Pnomonia olan ve simdiki ismi: Streptokokkus Pnomonia
olan "Streptokok"!!!  A-Grubu, beta-Hemolitik Streptokoklarla en ufak bir alakasi bile YOK! 
Bu aptal doktorlar, "Streptokok" lafini duydular ya, hemen tuzlugu kapip kosarlar! 
Streptokokkus Pnomonia'nin KPA diye asisi VARDIR! 
KPA asisi, Ulusal Asi Takvimi'nde oldugu ve uygulandigi icin, bizim ulkede gorulmesi ancak, asi karsiti olan
ailelerin cocuklarinda gorulur. 
Isin en kestirme yolu; Ates+Agizda pis koku+ Dili kaplayan pas tabakasi oldugunda, antibiyotik baslanmasidir. 

Yukarı Dön
Jasmined Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 246
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Jasmined Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Oca 2023 Saat 20:41
Hocam,

Çocuklarımıza yapılan bu aşının tutup tutmadığını nasıl anlayacağız?
Peki ates agizda tabaka ve pis koku durumunda antibiyotik hangisi oldugu farkeder mi?
Cocugun asisi oldugu halde nasil streptokok tan vefat etti deniliyor?
Allah evlatlarimizi korusun. Insallah size de uzun ömürler versin. 

Düzenleyen Jasmined - 25 Oca 2023 Saat 21:00
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Oca 2023 Saat 03:29
KPA'nin  tutmama diye bir durumu yoktur. Yapilmama durumu vardir. Yapilmissa tutmustur! 
Antibiyotik farketmez. 
Vefat?? 
yukardaki cevabimi BIR DAHA okuyun. 
Yukarı Dön
Jasmined Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 246
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Jasmined Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Oca 2023 Saat 09:29
Hocam,
Ailenin yazisini okudum. Antibiyotik baslansa kurtulma sansi varmis. 
Cocuklar bu sene cok agir grip oluyor en doğrusu kan sayimi yaptırıp sonra mi tedaviyi belirlemek olur?

Yukarı Dön
mertcan Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 22
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı mertcan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Oca 2023 Saat 09:43
Kadir Bey'in bu konuda daha önce vermiş olduğu cevapları:

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.