SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumPili asimetrisi ya da kalcs cikikligi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
ayyssee Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 18
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ayyssee Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Pili asimetrisi ya da kalcs cikikligi
    Gönderim Zamanı: 31 Tem 2020 Saat 22:45
Hocam iyi aksamlar, daha once size kizimin (22 aylik) x bacak sendromu oldugunu yazmistim, sizin tavsiyeniz uzerine 1 ay arayla 2 devit ampul icirdim simdi basmasi biraz duzeldi gibi ama tamamen degil, yine sizin tavsiyeniz uzerine yilda 1 devit ampul icirecegim ama bugun kizimda bacak bogumlarinin esit olmadigini fark ettim arkadan bakinca kalcada cikiklik yok gibi ama bacaklardaki bogum esit degil, 2 aylikken kalca usg yaptirdigimizda sorun olmadigi soylenmisti ama suan icime kurt dustu resmen, tekrar usg cektirmek gerekir mi? Kizimi ortopedi doktoruba goturmustum ice basma yuzunden iki bacak arasinda 4 cm kadar aciklik oldugunu soylemisti, x bacak ile bacaklardaki bogumlar alakali mi? Cevap verirseniz cok memnun okurum hocam, tekrar iyi aksamlar
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 74843
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Ağu 2020 Saat 02:18
Bogumlar cok onemli ve guvenilir bulgu DEGILLERDIR.
Zaten bu yastan sonra ( yurume basladiktan sonra) tesbit edilirse. GECMIS OLSUN, DUZELMEZ... 
Yukarı Dön
ayyssee Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ayyssee Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Ağu 2020 Saat 21:25
Eğer kalça çikikligi varsa ameliyat mı olması gerekiyor hocam :(
Yukarı Dön
ayyssee Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ayyssee Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Ağu 2020 Saat 21:30
Hocam bir de x bacak ile boğumlar alakalı mi yoksa ikisi farklı şeyler mi? Acaba bacağı düzelince boğumlar da düzelir mı 😔
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 74843
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Ağu 2020 Saat 02:41
X bacak ile bir alakasi yok. 
Kalca cikigi olsa idi, simdi "ordek" gibi , yalpalayarak yuruyor olurdu.
Eger; HALA soru soracaksaniz,  ayakta, on ve arka RESIM GONDERIN. 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 02 Ağu 2020 Saat 02:42
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2020 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.