SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kendimle alakalı

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Burcu87 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 156
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Burcu87 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Şub 2021 Saat 06:57
Hocam aklımı kurcalayan bir soru var. Geçmeyen ağrılarımın sebebi ankilozan spondilit olabilir mi? Ya da reaktif artrit? Dahiliye doktorunun baktığı kan tahlilleri normal olduğu için bir romatologa yönlendirilmedim. Bunun üzerine gidip teşhis koydursam bile benim için bir tedavi umudu olabilir mi? Yoksa boşuna uğraşmayayım mı?

Tüm vücudumu etkileyen ağrılarım ve bulgularım : Son 3 senede çene sol eklemimin birşey yerken yukarı kalkıp inmesi, röntgen bulgusu var. Ön iki dişimden birinin öne birinin arkaya giderek çarpıklaşması. Boyun, omuz ve kolu etkileyen tutulma, ağrı, yırtık hissi. 1 yıldır geçmeyen sırt ağrısı. Skolyoza bağlı eğiklik ve sırtımda üst kemiklerin dışa doğru görüntüsü, bel çukurunun içe çökmesi. Bel ve bacak ağrıları, arka bacakta kalçadan topuğa kadar sızlama. Dizimin üzerine oturup kalkınca yaşlılar gibi tutulmalar. Ve eşlik eden cilt problemleri. Seboreik dermatite bağlı kaşıntı, kabuklanma. Kronik sinüzit, tek taraflı burun tıkanması ve her sabah geniz dolu balgamla uyanma. Hepsi son 3-4 sene içerisinde oldu. Hiçbirine de çare bulamadım. Hepsi kronik ve düzelme yok. Çocukluk çağım bademcik yüzünden sürekli hasta olarak geçti. Her ay abartısız antibiyotik kullandırıldım. Bıktığım için 30 yaşımda bademcik ameliyatı oldum. Ve bu ameliyat sonrası antibiyotik neredeyse hiç kullanmadım ama vücudumda sonu gelmeyen bir çok bölgemi etkileyen rahatsızlıklar baş gösterdi. Çok uzun yazdım özür dilerim hocam ama lütfen yardım edin. Keşke ben çocukken ailem bilinçli olsaydı, sizin gibi bir hekime denk gelebilseydim belki sağlıklı büyüyen bir çocuk olabilirdim...
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 87167
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Şub 2021 Saat 18:39
Romatolog degil, Ortopedist'e gidin. 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2021 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.