Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Şeker tahlili
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Şeker tahlili

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
esra34 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 33
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı esra34 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Şeker tahlili
    Gönderim Zamanı: 09 Oca 2021 Saat 20:24
Merhaba doktor bey 5.5 yaş oğlumun rutin kan testinde şekeri 144 çıktı.140 sınır olduğu için doktor açlık kan şekeri istedi bir g9n sonra yaptırdım 96 çıktı.Normal denildi.Ama 144 çıkması neden oldu anlamıyorum biraz ağladı korktu tahlil alınırken bir de yarım saat önce cips yemişti bundan dolayı olabilir mi diye sordum doktora olmaması lazım dedi.Oğlum 16 kilo zaten yani zayıf hareketli,su çok içer ama doğduğından beri öyle.Çok çişe çıkmaz günde 5 bazen 6 o da çok su içerse ,geceleri hiç çişe kalkmaz.bir yıl çnce 78 olan şekeri 144 çıkması neden oldu.Doktor bir kaç gün akş bakalım dedi ama sağlık ocağındaki doktor 96 çıkınca gerek yok dedi.Sizin yorumunuz nedir sizce ne yapayım.
esra
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113070
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (1) Teşekkürler(1)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Oca 2021 Saat 22:59
Kan sekerine, DAIMA AC karnina bakilir. Hatta 8 saat ac kalinmasi istenir. 
Ne demek; "rutin kan testi".. Bunlar tamamen bazi SAHTEKAR doktorlarin uydurduklari sarlatanliklardir. 
Boyle SALAK doktorlarin elinde oyuncak olursaniz, bundan en zararli cikan da cocuk olur. 
Sakin bu salaklarin elinde oyuncak olmayin. Cocugunuzda hicbir sey yok.
Bir daha da SAKIN, gerek olmadikca, "Check-up" ayagi ile bu sahtekarlarin tuzagina dusmeyin. 
Yukarı Dön
esra34 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 33
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı esra34 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Oca 2021 Saat 21:47
Çok teşekkür ederim hocam,peki 144 çıkması neden olmuş olabilir.Bir de günde 5 ya da 6 kez çişe gitmesi normal mi 5,5 yaşindaki bir çocuğun.Bi de hocam tatlı krizine giriyor sanki sürekli çikolata istiyor vermiyorum bu kez de ballı ekmek istiyorum diye ağlıyor.Çok zayıf bir çocukta insilün direnci gelişir mi.
esra
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113070
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (1) Teşekkürler(1)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Oca 2021 Saat 22:49
Cocuklarda; eriskinlerde oldugu gibi;Tip2 seker hastaligi OLMAZ... 
Cocuklarda gorulen Tip1 seker hastaliginin da; bu sekilde on belirtileri olmaz. Aksam saglam yatar, sabah
 seker komasinda uyanir. 
Bir seyler yemek istediginde, sogut sut verin. 

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.