Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Duruş bozukluğu
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Duruş bozukluğu

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
barbaros350 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 152
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı barbaros350 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Duruş bozukluğu
    Gönderim Zamanı: 23 Şub 2021 Saat 23:12
Hocam merhaba
Oğlum 9 yaş 1 aylık. Boyu 134 cm kilosu 27.. Bebekliğinden beri süt içmeyi sever ama peynir yoğurt asla tüketmez. O açığı sütle kapatmaya çalışıyorum. Sizin boy kilo tablonuza baktığımda değerlerin üstünde ama inanın hocam 24 kişilik sınıflarının nerdeyse en kısası ve en cılızı. Anaokulundayken kendinden kısa olan çocuklar şimdi onu geçtiler. Çoğu çocuğunda günde 600 ml süt ürünleri tükettiklerini sanmıyorum. Bizlerde ebeveyn olarak kısa sayılmayız.iştahı yemeside fena değil. Hemen hemen herşeyi yer. Ama neden böyle anlamadım. Benim esas sorum hocam oğlumda duruş bozukluğu yani kamburluk mevcut. Pandemiden önce yüzmeye gidiyordu ama 1 yıldır çocuklar evde telefon tablet derken kamburluğu daha belirgşnleşti.  Ayaklarının içe basması da var bir tanıdığımız ayakla kamburluğun alakalı olduğunu mutlaka ayakların tedavi olması gerektiğini yani ortopedik ayakkabı vs. Yoksa kamburluk geçmez dedi.Bu arada küçüklüğümden beri bende de kamburluk var hatta ortaokulda 30 yıl öncesinin çelik korselerinden kullanmıştım. Ama malesef geçmedi tam olarak hala sorun var. . Bu genetik olabilir mi. Sizin yorumunuzu merak ediyorum hocam. Kamburluk ve bu cılız görünüm için ne yapmalıyım. İnternette duruş bozukluğu için  lastik kumaş tarzı korseler var onlardan kullanabilir mi. teşekkürler. 

Düzenleyen barbaros350 - 24 Şub 2021 Saat 16:11
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı barbaros350 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Şub 2021 Saat 11:49
Bu arada hocam dvit hersene 1 kere veriyorum hatta bazen 6 ayda 1...En son eylül başı verdim. Bu sene malum sebepten hiç güneş görmedi. 
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112770
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Şub 2021 Saat 19:00
Bir Ortopedi doktoru gorsun. 
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı barbaros350 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Şub 2021 Saat 08:27
Hocam doktora götüreceğim ancak önce sizin görüşünüzü almak istedim. Kamburluğun teşhisi illa ki radyolojik aletlerle mi yapılır yoksa bakarakta ne yapmamız gerektiği söylermi doktor. Birde hocam d vitamini alımını arttırsak kamburluğa etkisi.ne olur
Teşekkürler hocam
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Şub 2021 Saat 18:41
Once bir "On Tani" konulmasi ve ona gore Rontgen ve tahlillerin yapilmasi gerekir. 
Ondan sonra; "TANI" konur ve tedavi edilir. 
Bunun icinde, once bir Ortopedi doktoru gorsun. 
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı barbaros350 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Mar 2021 Saat 18:04
Hocam  merhaba oğlumu doktora götürdüm. Röntgen çekildi. Ayaklarına ayrıntılı baktı. Bu yaş çocuklarda dvit eksikliği olmaz bakmaya gerek yok dedi. Röntgene göre sırtında i bozukluk olmadığını ayaklarındaki içe basmadan dolayı duruş bozukluğu olduğunu ve geçeceğini söyledi. Spor önerdi. Hatta trombolin de zıplamasının ayaklarına faydası olacağını söyledi. Hocam bu durumda d vit ampul kaç ayda bir vermeliyim. Sütü bol içen bir çocuk acaba dvit eksik mi kalıyor. 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Mar 2021 Saat 03:34
2 yas cocukta bile D vitamini eksikligi olabilir.
Goruyorsunuz, Turk doktorlarindaki cehaletin vahametini! 
Tabii bir de, D vitamini konusunda hicbir sey bilmedikleri de ortaya cikinca, boyle salakliklarla D vitamin
eksikligini gormezden geleceklerini zannediyorlar.

Simdi; 1 ampul Dvit3 icirin, 1 ay sonra tekrar icirin, Haziran ayinda bir olcum yaptirip, bana yazin.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.