SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

bez sayısı

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
aleynaaa Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 142
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı aleynaaa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: bez sayısı
    Gönderim Zamanı: 21 Tem 2021 Saat 21:14
hocam iyi bayramlar hürmetle ellerinizden öperim, 
5 aylık erkek bebek bez sayısında ciddi azalma var 2 ,3 gündür dolmuyır hatta bugüm 1 kere değiştim sadece oda sabahtan beri duruyor die dolmamıştı koyu sarı yapmıs azıcık, ama ankrada hava feci sıcak 40 derecelede sırtı hep su gibi gece devamlı üst değişiyorum, su takviyeside veriyorum düne kadar kakada yapıodu bugün oda yok.. sıcaktan die düşünüyorum ama ihmal etmek istemedğim için sizi rahatsız ettim.
2. sorumda 
dün puseti yarımm koymuş eşim merdivene , önce puset sonra ahmet yuvarlandı betona geldi ama yüzünde kızarıklık bile yoktu yinede gece sık sık kontorol
ettim, bu gecede dikkat etmem gerekir mi? cok sükür genel durumu iyi 
3. sorumda 5 yaşında kızımın teri cok tuzlu bu normal mi

Düzenleyen aleynaaa - 21 Tem 2021 Saat 22:19
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 91973
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Tem 2021 Saat 08:18
1- Evet, bu sual HER YAZ sorulur.. Sıcaklardan oluyor.
2- 5 aylık bir çocukta bıngıldak henüz açık olduğu için beyinde bir hasar olmaz. Her hangi bir kontrol gerekmez.
3- Herkesin teri tuzludur.  "Çok tuzlu" biraz izafi bir bulgu. 
EĞER, hakikaten aşırı tuzlu ise, Kistik Fibrosis olabilir. Bunun için de: "Ter Testi" yapılması gerekir. 
60'ın üstü; Kistik Fibrosis dir.
Yukarı Dön
aleynaaa Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı aleynaaa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Tem 2021 Saat 08:34
hocam peki kistik için başka belirtide gerekir mi?
şuan inanılmaz sıcak ve cok terliyor, öpünce tuz tadı geliyor  
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Tem 2021 Saat 12:05
Bu kadar bilgi ile teşhis konamaz.. 
Terlemediği bir dönemde tekrar değerlendirin. 
Yukarı Dön
aleynaaa Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı aleynaaa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Tem 2021 Saat 18:10
hocam cok özür dileyerek tekrar sormak istiyorum, google okumayın dedğiniz için girmiyorum ama kafama takıldı , arşiv yazılarınza baktım kızım esmer,genelde sarışınlarda olur demişsiniz 
terli olmadıgı zaman değerlendirin demişsinizya elini
yüzünü yıkayıp serinledikten sonra baksam tuzu gitmiş olur ne zaman bakayım bilemedim ter testi için nereye gitmemiz gerekir
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Tem 2021 Saat 18:16
Kistik Fibrosis olanlarda, çok sık Akciğer hastalıkları olur. 
Böyle çok sık hastalık geçirmiyorsa, boşverin. 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2021 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.