Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Parmak ucunda yürüme
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Parmak ucunda yürüme

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 345
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
mevsimrüzgarı Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 347
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı mevsimrüzgarı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 May 2024 Saat 13:49
Hocam tekrar merhaba. Ben pazartesi gününe bir problem yok zamanla düzelir diyen ilk gittigimiz ortopedi doktorundan randevu aldim. Burda doktor imkanımız kısıtlı ve basmakalip cevaplar alıyoruz, aşil tendonu kısa ya da gergin ve nöroloji görsün. Nöroloji gördü alışkanlık dedi diyorum yok yok olamaz diyor. Bunlari bir kenara bırakıyorum. 
Şimdi hocam aşil tendonu kısa olan hastalar hiçbir şekilde topuğuna basamaz dediğinizi biliyorum. Yaklaşık 10 derece bir eğimle topuğuna basıyor. Bundan 2 ay öncesinde ben de bastirabildigim icin sorun etmemistim. Biz üstüne düştükçe çocuk da engel oluyor. Parmak uçlarında ayakta dururken bileklerini 360 derece resmen çevirebiliyor,  dizlerini kırdığında zaten sorunsuz topuklarina basiyor. Kendisi istediginde topuklari ayakta durdugunda neredeyse yere değmek üzere bizden uzakta caktirmadan bunlari deniyor ben birkaç kez gördüm. 3 oglumdan ikisinde bu durumu yaşadığım için bana normal ve zamanla düzelecek bir durum gibi geliyor, çok mu iyimserim? 
Fizik tedavi alabilirsiniz botoks deneyebilirsiniz dediler. Tavsiye eder misiniz? 
Çocuğum hirpalansin istemiyoru. Ilk Çocuğum elimizi birakip cok gec yürüdü bu da onun izinden ağır ilerliyor ikiz gibi her anlamda birbirlerine benziyorlar.
Aşil tendonu gergin çocuk otururken ya da hafif bir eğimle qyaktayken topuguna basabilir mj? Hic basmaz diye anladim. Arşivdeki konularin tamamini okudum. Birkaç ortopediye daha gidecegiz fakat kafamizi bulandirmaktan baska bir sey yapmiyorlar. Çocuğun 1.5 senedir parmak ucunda yürümesine ragmen agri acı ve hatta yorgunluk belirtisi olmadan sürekli hareket edebilmesi aşil tendonu gergin bir çocukta mümkün müdür? Bu gerginlik parmak ucunda yurumes disinda baska bir sikayet belirti vermez mi? Vakit ayırdığınız için teşekkür ediyorum.  
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113959
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 May 2024 Saat 14:00
Aranmayın. Etrafınızda bol miktarlarda ÇAKAL mevcut! Bunların hepsi kendilerine İŞ çıkarmak peşindedirler! 
Kendi haline bırakın. Diyelim ki VAR!!!!!!!!!!!!!!!!! İsterse 20 yaşında bile ameliyat olabilir bu aceleleri NE?? 
Yukarı Dön
mevsimrüzgarı Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 347
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı mevsimrüzgarı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 May 2024 Saat 14:06
Cok sağ olun hocam oglum 6 7 yas kiyafeti giyiyor 105 cm 20 kilo.bot giydiriyoruz hep. Sert tabanli bilegini sıkıca tutuyor ama o botlari bile büküyor, öyle kuvvetli basıyor sıpa. Sanki cok acil de geç kalmışız gibi bizi bir galeyana getirme çabasındalar ki sormayın. Iyi ki varsınız ilaçsız büyüttüğüm, bahsettigim durum dışında doktor yüzü görmediğimiz 3 oğlum adına minnettarim, ellerinizden öpüyorum. Var olun.
.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 345
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.