Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 9 aylık bebek tahlil sonuçları
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

9 aylık bebek tahlil sonuçları

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 345
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 113198
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Şub 2024 Saat 19:48
WBC dusuk! Antibiyotik gerekmiyor. 
Yukarı Dön
anneoluncx Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 265
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı anneoluncx Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Şub 2024 Saat 20:02
Peki hocam ateşi neden sürekli yükseliyor kbb ye gitmemiz gerekiyor mu 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Şub 2024 Saat 23:16
Viral hastaliklarda WBC DUSER!!!!!!!!!!!!!!!
Okuyun!!
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı anneoluncx Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Şub 2024 Saat 23:21
Her zaman okuyorum hocam iyi ki varsınız zaten antibiyotiğe başlamadım . Siz ‘Ateş oluyorsa antibiyotik gerekebilir kbb görsün’ demiştiniz bir de  tam kan sayımı yaptırıp bana tazın demiştiniz . Cuma akşamından beri ateş devam ediyor özellikle akşamları çok yükseliyor. Yanaktaki şişlik dün inmeye başlamıştı bu gün çok az kaldı . Bu durumda ve sonuçlara göre antibiyotik gerekmiyor anladım peki kbb ye gidelim mi gerek var mı amilaz yüksekliği ne anlama geliyor?
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Şub 2024 Saat 23:31
Dili pembe ise, Antibiyotik gerekmez. 
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı anneoluncx Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Nis 2024 Saat 22:43
Hocam merhaba 2 gündür kızımın(11 aylık 8200gr 72 cm) ateşi yine 39,5 larda . Az önce acile geldik serum taktılar ve boğazda enfeksiyon var diye antibiyotik verdiler. Perşembe ben cumartesi oğlum ve pazar eşimde boğzada gıcık burun akıntısı ve sonrasında öksürük başladı ateş olmadı  . Muhtemelen kızıma da bizden geçti. Ateş e ek. Tek tük öksürük de var kızımda iştahsız halsiz ve inliyor. Tam kan sayımında WBC 7.41 çıktı. Antibiyotik vermeyeyim değil mi . Ateş çok yükselince calpol dolven verdim (2 şer kez 4 er ml)dönüşümlü dün geceden beri. Bana kalsa vermezdim ama eşim zorladı. BUndan sonra ateşi düşürmeyelim mi

Düzenleyen anneoluncx - 02 Nis 2024 Saat 23:31
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Nis 2024 Saat 03:34
Dolandirildiniz!! Yediginiz KAZIK hayirli olsun!!! 
Ne oldu? Serum takilinca cocuk iyilesti mi? Allah size akil-fikir versin! 
Ates DUSURMEYIN! 
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı anneoluncx Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Nis 2024 Saat 20:10
Hocam ateş hep 39,5 üstü oluyor ve eşim beni dinlemiyor ateş düşürücüye devam 200 mg klomajs verildi birde ona da başlamam konusunda çok ısrarcı ne kadar direnirim bilmiyorum çünkü ateş çok yüksek ve 3. Gündür devam ediyor. Ateş düşürücü verince düşüyor 4-5 saat sonra yüne 40 a dayanıyor Çok halsiz iştahsız ve huysuz kızım eşim çocuğa bunu niye çektiriyorsun diye kızıyor ver antibiyotik ne olacak diyor . Hocam crp de 7,54 mg/L çıkmış . Bu ateş ne kadar sürer hocam ne yapayım sizin önerinize ihtiyacım var . A
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 345
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.