Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Test sonuçları romatizma ve d vitamini
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Test sonuçları romatizma ve d vitamini

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Glnrkzy Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 184
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Glnrkzy Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Test sonuçları romatizma ve d vitamini
    Gönderim Zamanı: 12 Şub 2024 Saat 16:35
Merhaba Kadir bey.

Oğlum 12 yaşında 1.70 boyunda. 

İlk olarak sorunu özellikle baş parmağı ağrıyor çıtlatmasa bile birşeyi tutarken kıt yapıp ağrısı öyle geçiyordu. 

Ayni gün hem çocuk doktoru hem ortopedi gördü. Bu yaz boyu anı bir şekilde attı. Ortopedi hızlı uzadığı için olabilir ciddi sorunu yok dedi ama sanırım çocuk doktoru romatizma için test yapmış.
Birde d vitamini eksik muhtemelen dedi d vitamini testi yaptı. 

Bu arada ben 1 ay önce 1 ampul vermiştim d vitamini. Ona rağmen 39 çıkmış. 

Size danışmak istedim.  Teşekkür ederim. 

Her şeyin başı sağlık
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112082
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Şub 2024 Saat 19:18
Tipik Turk doktoru!!! Boyle, salak salak islerle ugrasirlar! 
Adi gecen hastaliklarla en ufak bir alakasi yok!! 
Hele en komik olani; "Buyume ile" ilgi kuran salak!!!.. 
Hicbir sey yapmayin, zamanla kaybolacak. 
Evet, D vitamini HER Turk insaninda oldugu gibi; DUSUK! 
Simdi 1 ampul daha Dvit3 icirin. Haziran ayinda tekrar olcum yaptirip, bana yazin. 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 12 Şub 2024 Saat 19:19
Yukarı Dön
Glnrkzy Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Glnrkzy Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Şub 2024 Saat 19:21
Sağolun hocam. Birde 2 buçuk yaş var 19 kilo. Onun da bir ay önce 30 çıktı dvit bir ampul ona da vermiştim. İki kardeşe de birer ampul kullanıyorum o zaman tekrar 
Her şeyin başı sağlık
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112082
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Şub 2024 Saat 19:27
Aynen. 
NIYE? Turklerde D vitamini devamli dusuk?? 
Zira; gelismis ulkelerde oldugu gibi, Turkiye'de sut ve sut urunlerine D vitamini takviyesi YAPILMIYOR!! 
O yuzden, Amerikan halkina gunde, 400 unite D vitamini yeterli olurken, Turk insanina yeterli olmuyor! 
O yuzden; Amerika'da Dvit3 ampul kullanimi YOK! 
Bunlari izan edebilecek, Turk doktorlarini da ara ki bulasin!
Yukarı Dön
Glnrkzy Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Glnrkzy Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Şub 2024 Saat 19:32
Peki hocam iki kardeşe de 1 er ampul daha kullanıp haziran da sonucunu bildireceğim. Çok teşekkür ederim.

Malesef artık isyan bile etmiyoruz. Canımızın kıymeti yok malesef. Kendimizi kuyudan çıkarmak için uğraşıyoruz. 
Her şeyin başı sağlık
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.