Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Troid ağrı
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Troid ağrı

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
antipc Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 283
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı antipc Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Troid ağrı
    Gönderim Zamanı: 08 Eki 2021 Saat 08:58
İyi günler hocam, 34 yaşında, 55 kilo bayanım. Bel fıtığı dışında kronik bir hastalığım yok.

İki hafta önce grip gibiydim. Ailecek 1  buçuk aydır sıra ile birbirimize bulaştırarak grip gibi bir şey geçirdik. Coronaysa da test yaptırmadık,eşim ve ben aşılıyız,  herkes iyileşti. Benim hastalık sürecinde 3- 4 gün akşamalrı ateşim çıktı, yorulunca da kalbim hızlı atıyordu, yatıyordum. Burun akıntısı, balgam vs oldu. İlaç kullanmadım o şekilde atlattım. Kulağım ağrıyordu, iliadin damla kullanıyorum. Dün fark ettim, Troid bezelerinin olduğu yere elimle bastırınca ağrıyor. Bir şey yapmam gerekir mi?

Böyle bastırınca ağrıyor hocam. 

Düzenleyen antipc - 08 Eki 2021 Saat 09:53
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112786
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (1) Teşekkürler(1)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Eki 2021 Saat 18:46
Enfeksiyona bagli. Zamanla kendiliginden gecer. Bir sey yapmayin. Sicak icecekler (Ihlamur, Cay, Salep gibi)
iyi gelir.
Yukarı Dön
antipc Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı antipc Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Eki 2021 Saat 15:18
İyi günler hocam, yukardaki mesajlarımın devamı şeklinde yazıyorum.

Hocam kulak ağrım geçti ama boğazımdaki bastırınca oluşan ağrı geçmedi, akşam saat 8 gibi kendimi yorgun hissediyorum, akşamları ateşim çıkıyor, içim üşüyor,  dün ilk defa ölçtüm 38.5 tu. Yatıyorum sabaha ateş olmuyor. Biraz da zayıfladım gibi ama tartılmadım hocam. Yeme içmem normal.
Boğazımda dışardan bakınca şiş görünüyor. İlk ateşlendiğim grip halimden beridir 3 hafta geçti.  Boğazımdaki durum ne kadar sürede geçer? 

Düzenleyen antipc - 17 Eki 2021 Saat 15:50
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (1) Teşekkürler(1)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Eki 2021 Saat 19:15
Tiroid Hipertrofisi olabilir. 
Bir Endokrin doktoru gorsun. 
Yukarı Dön
antipc Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı antipc Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Eki 2021 Saat 13:04
Hocam bulunduğum yerde bir tane endokrin doktoru var, o da devlette. Şimdilik sıra bulamadım. Özelde bir dahiliye uzmanına gittim. Bazı tetkikler için, sıra bulabilirsem endokrine gitmemi söyledi,  reçete verdi, 3 ay kullanmamı söyledi, bi de iyotlu tuz kullanma dedi. Sonuçları ekliyorum hocam.

Düzenleyen antipc - 18 Eki 2021 Saat 13:43
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Eki 2021 Saat 18:52
Siz, Endokrin doktorunu bekleyin!!  
Yukarı Dön
antipc Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı antipc Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Eki 2021 Saat 20:03
Evet hocam takip ediyorum ama sıra almam ileri tarihler olabilir. O vakte kadar ilaçları kullanayım mı? 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Eki 2021 Saat 18:44
Deneyin, daha kotu olursaniz kesersiniz. 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.