Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Psikiyatri Uzmanı Dr. Özlem Mestçioğlu > Tuvalet Eğitimi
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Tuvalet Sorunumuz
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumTuvalet Sorunumuz

 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Yazar
Mesaj
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
piar Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Selim ve Dilara`nin Güzel Annesi

Kayıt Tarihi: 28 Eki 2007
Konum: Kırklareli
Durum: Aktif Değil
Puanlar: 1675
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Eyl 2011 Saat 21:37
çocuk psikiyatrisine kakasını altına yapmasıyla ilgili ilk kez gidicez.Daha önceleri gittiğimizde gece terörü,kardeş kıskançlığı,tuvalet alışkanlığına başlayamaması hakkında konuştuk.bu sefer gittiğimizde bu konuda diyeceklerini sizinlede paylaşırım.
ben nerdeyse hiç tepki vermiyorum kaka konusuna.ama babası evde olduğu zamanlarda bazen koca adam oldun vs. gibi sözlerle kızabiliyo:( eşim işi gereği 24 saat nöbette diğer günde evde oluyor ama nöbetten geldiğindede dinlenmeyle geçiyo günün çoğu.dolayısıyla çocuklarla çok vakit geçiremiyor.Vakit bulduğundada kızımızla biraz daha fazla ilgileniyor maalesef.o her ne kadar öyle olmadığını söylesede böyle, farkında değil maalesef.Selimlede ilgileniyor ama o biraz daha büyük olduğu için ona sürekli şunu şöyle yap böyle yapmalısın vs... tarzında konuşuyo.Ben eşime sürekli oğlunla daha fazla ilgilenmelisin o seni örnek alacak her konuda.iyi bişey yaptığında öv ama olumsuz yaptığındada sessiz kal.ilgi ödül sessizlik ceza olsun diyorum ama maalesef anlatamıyorum.bu yüzden bende kakasını altına yapınca hiçbişey söyleme diyorum amaa...buraya sizde yazın lütfen onun davranışlarının ne kadar önemli olduğunu.buradan okutayım onada belki yararı olur.belkide eşim bazı konularda kulaktan dolma bilgiler yerine araştırsa o zaman  hiç psikiyatriye gitmemize gerek kalmadan çözebilicez bazı konuları.....siz ne dersiniz???
Yukarı Dön
özlemmestçioğlu Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye


Kayıt Tarihi: 10 Eki 2007
Konum: İstanbul
Durum: Aktif Değil
Puanlar: 1320
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Eyl 2011 Saat 11:02
babanın tavırları çok önemli. kaka konusunda da diğer konularda da doğru davranışı ödüllendidrirken yanlış davranışta sessizliği tercih ediyoruz. olumsuz da olsun verilen sert tepki o yanlışı ancak pekiştirmeye yarar. çünkü oğlunuz ilgi çekmek, babayla temas kurabilmek için her şeyi deneyecektir. azar bile ilgisizlikten daha iyi hissettirir çocuklara
özlem
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

  | İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.