Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Ventolin kullanmak istemedim.
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Ventolin kullanmak istemedim.

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Glnrkzy Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 194
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Glnrkzy Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Ventolin kullanmak istemedim.
    Gönderim Zamanı: 26 May 2022 Saat 16:32
Hocam oğlum 1 yaşına yeni girdi. Kan değerlerine baktırmak için doktora gittim tesadüf dün hastalandı bugün doktor dinlediği zaman hırıltılı ve zor nefes alıyordu. Zaten normalde de belli. Doktor BRONŞİT olmuş dedi.  Saydam burun akıntısı ve hafif öksürüğü var. Köpek dişlerinde kabarma mevcut. Boğazında kızarıklık var ama önemli değil dedi.  Ateşi yok. Yer yer huzursuz. Nefes alırken hırıltılı zorlanma var evet ama ilk günü hastalığının. 

Acile yönlendirdi hava ile ventolin vermek ve akciğer filmi çektirmek için. Yoksa daha kötü olur dedi. Kabul etmedim. 
Kan testleri henüz gelmedi yine sizinle paylaşırım.
 Evde doğal yöntemler ile grip gibi bakıyorum. Henüz bal vermediğim için ekşi elma suyu, portakal suyu, ıhlamur veriyorum.
 Çok az öksürük oluyor bir iki kere balgam çıkardı.

Ama bu sefer aklımda soru kalıyor ventolin almalı mıydı hata mı ettim diye. Ben sizin sayenizde diğer oğlumu 10 yaşına kadar antibiyotik kullanmadan getirdim. Yoksa şimdiye kadar 10 şişe antibiyotik kullanacakdi. Halbu ki kullanmadım ama iyileşti her seferinde. Sahtekarlığın safhalarını da okudum ama size de sormak istedim. Doğru yaptım inşallah. 

1 yaşına kadar adam akıllı hiç hasta olmayan bir çocuğa hemen ventolin başlamak doğru gelmedi ki astım da değil. 

Doktor özel doktor da değil ama devlet hastaneleri de insanları hemen ventolin almaya akciğer filmine yönlendiriyor. İstemeyince sizin kararınız dedi doktor. Yinede bir reçete ve durumu yazdı durumu ağırlaşır ise bunu da gösterin acile dedi. 

Saygı ve sevgiler. 

Düzenleyen Glnrkzy - 26 May 2022 Saat 17:31
Her şeyin başı sağlık
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 May 2022 Saat 18:37
SAKIN, bu soytarı doktorların Astım tedavilerini kabul etmeyin. Anlaşılan, gene "malum" ilaç firması bu 
soytarılara iyi bir güzellik yaptı! 
Evet, doğru yaptınız. Esas tehlikeli olanlar, devlette (!!) var. İlaç firmalarının  güzellikleri en fazla bu maaşlı
 doktorlar için çok cazip geliyor! İlaç firmalara biliyorlar, kimlere "güzellikler" yapılacağını!!
Yukarı Dön
Glnrkzy Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Glnrkzy Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 May 2022 Saat 10:32
Hocam hırıltı arttı sanırım biriken balgam koyu hal alıyor. Burun akıntısı da renk almaya başladı çünkü. İştahı yok ama zorlamıyorum. Anne sütünü alıyor reddetmiyor, su içiyor.  Yiyor ama tabi eski iştah yok. 
Gece ateşi çıktı müdahale etmedim. 2 3 kere sabaha kadar ateş çıktı terledi ve ateş düştü. Bu arada babası da ağır grip geçirdi 5 gün önce. Şimdi iyiye gidiyor durumu. Sadece şu hırıltı çok moral bozuyor hocam. 
Kan tahlilleri aşağıda. 
Kansızlık mi var yoksa hastalık yüzünden olabilir mi? Hgb düşük diye sormak istedim özellikle. 
Bu sonuca güveneyim mi? Yoksa iyileşince tekrar test mi yapalım? Yani eti, yumurtası, meyvesi herşeyi yer iştahlı ve kilosu da ona göre olan bir çocuk hocam. Kansızlık varsa ciddi sorun bu iştah ve beslenme ile
Sıcak buhar deniyorum ama bir işe yaramıyor malesef cold mix  işe yarar mı.  hırıltnın geçmesi için. Burnu kapalı değil henüz 
Cold mix Bu yaşta kullanılır mı? 
 tahlilleri siz nasıl değerlendiriyorsunuz desem daha doğru olur. 1 yaşında bu arada.  Ben sadece test yaptırdım doktordan bir değerlendirme almadım testler için. 

Ventolin ve akciğer filmini duyunca kaçtım arkama bakmadan 

Düzenleyen Glnrkzy - 27 May 2022 Saat 15:24
Her şeyin başı sağlık
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 May 2022 Saat 16:02
Laboratuvar; çocuk  kandeğerleri yanına, "Erişkin Referans Aralıklarını" yazmış.
Bu sahtekarlık mı, cahillik mi? her ne ise, günümüzde çok sık uygulanan bir sahtekarlık şeklidir.
Kulak asmayın. Sadece etli gıdalarını biraz arttırın. 
Benzer yazıları okuyun. 
Yukarı Dön
Glnrkzy Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Glnrkzy Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 May 2022 Saat 16:16
Evet yazılarınızı okudum. 10 altında olmamalı ve bizim gibi olanlar için kan ilacı tavsiye etmemiş yine et ürünleri tavsiye etmişsiniz. Et ürününü aslında yiyor ama arttırıcam hocam. Testlere göre grip mi geçiriyor acaba. Hgb o yüzden mi 10 un altında. Tekrar ne zaman test yapmam gerekir. Çok sık önermiyorsunuz biliyorum. Şimdi kontrole gidicez 4 gün sonra. Aynı zamanda aşı zamanı olduğu için orda yanlış yönlendirilmemek için soruyorum demir takviye falan verirler diye sormak istedim. 
Her şeyin başı sağlık
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 May 2022 Saat 16:20
Evet, ufak tefek farklar da geçirdiği Gribe bağlı.
Yukarı Dön
Glnrkzy Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Glnrkzy Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 May 2022 Saat 16:22
Çok teşekkür ederim değerli vaktinizi ayırdığınız için hocam. İyi ki varsınız 
Her şeyin başı sağlık
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.