Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Yardıma ihtiyacım var
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yardıma ihtiyacım var

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 4>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Gunes05 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 738
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Gunes05 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Yardıma ihtiyacım var
    Gönderim Zamanı: 09 May 2022 Saat 00:41
Dr bey daha öncede bu konuyla ilgili post açtım ama bir yol alamadık kızım 5yas 8 aylık doğduğunda inek sütü alerjisi dediler sizi tanimiyrduk  diyet yaptık 1 yasa kadar.1 yaştan sonra açtık diyeti pişmiş fermante gıdalarda sorun yok çiğ sütte pişik olunca bıraktık.
Ben 5 yıl boyunca dondurma ve süt harici tüm süt ürünlerini verdim.( süt ve dondurma ara ara deniyorum süt kızarıklık yapıyor hala)
Bu yıl dondurmayı denemek istiyorum ama kızımın vajina dudak ve iç tarafındaki kızarıklık ara ara oluyor ben çok çaresiz hissediyorum kızım surekli dondurma istiyor.kanda ige,inek sütü neg. Cikiyor
Bugün 1 tatlı kaşığı kadar dondurma yedi 5,6 saat sonra vajina dudak kenarları hafif kizarmisti.bu dondurmadan mi hijjenden mi kendim siliyorum genelde 
Ben bu yaz dondurmayı denemek istiyorum nasıl ayırt edebilirim dondurmami  kızarıklık yapıyor yoksa başka birsey mi? Bunun bir yolu yok mu ? Nasıl denemeliyim? Lütfen yardımcı olun 
Kızımın bu dondurma isteyip yiyeyememesi  beni çok üzüyor artık bu kızarıklık gün içinde tükettiği şeylerden mi denk mi geliyor yoksa gerçekten dondurma ve süt yediğinde reaksiyon mu gösteriyor bunun ayrımı nasıl olur? 

Düzenleyen Gunes05 - 09 May 2022 Saat 00:48
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 May 2022 Saat 03:15
Dondurmayi azdan baslayarak deneyin. 
"Cig sut" NIYE veriliyor??? 
Yukarı Dön
Gunes05 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Gunes05 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 May 2022 Saat 08:53
Doktor bey deneyeceğim ama alerji kizarikligi ile herzamna olan kizarikligi nasıl ayırt edeceğim?
Çiğ süt yani normal içmesi için süt icemiyr 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 May 2022 Saat 18:49
Kutu sutu deneyin. Denemeyi, hic kizariklik olmayan bir donemde kullanin. 
Yukarı Dön
Gunes05 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Gunes05 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 May 2022 Saat 19:50
Dondurma olarak ne onerirsiniz? Paketli mi yoksa sahlep keçi sütlü olan dondurmalar mi?
Kutu süt normal mi laktozsuz mu deneyelim doktor bey birde hangi ölçülerde baslayalim
Bu iki besini tukettiginde tepki kac saat içinde görülür idrar yada gaita ile kızarıklık olması 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 May 2022 Saat 23:16
Bildigin, kaymakli dondurma! Sorbe seklinde olanlardan olmasin. 
Tepki: hemen veya ilk 20 dakikada cikar. 
Yukarı Dön
Gunes05 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Gunes05 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 May 2022 Saat 23:27
Çiste yada kakada nasıl 20 dk çıkar doktor bey? Solunum tepkimiz yok ki
Bugun 2 çay kaşığı kadar dondurma yedirdim kızarıklık olmadı 

Düzenleyen Gunes05 - 09 May 2022 Saat 23:27
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 May 2022 Saat 23:30
Allerjik dokuntuler; cis veya kaka ile belli olmazlar! 
Popo deligi cevresinde kizariklik oluyorsa, bu ZATEN, allerji degil, kakanin ozelligidir.
Ya asiri yedirilmistir, ya da salamura, veya baharatli gida yemistir. 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 09 May 2022 Saat 23:30
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 4>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.