Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Yeni aşı zamanı
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni aşı zamanı

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
seyla.gazi Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 213
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı seyla.gazi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Yeni aşı zamanı
    Gönderim Zamanı: 16 Tem 2020 Saat 16:33
Hocam 15 mayıs 2020 doğumlu kızım bugün aşıları vardı sizinde önerinizle rota virüs aşısınıda yaptırmak istedim ama sağlık ocağı kabul etmedi sizin tabloya bakarak gitmiştim halbuki ama sağlık ocağı gelecek ay olacak dedi  sizi okumaya basladiktan sonra herseyden endise eden nem kapan biri olarak sormak istedim bu ay yapilmasi gerekmiyormuydu birde yeni yönetmelik gereği  ortanca kızım( 4 yaşında )ilkokulda asi olmayacakmış şimdi vurulacakmis buna dair yazınıza rastlamadim ama doğru birşey mi birde diğer çocuklarımda sadece aşı günü banyo yaptırmazdım ebe bana 4 gün yıkama dedi bu sıcakta nolur bu çocuk?

Düzenleyen seyla.gazi - 16 Tem 2020 Saat 16:36
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif
Puanlar: 112766
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Tem 2020 Saat 18:48
Bu da baska bir turlu uc-kagit. Guduk akillari ile devleti dolandiriyorlar. Kasten asilari aylara yayarak, hasta sayisini
fazla gostererek, devletten daha fazla para aliyorlar. 
Yapilacak bir sey yok!! Muhim olan,  (Rota asisi icin)bir evvelki asidan 30 gun gecmis olsun ve 3.5 ayi gecmemis olsun. 
5. karma (DTP) asisi; 4-6 yaslar arasinda yapilir. 
Okulda asilarin yapilmasi ZATEN cok ilkel ve gereksiz bir islemdi... Ne yaparsiniz ki, eskiden ailelerin asi 
icin baska bir imkanlari yoktu.. Ne yeterli doktor vardi, nede yeterli saglik ocagi!!  Hepsi bir yana, ailelerde,
cocuklarina asi yaptirma bilinci dahi yoktu. Bu "okul asilari" o yuzden eskiden yapiliyordu. 
Anca simdilerde saglik bakanligi akil edebiliyor. 

Banyo isine gelince; tam bir SALAKLIK!!!  Eskiden birde Cocuk felci asisindan sonra cocuklari 1-2 saat ac birakirlardi..
Boyle salakca Turk doktor icadi sacmaliklara inanmayin, asi olduktan sonra isterseniz, eve gelir gelmez 
banyo yaptirin. Bunlar SALAK olduklari icin, neyi, neden yaptiklarini veya yapmadiklarini bile bilmezler.. 
Bosverin!!  Bir 50 sene daha gecsin, "banyo" isini de insallah ogrenirler!

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 13 Ağu 2020 Saat 09:27
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı seyla.gazi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Tem 2020 Saat 01:11
Hocam cok sagolun usanmadan bıkmadan sorularımızı yanıtliyorsunuz iyimki varsiniz
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı seyla.gazi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ağu 2020 Saat 23:43
Hocam 4 yaşındaki kızım bugün aşı oldu karma ve kızamık iki ayrı koldan ve şuan ateşli 39.derece eski maillerinizde ateş yapmaz yazıyor endişelendim hiçbirşey yok tu aşı ile ilgili reaksiyon olabilirmi mudahele etmemiz gereken bir durum mu ?
tesekkurler..

Düzenleyen seyla.gazi - 04 Ağu 2020 Saat 23:44
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Ağu 2020 Saat 09:29
1- Karma aşıları; akşamına ateş yapabilirler.
2- Kızamık aşısı; haftasına yapabılır.
Bunların hiçbir önemi yoktur, çocuk rahatsızlık hissetmediği sürece de, ateşini düşürmeyin.
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı seyla.gazi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ağu 2020 Saat 19:47
Hocam hosgeldinizl.15 mayıs doğumlu kızıma bugün rotarix aşısı yaptırdım.karma aşıları 16 temmuzda olmustu hafta sonu girecegi icin 3 gun erken ysptirmsnin sakincasi olur mu?bir sonraki dozu nezaman olmali?diger sorum grip aşısı ile ilgili olacak 8.5yasinda 4 yaşında kızlarım için aşı iki doz yarım mi olacak ( ilk defa olacaklar)yoksa bu yıl farklı mı bebegim ise olamıyor sanırım değil mi

Düzenleyen seyla.gazi - 14 Ağu 2020 Saat 19:55
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Ağu 2020 Saat 10:04
Rota aşılarının, son dozu 8 ay bitmeden yapılmalıdır.
Grip aşıları ilk yapılacaklarda, tam veya yarım doz yapılabilir. 6 aydan küçüklere Grip aşısı gerekmez.

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 15 Ağu 2020 Saat 10:06
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.