Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Yeni dogan bezinde kırmızı leke
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni dogan bezinde kırmızı leke

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12345 7>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
pınar1787 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 103
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı pınar1787 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Haz 2023 Saat 16:11
Bebeginiz bu duruma alınmadı mi ? Biz bugün tam 50 günlük olduk. Gaz için artık siling kullanıp işimi yapıyorum. Hocamızın makalesini okudum sorun olmaz yazıyor. Bebeğim resmen gündüz karninda bağlı uyuyor. Gaz için artık bekleyeceğiz. Sizin dediginizi denerim. Tesekkur ederim. Şimdi canımı sıkan ssrikantoron vakası oldu. Nasıl karıştırıp sürdü anlamdım. 
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif
Puanlar: 112787
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Haz 2023 Saat 16:31
Yeni Doğan Özellikleri makalemi Yazarlar kısmından "bebek gazı ile ilgili yazımı" okuyun. 
Bebklerin popolarının fitil veya kulak çubuğu ile uyarılmalarının hiçbir sakıncası yoktur.
Merak etmeyin, homoseksüel filan olmaz. Bu durum genetik olarak "dayıdan" geçen bir durumdur. ASLA 
sonradan olunmaz. 
Bıngıldak; her nabız atışında atar! Normaldir! Nabız hızlı atarsa, bılgıldak da hızlı atar. 
Konak, bebek kafası  iyi yıkanmayınca olur. Banyo yaparken, saçlı deriyi, kendi saçlı derinizi kazıdığınız 
gibi kazıyın. Merak etmeyin, bıngıldağı delinmez.. İsteseniz de eliniz ile delemezsiniz.
Yukarı Dön
Zey_nep Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 177
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Zey_nep Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Haz 2023 Saat 18:11
Gaz için hiçbir şey kullanmadım. Ve oğlum 6 aya kadar gazlı bir bebekti. Mahvoluyordu ağlamaktan. Hatta benim oğlum katılma nöbeti geçiren bı bebekti ağlayınca. Her gece o durumda idi. Gaz ilacı filan hiçbir şey vermedim. Bağırsak tembelliği yapar diye düşündüğüm için damla vermedim. 
Çocuğuma kulak çöpü ile o işlemi yaparken oraya odaklanmasına izin vermiyordum. Mesela ben o işlemi yaparken eşimde oğlumla göz teması kurup konuşuyordu. Dikkatini dağıtıyorduk. Sonra sert bı kaka yapıp gerisini olduğu gibi çıkarıyordu. Kendinizi/bağırsaklarınizi çok alıştırmadan anne sütüne geçsin diye tohum rezene alıp demleyip için. Çok sancılı gecelerde. Ama alisirsaniz anne de bu sefer acayip alışkanlık başlıyor rezene almadan tuvalete çıkamamak gibi. Hatta basur bile oluştu bende hata edip çok içiyordum.
Gazı içinde son olarak koala tutuşu çok iyi geliyordu. Karnı çok sertse havluyu hafif ısıtıp atletinin üstüne yerleştiriyordum ve karnı bileğime denk gelecek şekilde koala duruşu ile poposuna beline masaj yapıyordum. Deneyin faydasını görürsünüz İNŞAALLAH. Ama ne gaz damlası filan vermeyin benc 
Yukarı Dön
Zey_nep Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 177
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Zey_nep Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Haz 2023 Saat 18:14
Bıngıldak için de hızlı atar ağladığında. Özellikle ateşi olduğunda Dikkat etmeniz gereken şey, darbe yememesi. Bastirilmamasi, bide ne kadar doğru bilmiyorum ama oğlum ateşlenince hafif bombelesiyordu. Çok fazla bombelesmesi iyi bir belirti değil. Diğer gereken şeyleri kadir hoca yazmış zaten Sağolsun 
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı pınar1787 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Haz 2023 Saat 19:34
Teşekkürler hocam.
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı pınar1787 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Haz 2023 Saat 19:38
Bizimki kolik degil ama aşırı gazlı. Belli saatlerde olmuyor. Gece şükür uyuyoruz. Biraz fazla emen bebek . Kakasınl yeşil renkte oluyor. Uygulamanız ben sadece popo ucuna yapıyordum. İse yaramıyor diyordum. Demek ki yanlış yapıyormuşum. Resmen kaka yapmayınca rahatayamiyor.  Gaz da inşallah geçer . Ben 6  ay gazliymisim.  Umarım benim gibi olmaz. Yorumlarınız ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim 1😀
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif
Puanlar: 112787
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Haz 2023 Saat 21:35
Şikayetleri gazdan değil, aşırı yemesinden. 2 aylık bebek günde en fazla 6 defa beslenir. 
Normal beslene bebeklerde kaka; altın sarısı renkte ve hardal kıvamında olur. Kak bu şekli alana kadar beslenemsini azaltın. 
Veya hiç kafaya takmayın. 
Bezinde kırmızı lekeler, "Kristalüri" sonucu olur, çok sıcak tutmayın, terletmeyin aralarda su teklif edin. 
Gazın sebebi hareketsizliktir. Yazılarımı okuyun. 
Bazı çocuk doktorları benim bu yazılarımı çalıp, kendi yazıları imiş gibi gazetelere yazıyorlar. 
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı pınar1787 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Haz 2023 Saat 22:32
Evet hocam iki saate bir acıkıp emiyor. 50 günlük olduk. 6 kiloyu geçmiş. Dogumundan beri 2700 gr almis, boyu 59 cm , basi 40.5. Sadece anne sütü alıyor. Kaka çoğunlukla kina yeşili gibi çıkıyor.  Zaten  çok emdikten sonranl sikaytleri basliyor.Ayrıca sütüm çok tayzikli. Oda etkiliyor sanırım. 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12345 7>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.