Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Yeni dogan bezinde kırmızı leke
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni dogan bezinde kırmızı leke

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 23456 7>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 113113
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Haz 2023 Saat 23:29
Meme araları en az 4 saat olsun. Bunlar gaz şikayeti değil. Bir memede en fazla 10 dakika kalsın. 
Yukarı Dön
pınar1787 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 103
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı pınar1787 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Haz 2023 Saat 13:47
Kadir hocam, şu anda 39.5 derece ateş ile yazıyorum. Sağ gogusum yine mastit oldu. Bu kez daha da kötü oldu. Şişti ve kızardı. Özel hastane acilinden yine bana agumentin 1000 verildi. Doktor bol bol emzir  ve sağ dedi. Sürekli o göğsümü veriyorum çok acıyor ama yine sut geliyor. Meme ucunda sol kısımda akinti olmuyor. Bu sütü sagip atmami söylediler. Atmalimiyim emzirmelimiyim ? Birde mastit için öneriniz var mı? Ateş beni yoruyor. Titreme halindeyim 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Haz 2023 Saat 15:34
Atmanıza hiç gerek yok. Antibiyotiği kullanın. 
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı pınar1787 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Haz 2023 Saat 16:23
Teşekkürler 
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı pınar1787 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Tem 2023 Saat 14:25
Merhabalar hocam, 24 kasim 2017  tarihinde 34 haftalık 45 cm, 2450  gr dogan kızım. İki senedir kreşe gidiyor. İlk sene İngiliz+ Türk öğretmeni ile eğitim aldi. İkinci sene eşimin kurumuna gönderdik ( oğluma hamile kaldım, erken dogum riski nedeniyle yatmak zorunda kaldım. Kizimla cok ilgilenemedim :( ). Gelişimsel olarak şimdi 19 kilo 110. cm. Bilişsel olarakta,  konuşmada bazı harfleri çıkaramıyor  l, r,z harflerinde aktilalosyon sorunu var. El işleri çok iyi. Makas kesme, biçme hatta igne ile dikiş dahi yaptırıyorum. Ince motor kasları gelişimi çok iyi. İki yaşından beri dikkat geliştirme kitapları ile destek verdim. Tüm renkleri, şekilleri biliyor ( İngilizceleri ile). Yüz üstü , beş'er,on'ar saymada biliyor.  Ama ben sayıları 5,6,7,8,9 öğretemiyorum. Üst üste topluyor. Ama yazı işlemine gelince mesela 5 yazamıyor ya da bilemiyor. Israrla gösteriyorum. Bes dakika sonra beşi göster diyorum. Bana bakıyor. 1.2.3.10 sayılarını biliyor. Kreşte okumaya geçiş çalışmaları yapıyorlarmis. Ogretmeni gösterdigimi hemen unutuyor dedi. (Bende farkındayım.) Kızımın ilk okula hazir olmadığını söyledi öğretmeni. Bir test yapmışlar. Ortalamanın altında cikmis. Açıkçası moralim bozuldu. Anne ve baba olarak biz ülkenin en iyi devlet üniversitesini bitirdik. Ve böyle eğitimlerde almadık. Kızım çok duygusal. Ve malsefki okulu, kresi sevmiyor. Hiçbir arkadasinida sevmediğini söylüyor. Her sabah birseyi bahane edip agliyor.Sizin dediginiz gibi iki sene boyunca çok hastalandı. Grip hiç geçmedi ve kulağına vurdu hep. Arkadaşlarının çoğu okula başlıyormuş. Yılın sonunda doğduğu için mi böyle? Ben kızımı bunun için bir doktora goturmeli miyim ? Lütfen yanlış anlamayın,çok zeki olmasını beklemiyorum. Ama bir anne olarak endişeleniyorum. Prematüre olması ve kuvezde uzun süre kalması mi etkiledi acaba ? Ben üzerinde durayım mi ? Okula başlatalım mi ? Yoksa bir sene daha beklemeli mi ? Eylül ayında 69 aylık olacak. ( normal doğuma göre 67 aylik ) 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Tem 2023 Saat 16:50
1- Kızınız, 109cm ve 18 kilo olması yeterlidir. Arayı kapatmış ve geçmiş.
Eskilerin bir bildiği vardı ki, İlkokula 7 yaşı bitirenler giderdi!! 
2- Eğer 5.5 yaşındakiler bu işleri becerebilselerdi, ilkokullara 5.5 yaşında başlanırdı! Kızınız:5 yaş,9 aylık olacak.
3- Bir sene bekleyin ve 6 yaş bittikten sonra gönderin.. Yoksa, bırakın dersleri, diğer çocukların oyunlarına
 bile katılamaz, hep kenarda kalır, itilir-kakılır. 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 15 Tem 2023 Saat 16:51
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı pınar1787 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Tem 2023 Saat 17:16
Teşekkür ederim hocam. Kızım gerçekten içlerine giremiyor. Son zamanlarda alışmış oyun kurmaya başlamış. Bir sene daha bekleyeceğim.
Yukarı Dön
Emy Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Puanlar: 378
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Emy Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Tem 2023 Saat 21:30
Bende iki arada bir derede kalanlardanım. Benim oğlumda Aralık doğumlu. Ben sayıları önce görsel olarak öğrettim. Daha doğrusu 18 aylıkken kendisi "bu ne" diye diye öğrendi. 

Düzenleyen Emy - 15 Tem 2023 Saat 21:33
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 23456 7>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.