Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Yenidoğan kafa sorunu
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yenidoğan kafa sorunu

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Ayten1 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 216
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Ayten1 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Yenidoğan kafa sorunu
    Gönderim Zamanı: 30 Haz 2022 Saat 11:07
Yukarı Dön
Ayten1 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Ayten1 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Haz 2022 Saat 11:10
Yukarı Dön
Ayten1 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Ayten1 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Haz 2022 Saat 11:18
Hocam erkek 21 günlük bebek prematüre dogdu 35.haftada 1800 gr 44 boy şimdi 21.günde kilosu 2600 olmuş anne sütü ve mama aliyor.dil farkligi sizi yorarsa özür dilerim Azerbaycan dan atıyorum bunları çocuğa çocuk doktoru bir sayfalik reçete yazmış.bas ölçüsü falan bakınca gayet normal bunlar baş ölçüsü almadan direk usm ile bakıyorlar bu ne kadar doğru yaklaşım bilemedim çocuğun hareketleri falan normal sadece ara sıra uyku zamani alt dudağı titriyor şimdi hocam sorum bu usm sonucuna göre bir şeyi varmı çocuğun burda şey diyorlar beyin tansiyonu gibi bir şey diyorlar ben sizden fikir almak istedim çocuk nevroloji bölümüne gitsinler mi durum ciddi mi 
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113070
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Haz 2022 Saat 14:16
SAKIN inanmayın..
Önemli olan; "Baş çevresi" ölçümleridir. 9 aylık erkek bebek, baş çevresi: 45.5cm dir. Farklı ölçümler bile 
önemli değildir. Önemli olan, zaman içinde fark azalıyor mu, artıyor mu, ona bakılır. 
Us bakılması; tamamen duygusal! 
Dudak titremesi: Sadece dudak değil, uykuya dalarken ellerde ve ayaklarda da seyirmeler olabilir, tamamen
 normaldir. 
Sakın Nörolojiye filan gitmesinler. Kendilerine iş çıkarıyorlar!

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.