Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Günlük yaşam hakkında
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - YÜN YATAK NASIL YIKANIR-ACİL FİKİR VERİN BANA
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

YÜN YATAK NASIL YIKANIR-ACİL FİKİR VERİN BANA

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 4>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
meryem Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Ali İlber'in annesi

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 4308
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı meryem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: YÜN YATAK NASIL YIKANIR-ACİL FİKİR VERİN BANA
    Gönderim Zamanı: 20 Ara 2009 Saat 16:19
Kızlar hafta içinde Ali yatağına bir istifra etti ki sormayın...fazla kalın olmayan yün döşek batmakla kalmamış taa altındaki yaylı yatağa bile geçmiş...yaylı yatağını sildim falan önemli değil de yün döşeğini nasıl yıkarsam işten kazanç sağlarım...kuruttum yatağı kaldırdım yazın yıkarım diye ama o olmazsa içim rahat etmeyecek...tekrar çıkardım..yıkayım dedim kafama koydum...kah dediler bulaşık deterjanı ile yıka kah dediler çamaşır suyuyla...kafam karıştı bi de tabi bunun çırpılması var..kimi diyor iyice kurut öyle çırp ;kimi diyor nemli çırp...

şöyle yapağı gibi yapmadan nasıl temizlerim...bol bol çırpmaya ne gücüm var ne de vaktim...

yarım saate kadar yıkamaya koyulacam...bi fikir hadi...
Yukarı Dön
hilal Açılır Kutu Gör
Kıdemli Moderatör
Kıdemli Moderatör

Seha'nın Annesi Forumun İnci Tanesi

Puanlar: 24972
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı hilal Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Ara 2009 Saat 16:57
aha yünlerin içinde yaşayan hanım geldi,hanımmmmmLOLLOLLOL
ayy bura yün memeleketidir,her kızın çeyizinde yün döşekler yastıklar hatta yorganlar fazlasıyla mevcutturTongueTongueayyy hiç sevmiyorum ama var ne yapayım,üstelik yün kullanılmasada yıkanması geeken bi madde, mesela bize gelenler yorgan hiç istemedi.. hiç açılmadı zaten ev kaloriferli battaniye aldılar..ama ona rağmen her yaz yıkıyorumTongueTonguepardon bahar temizliğinde işteTongue
derdimi söyledim şimdi sıra yıkamasındaLOL
yünü ortaya çıkrıyorusn,örtüsünü falan zaten makine hallediyorLOL
yünü balkonda su ve çamaşır makinesi deterjanı dolu leğene basıp,üzerine az birazda yumuşatıcı döküp,gidip gelip üzerine ayakla basıyorsunLOLLOLzevkli kısmı buLOL
sonra zaten basıldıkça suyu kirleniyor rengi değişiyor,teee tertemiz bembeyaz su çıkana kadar basıp,leğendeki suyu değiştiriyorsun..artık içine sindi kurutmaya karar verdiğinde,balkonun demirlerine bi güzel seriyorsun(bu havada nasıl kurutucan bilememConfused)hava güzel olsa sabahtan akşama kadar süzülen suyu gidiyor ,tam kurumadan,ama çok nemli olmadan,nasıl bunu sana tarif edicem bilmiyorum ama eline ladığında,biraz daha kuurusamıydı diye düşündüğün bir an olucak çırpma anınLOLLOLLOLLOLLOL
yani o kıvama geldiğinde başlıyosun çırpmaya,oklava ile,veya uzun bi sopayla..çok kurursa olmaz,yorulursun (hoş zaten yoruyorTongue )çok nemliysede olmaz,çırpamazsın hem ağır olur,hemde kurutduktan sonra eski halini alırTongueartık ona karar verip,yorulana kadar da çırptıktan sonra yününüz kullanmaya hazırdır mis gibiLOLLOLLOL
kolay gelsin cnm zor iş
Bazılarını hoşgörmüyorum,tahammül ediyorum...Ama tahammülünde bir sınırı var,biliyorum...
Yukarı Dön
meryem Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Ali İlber'in annesi

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı meryem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Ara 2009 Saat 17:14
emin ellerden aldım cavabımı sağol hilalcim
peki çamaşır suyu kullannayım mı?iyi gelir mi?
bi de kurutmak için sıkma programında makineye atmayı düşünüyorum.....

şimdi annem aradı o da diyo "duru suyla yıkardık eskiden deterjan yapıştırır birbirine"
Yukarı Dön
hilal Açılır Kutu Gör
Kıdemli Moderatör
Kıdemli Moderatör

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı hilal Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Ara 2009 Saat 17:20
ewt eskiden duru su ile yıkarlarmış,çünkü deterjanlar kötüymüşLOLherşeyede cevabım var heeLOLne bilim burdaki büyükler öyle diyor,üstelik açıcı destekli birde yumuşatıcı kullanıncanyaBig smileama onuda abartmamak gerek bu kezde yumuşayıp salıyorTongueorda olsam gelir yardım ederdim ya,burda yazarak anlatmak zor LOL
çamaşır suyunuda bazıları atıyomuş cnm ,ama ben hiç kullanmadım bi fikrim yok Ermmbence çok kirli değildir o kadar ya,yinede sen bilirsin...birde kurutmaya atıcam derken yünümü atıcan makineye,nasıl atmayı düşünüyorsun?
önce senden duyayımda sonra sana annemle makine ve yün macerasını anlatayımLOLLOLLOL
Bazılarını hoşgörmüyorum,tahammül ediyorum...Ama tahammülünde bir sınırı var,biliyorum...
Yukarı Dön
meryem Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Ali İlber'in annesi

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı meryem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Ara 2009 Saat 17:24
iki elden yıkardık ne güzel olurdu..ama ben ssna kıyamazdım ki

evet fazla kirli olduğunu düşünmüyorum..ama yün işte durduğu yerde toz çekermiş...
bi torbaya atıp sıktırmay ı düşündüm...siz naptınız öylece makineye mi attınız anlat bakalım maceranızı
Yukarı Dön
hilal Açılır Kutu Gör
Kıdemli Moderatör
Kıdemli Moderatör

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı hilal Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Ara 2009 Saat 17:32
ewt annem yapmış zamanında öyleayy sonra zaten makinee çöpeTongueLOLLOLkışın ortası kurumaz diye atmış,oda senin gibi mecbur kalmış,ben hayal meyal hatırlıyom küçüktüm,ayy o zamanlar ne pahalıydı makineeeeWackoWackoLOLLOL
torbayada atıp deneyeni duydum cnm,yine fazla ağırlık yaptığı için makineyi çöktürüyomuş,
ama bilmiyom ben öyle duydumLOLsen bilirsin artık,kolay gelsin
Yukarı Dön
meryem Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Ali İlber'in annesi

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı meryem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Ara 2009 Saat 17:35
he bi yıkayım da...az az atar kuruturum
Yukarı Dön
meryem Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

Ali İlber'in annesi

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı meryem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Ara 2009 Saat 17:37
bu arada bi saati geçti ben halen yıkamaya başlamadım ali de uyandı du bakalım
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 4>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.