Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Zatürre teşhisi
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Zatürre teşhisi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Eceyuksel Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 160
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Eceyuksel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Zatürre teşhisi
    Gönderim Zamanı: 06 Eki 2021 Saat 08:10
Hocam merhaba 10 gün önce size grip geçiriyoruz diye yazmıştım. Size bu konuda birşey danışmak istiyorum. Lojmanda oturuyoruz 14 hane var. Okullar kreşler açıldı çocuklar tek tek dökülüyor. Burun tıkanıklığı ateş arkasında kesilmek bilmeyen öksürükle çocuklar hasta oldu. Sizin söylediklerinizi uyguladım özellikle burunu açık tutup iliadin kullandım hala bal ve limona devam ediyorum. Karşı komşu özele geçmiyor diye tekrar götürdü. 15 gündür 2. Antibiyotik bitti ama o kadar çok öksürüyor ki arkası kusma ile bitiyor özelde ki Dr zatürre demiş novosef 12 tane iğne vermiş ve zatürre olmuş cigere inmiş bulaşıcıdır tüm çocuklara bulaşmıştır deyip göndermiş. Dün de diğer komşu aynı Dr a korkarak gitti 5 aylık bebeği zatürre diye yatırmış. Ateş yok sadece öksürük başlamış burnu tıkalı. Ve sizin dediğiniz zatürre bulguları ile hiç alakalı değil. Grip olanı zatürre diye ya çift antibiyotik vermiş ya iğne yada yatırmış. Dr un özgeçmişine baktım cerrah paşa mezunu ve çok genç. Tereddüt ettim ama zatürre olacaklarını düşünmüyorum. Size yazıp fikrinizi almak istedim.

Düzenleyen Eceyuksel - 06 Eki 2021 Saat 08:22
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (1) Teşekkürler(1)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Eki 2021 Saat 18:34
Tipik, sahtekar... Bunlar ve bunlarin aga babalari, asla Grip teshis etmezler.. Eskiden butun Griplilere Astim
 diyorlardi, dilleri bir yerlerine girdiginden beri de, simde Zaturre diyorlar. 
Benim yazilarimi okuyun. O doktora devam eden hastalarin daha baslarina neler gelecek... 

Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Eceyuksel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Eki 2021 Saat 20:55
Bugün çocukları kontrole götürdük hocam.  İkisininde akciğer grafisi çekildi. Oğlum 2 yaşında kızım 6. Sahtekarlığın 3. Safasını okudum. Aynı dediğiniz ilaçlar. Urasa hırıltısı var ventolin combivent zaditen damla ve mukotik kullanalım dedi. Ece ye klomel antibiyotik ve erdostin şurup verdi. İkisininde ciğerde balgam var dedi. Öksürükleri geceleri baya artıyor. İlaçları almadan devam edelim mi bu şekilde verdiğim bal limon devam mı hocam. 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (1) Teşekkürler(1)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Eki 2021 Saat 03:28
SAKIN, verilen ilaclarin hicbirini almayin ve soyledikleri hicbir seye de inanmayin... 
Oksuruk oldugu surece, hastalik Akcigerlere inemez. 
Her ikisinin yastigini yukseltin ve odalari SERIN olsun. 
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Eceyuksel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Eki 2021 Saat 17:46
Teşekkür ederim hocam. Herseferinde cevap verdiğiniz için. Sürekli sürekli soruyorum ama etrafımdaki herkes bana o kadar kızıyor ki doktorculuk oynama kullan ilaçları diye. Sağolun hocam. 

Düzenleyen Eceyuksel - 08 Eki 2021 Saat 17:47
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Eki 2021 Saat 19:06
Bizim milletin bir ozelligi de budur!! 
Baslari belaya girince, herkes girsin isterler.
Banker Kastelli'ye para kaptiranlar, battiklarini bile bile akrabalarini sisteme girmeleri icin tesvik ediyorlardi. 
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Eceyuksel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Eki 2021 Saat 18:53

Buruna ASLA basinc uygulamayin. Sadece damlatin. Beyine filan gitmiyor ama, burun boslugundaki mikrop
ve pislikleri Sinuslarin icine sokabilirsiniz, iste o zaman esas basiniz belaya girer. Hocam bu sizin mesajınız. Ben her grip olduğunda bu şekilde yaptım ve çok büyük yanlış yapmışım. Burun akıntısı sarı yeşil öksürük sinüzit kaynaklı sanırım mesajları okudukça anladığım o. Sabaha karşı yoğun bir öksürükle uyanıyor. Bu durumda da iliadin mi kullanmalıyım sinüzit ise. 5 gün kullanıp 1 gün ara vermem mi gerekiyor.  Başının pozisyonu önemli mi sinüslere gitmesi için. 

Düzenleyen Eceyuksel - 09 Eki 2021 Saat 19:02
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Eki 2021 Saat 19:04
Ilidin DAMLA kullanin. Bas duz olabilir. Kulak icin kullanildiginda, yan taraflara yatirilir.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.