ads
Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi
Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi
Yazı Boyutu:
Maya Takvimi ve 2012

Nihayet beklenen yıl 2012 geldi. Yani artık hayatınızı değiştirmeyi beklemek için mazeretiniz kalmadı.  Bilincin evrimine aktif olarak katılmanın yılıdır 2012. Yıllardır yazdığım yazılarda ve yaptığım konuşmalarda dönüşüm zamanının “şimdi” olduğunu pek çok kez belirtmiştim. Maya Takvimi de 2012 başında bize Ölüm Trekanası (2-14 Ocak) ile göz kırpıyor.

Mayalarda Ölüm burcunun bir diğer anlamı “sonsuz şimdi”dir. Ölüm, yeniden doğuş ve dönüşüm döngülerini içerir. Modern zihnimiz ölümü hayatın trajik şekilde sona ermesi olarak algılar. Ölüm genelde korkulan bir şeydir. Bu yüzden bu kavramın oldukça olumsuz bir çağrışımı vardır.

2012 ve Maya Takvimi’nin sonu genel anlamda bu ölüm çağrışımını körüklüyor. Ancak bence tam da bu korkudan özgürleşmenin zamanındayız. “Ölmeden önce ölün” diyor gezegenimizde yaşamış olan pek çok mistik. Ve yapılan araştırmalar klinik ölüm yaşayan insanların hayata büyük bir sevgi, neşe ve farkındalıkla devam ettiklerini ortaya koyuyor. Mesela, Küçük Prens kitabının yazarı Antoine de Saint-Exupéry, pilotluk yaptığı İkinci Dünya Savaşı sırasında ölümle yüzleştiği bir deneyim yaşamış. Bu deneyim onun hayatını değiştirmiş ve aldığı ilhamla Küçük Prens’i yazmış.

İçinde bulunduğumuz Trekana’yı yöneten burç “Ölüm” ise Mayalar için çok güçlü ve olumlu bir enerji taşımaktadır. Onlar için zamanın doğası doğrusal değil döngüseldir, mekanik değil organiktir ve tek yönlü değil çok boyutludur. Dünyanın ekseni aslında “Bu An”dır. Olmuş olan her şeyi taşıyan Geçmiş ve olacak olan her şeyi içeren Gelecek, Sonsuz Şimdi’ye demir atmışlardır.

HER ÖLÜM BİR YENİDEN DOĞUŞTUR!
Dolayısıyla hayatlarımızda yaptığımız her şey, tüm düşüncelerimiz, tüm sözlerimiz, tüm eylemlerimiz, insanlığa ve gelecek kuşaklara bırakacağımız mirasımızdır. Ölüm burcunun enerjisi çok önemlidir; onunla rezonansa girmek hem şahsi kaderimizi hem de insanlık olarak ortak kaderimizi etkiler. Dolayısıyla, bu 13 gün boyunca eylemlerimize dikkat etmeli ve hayatımızdaki gerekli dönüşümlere izin vermeliyiz.

Döngüsel zamanda her ölümün bir yeniden doğuş getirdiğini unutmayın. Bırakmanız gerekenleri bırakın ve eğer acı çekiyorsanız bunun dönüşüm baskısından kaynaklandığını hatırlayın. Yaşadığınız doğum sancıları, yerini yeniden doğuşun hazzına bıraksın.

Ayrıca, Maya şamanları bu Trekana’da 6 Maymun (7 Ocak), 8 Kamış (9 Ocak), ve 9 Jaguar (10 Ocak) günlerinin önemli ve güçlü günler olacağını söylüyorlar.

Bu güzel akışa teslim olabilmeniz umuduyla!

 

 

 

 


Copyright 2007-2017 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.