Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Troid ağrı
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Troid ağrı

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
antipc Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 283
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı antipc Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Eki 2021 Saat 08:42
İyi günler hocam.
Yorulunca akşamalrı ateş devam edince geç kalmamak adına devlette endokrin uzmanın polikliniğine gittim, boştu da, durumu anlattım. Geçmiş olsun bakamam dedi.Kamu içi dahiliye yönlendirmesi gerekiyormuş. Dahiliye de randevusuz bakmıyor ve uzun tarihli sıra var.

Bir yakınımın tanıdığı endokrin (prof)varmış. Danışalım dedik.Kendisi uzak bize.Sağolsun sonuçları gönderin dedi.Şikayetleri dinledi.thyromazol ve etolu kullanma, dideral yarım kullan, prednol16 mg tb özel kullanım şeklini yazdı. Mide koruyucu sabahlari ac kullan dedi , prednol kullanırken sıfır tuz dedi.Prednolu azaltarak bırakacağız dedi. Çeyrek kullanimdayken T3 t4 tsh sedimantsyon crp cbc tahlil yaptırıp görüşelim dedi. Bi de Ankara'ya tahlil göndermişlerdi onunla birlikte bakalım dedi.kortizon deyince korktum hocam. Kortizon kullanmak sanattır Demiştiniz bir yerde. Gecer mi dedim. şişlik de rahatsızlığı da geçer dedi viral bir enfeksiyonun yaptigini soyledi ek bir tetkik istemedi.ama tekrarlayabilir bir durum olabilir dedi. Takip edilecek dedi.Umarim doğru yoldayız hocam umarım geçer. Tekrarlamamasi için yapabileceğim birşey var mı? Kıymetli görüşleriniz önemli hocam
Çok sağolun.

Düzenleyen antipc - 23 Eki 2021 Saat 08:44
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif
Puanlar: 112767
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Eki 2021 Saat 18:54
Endokrin Prof'u olsa da gene Turk doktoru oldugu icin, her Turk doktoru gibi;konuyu TAM bilmiyor!! 
Prednol; "Methyprednisone" olup, izafi tuz tutucu tesiri: 0 (sifir) dir! 
Bu tuz tutucu etki:
Hidrokortizon'da: %100
Prednisone ve Prednisolone'da:%80 dir... 
Tuz kisitlamasi filan yapmayin
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.