Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi
Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi
Yazı Boyutu:
Buhar makinaları


Ülkemiz insanının bu ürünlerle tanışması çok da eski değil.  Birkaç yıl öncesine kadar varlığından bile haberdar olmadığımız buhar makinaları şimdi dertlerimize derman olmaya başladı. Önceleri sadece üst solunum yolu problemi olan çocuklara tavsiye edilen bu ürünler kullanım amaçları öğrenilmeye başlandıktan sonra yetişkinler tarafından da kullanılır oldu.

Çok ilginçtir ki, soğuk ve sıcak buhar üreten makinalardan sıcak buhar üreteni çok revaçtaydı ilk yıllarda. Sıcak buhar makinaları mevsimsel ürünlerdi ve sadece kışın satılırlardı. Ama birileri sanki sihirli değneğini dokundurdu ve bu talep durumu soğuk buhar makinasına doğru kaydı, 6 ay içerisinde. Artık son 3 yıldır revaçta olan, soğuk buhar üreten makinalar…

Bu kısa süredeki değişimi sağlayan sebepler nelerdi acaba? Yani soğuk buhar makinalarının hem yaz hem de kış mevsimlerinde tercih edilmeye başlanmasının nedenleri nelerdi? Öncelikle daha fazla bilgi bana göre. Bu ürünleri satanlar da tavsiye edenler de, hangi amaçla kullanıldıklarını tam olarak bilmeden ürünlerin tanıtımını yaparlarken; tüketiciler başka yollardan ürünlerin kullanım amaçları ile ilgili daha fazla bilgiye ulaşmaya başladı. Son 3 yıldır popüler olan soğuk buhar makinaları fiyat olarak sıcak buhar üreten makinalardan iki kat daha pahalı olmalarına rağmen, neden artık çok daha fazla tercih ediliyorlar? İsterseniz, bu ürünlerin arasındaki farkları şöyle bir ortaya dökelim ve nedenleri birlikte görelim.

SOĞUK BUHAR MAKİNALARI:   

• SOĞUK BUHAR MAKİNALARI İNSAN KULAĞININ DUYAMAYACAĞI HIZDA (ULTRASOUND-ULTRASON) VE  YÜKSEK FREKANSTA TİTREŞİM SAYESİNDE SUYU BUHARLAŞTIRARAK SOĞUK BUHAR ÜRETİRLER.

• HAVAYI TEMİZLEME ÖZELLİĞİ TAŞIYAN BAZI MARKALAR ASTIM HASTALARI İÇİN TAVSİYE EDİLİRLER.

• ÇALIŞTIRMA DÜĞMESİNE BASILMASIYLA BİRLİKTE  BUHAR ÜRETMEYE VE DIŞARI VERMEYE BAŞLARLAR.

• SOĞUK BUHAR MAKİNALARI ÇOK SESSİZ ÇALIŞMASINDAN DOLAYI BEBEĞİNİZİ GÜN BOYUNCA RAHATSIZ ETMEDEN KULLANABİLECEĞİNİZ İDEAL BUHAR MAKİNALARIDIR.

• ISINMA YOLU İLE BUHAR ÜRETMEDİKLERİ İÇİN YAKMA RİSKİ TAŞIMAZLAR.

• AZ ELEKTRİK TÜKETİRLER.

• SOĞUK BUHAR MAKİNALARI NEFES AÇICI KOKULAR İÇİN UYGUN DEĞİLDİR.

• GENELDE İÇİLEBİLİR SU İLE KULLANILMASI TAVSİYE EDİLİR.

• YAZIN YA DA KIŞIN OLSUN KLİMA KULLANILAN ORTAMLARDA ÇALIŞTIRILMALARI KLİMANIN KURUTTUĞU ORTAMI NEMLENDİREREK DAHA RAHAT NEFES ALINMASINI SAĞLARLAR.

        SICAK BUHAR MAKİNALARI:


SICAK BUHAR MAKİNALARI:
• HAZNELERİNİN İÇERİSİNE BOŞALTILAN SUYUN MAKİNADA BULUNAN ELEKTROTLAR SAYESİNDE KAYNAYARAK SICAK BUHAR ÜRETEN MAKİNALARDIR.

• GENELDE ÜST SOLUNUM YOLU RAHATSIZLIKLARI  BULUNAN HASTALAR  İÇİN KULLANILIRLAR.

• KAYNATMA SÜRECİ, TENEFFÜS EDİLEN BUHARDAKİ OLASI BAKTERİLERİ YOK EDER.

• BİR SICAK BUHAR MAKİNASI ORTALAMA 4-5 DAKİKA SONRA BUHAR ÜRETMEYE BAŞLAR.

• SICAK BUHAR MAKİNALARI, SICAK BUHARIN MAKİNADAN DIŞARI ÇIKTIĞI NOKTADA BULUNAN HAZNEYE KONULAN NEFES AÇICI KOKULARI SICAK BUHAR İLE ODAYA YAYMAK İÇİN UYGUN BUHAR MAKİNALARIDIR.

• SOĞUK BUHAR MAKİNALARINA ORANLA 3-4 KAT DAHA FAZLA ELEKTRİK TÜKETİRLER.

• HER TÜR SU İLE ÇALIŞABİLİRLER.


Bu ürünleri karşılaştırdığımızda aslında her ikisinin de birbirlerinden çok da farklı olmadığını görüyoruz. İkisinin de ortak amacı buhar üreterek insanların daha rahat nefes alabilmelerini sağlamak. Sıcak buhar makinaları sıcak buhar ürettikleri için kış mevsimi kullanımı için idealdirler. Soğuk buhar makinaları ise kışın kapalı ortamlarda ısıdan dolayı kuruyan havayı nemlendirerek ve biraz da serinlik sağlayarak yazın ise klimatik ortamlarda kuruyan havayı ortamdaki havanın ısısını yükseltmeden nemlendiren ve bu nedenle de son yıllarda haklı olarak tercih edilen buhar makinalarıdır.

Bir buhar makinası almak için mutlaka çocuğunuzun ya da sizin bir rahatsızlığınızın olması şart değil. Daha kaliteli ve rahat nefes almak istiyorsanız bence yeteri kadar sebebiniz var.


Sağlıklı günler dileklerimle…


Yorumlar
Escaper - (27.1.2012 00:51:01)
Bu ürünü aldım ama sıcak buhar makinesi alsaydım keşke. Çünkü soğuk buhar makineleri suyu ufak parçalara ayırıp dışarı üflediği için içindeki bakteri, mikrop, kireç vs gibi şeyler de dışarı üflenip havaya karışıyor. Cihazı uzun süre kullandıktan sonra evdeki eşyaların üzerini beyaz kireç tozlarının kapladığını gördüm ve bir daha kullanmamaya karar verdim. Saf su kullanırsanız çözüm olabilir ama sürekli o kadar saf suyu nerden bulursunuz bilemem. Şimdi mecburen sıcak hava üfleyen bir cihaz bakacağım.
kubramer - (16.10.2007 06:33:37)
geçenlerde aoa programına çıkan bir doktor,buhar makinaları çocuğun bulunduğu ortamda çalıştırıldığı takdirde akarların yaşamasına daha çok olanak verdiği için çocuk odasında buhar makinası çalıştırılmaması gerektiğini söyledi.çünkü akarlar sıvı ihtiyaçlarını havadaki nemden karşılarlarmış.bunun için ne söyliyeceksiniz?
Copyright 2007-2018 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.