Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi
Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi
Emzirmek özeldir!
Her anne bebeğini emzirmek niyetiyle yola çıkıyor. Hamileyken hayaller kuruluyor, hatta kurslara gidip eğitimler alınıyor, fakat ülkemizde ilk 6 ay bebeğini sadece anne sütüyle besleyen anne oranı yüz
Ben kumralım di’mi anne?
Bak yine bir şeyler öğrendik. Başımıza gelen her şey deneyim kazandırıyor bize, tecrübeleniyoruz, oluyoruz yavaş yavaş, farketmeden...
Prof. Dr. BENAL BÜYÜKGEBİZ
Çocuk Sağlığı, Hastalıkları-Büyüme ve İştahsız Çocuk Uzmanı
Emzirirken kilo vermek yanlış mı?
“Kızım 9 haftalık. Bir yaşına kadar emzirmek istiyorum. Bir aydan bu yana yağsız diyet yapıyorum ve her gün bir saat egzersize gidiyorum. Beslenmemin kızıma zararlı olacağını söylüyorlar...”
Prof. Dr. ATİLLA BÜYÜKGEBİZ
Çocuk Sağlığı ve Çocuk Endokrinoloji Uzmanı
Çocuklar en hızlı ne zaman büyür?
Bir çocuk 0-1 yaşta 24 cm büyür, 1-2 yaş arasında 12 cm büyür, ondan sonra ergenliğe kadar yılda 5-6 cm uzar.
Op. Dr. HÜSEYİN MUTLU
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
Kısırlık tedavisi
Kısırlık tedavisi uzun soluklu ve bazen ciddi sabır gerektiren bir süreçtir. Tetkikler tamamlandıktan sonra çift ile hekim durumu değerlendirip tedavi seçenekleri konusunda karar verir.
Dr. KADİR TUĞCU
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı F.A.A.P.
İshaller ve tedavileri
Bakteriler ile oluşan ishaller ülkemizde hala önemli bir yer tutmaktadırlar. Bakteriler bağırsaklarda iki çeşit hastalık yaparlar.
Prof. Dr.  AHMET KARACALAR
Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı
Düz kaş modası
Düz kaş modası yayılıyor. Yapay bir şekilde abartılmış kavisli kaşlara tepkinin bu akımda etkisi var. Kareena Kapoor gibi bazı karakterler de bu akımı güçlendirmiş olabilir.
Op. Dr. HAKAN ÇOKER
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
Doğumda yenilikler
Uzun zamandan beri bebeklerimizin anne karnında ve doğum anında yaşadıkları tartışılıyor.
 YILDIZ ÇAKAR
Uzman Psikolojik Danışman, Pedagog
Mutlu olmak için ne gerekir?
Yeni yıl için hayallerimiz, planlarımız, dileklerimiz ve değişim isteğimiz içimizi dolduruyor. Bu yıl çok mutlu geçsin istiyoruz. Peki, ama mutluluk için ne gerekir?
Prof. Dr. NURAN GÜRSES
Çocuk Sağlığı, Hastalıkları ve Çocuk Enfeksiyon Uzmanı
Covid-19 mu yoksa grip mi geçiriyorum?
Geçen yıla kıyasla grip vakalarında belirgin artış görülmektedir. Diğer taraftan COVİD-19’un pik yaptığı günümüzde birbirine çok benzeyen iki viral hastalığı ayırt etmek oldukça güç olmaktadır.
NUR EDA KASAP
Uluslararası Öğrenci-Anne & Baba Koçu
Çocuğa farklı olanı öğretmek!
Bildiğiniz üzere Teog sınavı vardı. Bende öğrencilerime söz verdiğim üzere sabah sabah okullarının yolunu tuttum. Onlara biraz moral olsun istedim.
Çocuklarda gelişim geriliği
Gelişim geriliği, çocuğun gelişim basamaklarına göre beklediğimiz gelişimi zamanında tamamlayamaması ya da geç tamamlamasıdır.
Prof. Dr. FAZİLET KARAKOÇ
Çocuk Göğüs Hastalıkları Uzmanı
Boğmaca gibi öksürüyor!
Bu sözü son günlerde sık duymaya başladınız mı?.. Boğmaca giderek tekrar önem kazanan bir hastalık ve bu yazımda boğmaca ile ilgili bilmemiz gerekenlerden bahsetmek istiyorum…
PINAR KARATABAN
Çocuk Diş Hekimi
Emzik meselesi...
Emzikler bebeğiniz için iyi mi? Tabii ki bebeğinize emzik vermek siz anne-babaların kararı, ancak emzik kullanımının da avantaj ve dezavantajları var.
Prof. Dr. REHA CENGİZLİER
Çocuk Sağlığı Hastalıkları Uzmanı - Çocuk Alerji Hastalıkları Uzmanı
Bahar ve polenler
Bahar, doğanın canlandığı, insanın içinin umutla dolduğu, güzelliklerle dolu bir mevsimdir. Bazı insanlar için ise ne yazık ki kabus.
DUYGU ÇALIŞIR
Pedagog/Psikolojik Danışman
Çocuğun istekleri ile baş etmek
Çoğu zaman markette çikolataların bulunduğu reyonda ya da oyuncakçı önünde ağlayan, tepinen çocuklar ve etrafın bu durumdan rahatsız olduğu endişesi yaşayıp "Tamam sus artık ne istiyorsan alıyorum"...
SEDEF TEZER
Fizyoterapist, Nörogelişimsel, Duyu Bütünlemesi DIR/Floortime
Otizm ve Duyu Bütünleme
Okuma, yazma ve aritmetik vb. akademik beceriler, sadece sağlam “Duyu Bütünlemesi” altyapısına sahip olanların geliştirebileceği son derece karmaşık işlemlemelerdir.
Uzm. Psk.  DERYA GÜLTERLER
Klinik Psikolog
Zalimin çocukluğu
Nefret edilen adamı anlamaya çalışmak bir mesleki deformasyon olsa gerek. Kötüsü, anladığında kızamıyorsun da içinden geldiği gibi.
Dr. YASEMİN BRADLEY
Beslenme Danışmanı
Tohumların yeni gözdesi: Chia
Sağlıklı yaşama gönül verenlerin yeni bir gözdesi var: Chia tohumu. Chia artık hemen herkesin bilip kullandığı keten tohumunun pabucunu dama atmış durumda.
Duygusal zeka tüm hayatı etkiliyor!
Duygular, hayatımızın her alanında etkilidir. Sağlığımız, öğrenebilmemiz, davranışlarımız ve ilişkilerimiz duygularımızla çok yakından ilişkilidir.
Dr. ERÇİN ÖZÜNTÜRK
Deri ve Zührevi Hastalıklar Uzmanı - Dermatolog
Terlemenin de çaresi var!
Aşırı terleme, dünyada her yüz kişiden birinde görülen, iyi huylu bir rahatsızlık olmasına rağmen kişilerin sosyal ve mesleki yaşantılarını son derece olumsuz etkileyen bir hastalıktır.
Dr. PINAR BERİK KESKİN
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı
Bebek ve uyku
Bebeklerde uyku konusunda merak ettiğiniz her şey...
Hamilelik ve sonrası cilt bakımı
Hamilelik hem çok güzel, hem de yorucu bir süreç. Hayatımızda çoğunlukla bir veya birkaç kez yaşadığımız ve hormonlarımızın etkisiyle gerçek anlamda bizi hem ruhsal hem de fiziksel olarak...
Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.