Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi
Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi
Korona virüsü geçtiğimiz 2019 yılının Aralık ayından itibaren tüm dünyayı etkisi altına almış durumda. Covid-19’a karşı korunmamız konusunda uzmanlar uyarıyor!
Dünyanın en güzel varlığı olan bebeğinize verebileceğiniz en güzel hediyenin anne sütü olduğunu ve anne sütünün onun tüm geleceğini etkilediğini biliyor muydunuz?
Günümüzde işinde mutlu olmayan insanların sayısı hızla artmakta. Bu kişiler çoğu zaman her ne kadar işlerinde mutlu olmasalar da ne yapacaklarını bilmiyorlar.
Down sendromlu bireylerle, zihinsel ve bedensel engelli çocukların yaşam kalitesini artırmak amacıyla faaliyet gösteren Tomurcuk Vakfı’na destek için hazırlanan #Birselamgönder projesi hayata geçti.
Kadının kemik iliğinden sperm üretildi. Böylece erkeğe ihtiyaç olmadan kadınların doğum yapabilecekleri belirtildi. Ancak bu yöntemle doğan tüm çocukların kız olacağı iddia edildi.
Türkiye’de her yıl yaklaşık 150 bin prematüre bebek dünyaya geliyor ve bu bebekler başta solunum sistemi olmak üzere tüm sistemlerinin gelişmemiş olmasından dolayı diğer yenidoğanlara göre çok daha ciddi takip gerektiriyor.
Diş Hekimi Dr. Mehmet Vedat Soylu, çocuklarda erken diş çürüklerine ve diş kaybına yol açan nedenleri anlattı.
Bebeklik döneminde otizm spektrum bozukluğu teşhisi konulan ve şu anda 8 yaşında olan Nuh ilham verdi; annesi Mine Nişlioğlu, uzman bir kadronun desteğiyle Nuh’un Gemisi Çocuk Terapi ve Aile Danışma Merkezi’ni kurdu.
Geçmişte dünya üzerinde salgınlara neden olan, ancak bulunan aşılar sayesinde günümüzde sadece adı bilinen hastalıkları Klinik Mikrobiyoloji ve Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Ramazan Gözüküçük’ten öğrendik...
Sağlıklı ve doğru besinleri tercih ettiğinizde çocuğunuzun fiziksel gelişiminin yanı sıra beyin gelişimini de destekleyebileceğini biliyor muydunuz? Çocuklarda beyin gelişimini destekleyen besinleri Çocuk Sağ. Hast.Uzm.Dr. İzlem Göçmen’den öğrendik.
DİĞER HABERLER
- GRİP SANDIĞINIZ ZATÜRRE OLABİLİR!
- SİGARAYI BIRAKTIKTAN SONRA VÜCUT BAYRAM EDİYOR!
- VİTAMİNLER ÇOCUKLARIN OKUL BAŞARISINI DA ETKİLİYOR!
- DİŞLERİMİZİ FIRÇALAMIYORUZ!
- SUBLİMİNAL MESAJLAR ÇOCUKLARIN BİLİNÇALTINI ETKİLİYOR!
- TURİZM GÜNLÜĞÜ İLE YENİLENİN
- ÇOCUKLARDA BAĞIŞIKLIĞI DESTEKLEYEN 5 ALTIN KURAL!
- TEMİZLİK YAPARKEN KİLO VERİN!
- ELMA VE PEYNİR, ÇOCUKLARDA ÇÜRÜĞÜ ENGELLİYOR!
- BİR KOVA BUZDAN ÇOK DAHA FAZLASI: “ALS”
Copyright 2007-2022 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.