Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi
Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi
BRADLEY MUTFAĞI
Dr.  YASEMİN BRADLEY
Beslenme Danışmanı
Yazı Boyutu:
Merhaba anneler!

Bundan sonra "Anne Olunca Anladım"da birlikteyiz. İnceledim, karar verdim; bu site Türkiye'nin en iyi özel anne-çocuk web-sitesi. Burada yer almayı bir sosyal sorumluluk olarak görüyorum.

Ülkemizde her yıl 1 milyonun üzerinde bebek doğuyor. Çok yüksek bir rakam bu. Doğurgan bir milletiz.
Hamilelerin ve emzirenlerin beslenme konusundaki sorularına yanıt bulmakta zorlandıklarına tanık oluyordum.
İşte bu nedenle, ben de www.anneoluncaanladim.com 'a artık düzenli olarak yazacağım. Çok sık yurtdışında beslenmeyle ilgili bilimsel konferanslara katılıyorum. Buralarda edindiğim en taze bilgileri de sizlerle paylaşacağım.

Annelik ve bana gelince...
Daha ortaokuldayken çocuk sahibi olmamaya karar vermiştim! Oysa, çok mutlu 5 çocuklu bir ailenin kızıydım. Şimdi, erişkin yaşlarımda, neden çocuk sahibi olmak istemediğimi analiz ettiğimde şu yargıya varmış durumdayım: Çok çocuklu bir ailede anne-babanın nasıl ömür boyu didindiğini görmek, yatılı okullarda 40 kişilik koğuşlarda uysun-uymasın birçok çocukla birlikte yaşamak, 12 yıl eşya olarak sadece bir yatak ve küçük demir bir dolabı kullanmak... Özelim olsun ve özel olayım istedim. Birisinin tek çocuğu gibi olmak!.. Bu kararımı da uyguladım.

Ama hemen belirteyim; 5 çocuk doğurmuş güzel annem, tüm mesleki başarılarımı geçersiz kılan şu cümleyi sarfetti: "Kızım senin için üzülüyorum, bir bebeği kucağına alıp sarılmanın insana verdiği mutluluğu tatmadın!"

Ne mutlu size! Annesiniz!


Copyright 2007-2021 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.