Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi
Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi
Yazı Boyutu:
Zamanı aşan öz

25 Aralık - 31 Aralık 2017 haftası

Haftaya oğlak burcuna geçerek Satürn ile sıfır derecede kavuşum yapan Venüs gündemiyle başlıyoruz. Venüs buradan aldığı enerjiyi Güneş’e iletiyor olacak. Venüs’ü, Satürn’ü, Güneş’i ve onları buluşturan oğlak burcunu anlamamız gerekiyor. Hint kadim metinlerinden bir alıntı ile başlayalım:

"1. Başlangıçta bu dünya insan (Purusha) biçimindeki öz (Ātman) idi. Etrafına baktı, kendinden başka kimseyi görmedi. İlk kez, "Bu benim" dedi. Buradan "ben" adı doğdu. İşte bu yüzden bugün bile birisi önce "ben" der, sonra sahip olduğu adı söyler. Bütün bundan önceki zamanda (pūrva) o bütün kötülükleri yaktığı (ush) için ona Purusha denmiştir. Bunu bilen kişi, onun önüne geçmeye çalışanı yakar.
  2. O korktu. O yüzden yalnız olan korkar. Sonra şöyle düşündü: "Madem yalnızım neden korkayım ki?" O zaman korkusu geçti, çünkü korkacak ne vardı ki? Bir ikinci olursa korku olurdu.
  3. Ama hiç zevk almıyordu. O yüzden yalnız olan zevk almaz. Bir ikinci olsun istedi. Erkeği ve kadını kapsayacak kadar genişti. Yere düşüp (pat) kendini ikiye böldü. Böylece koca (pati) ve karı (patnῑ) ortaya çıktı. O nedenle Yācna-valkya’nın dediği söz doğrudur: "Kişi bir bütünün yarısı gibidir." Bu yüzden bu boşluk, kadın tarafından doldurulur. Erkek onunla birleşti ve insanlar ortaya çıktı." (Brihadāranyaka Upanishad IV, Upanishadlar, Hasan Ali Yüce Klasiklar Dizisi, Türkiye İş Bankası Yayınları)

Venüs, kadim metinlerde "ayna" ile sembolize edilir. Hermetik ismi "aşk dehası"dır. Kim ki kime bakar, onda kendine bakar. Işığı olana, karanlığı olana bakar. Baktığı aynı çehre, gördüğü onun birbiri içinden yükselen iki ayrı yüzüdür. Şahit olduğu ışık, ona özünü hatırlatır. Bu öz, kendini genişletir, hak edişi var eder, yer açar güzelliğe, güzellik açtığı boşluktan içeriye akar. Şahit olduğu karanlık, o öze ulaşmanın önündeki engellerdir. Ya bu engeller gözünde büyür ve onu çıkacağı yolculuktan vazgeçirir ya da inancı samimiyetiyle beslenir, kırar kabuğu, içeri ışık sızar, ayrılığı bitirir. Karanlık, ışığın en yoğun halidir. Küçük bir adım bu dönüşümü başlatabilir. Saflık, kapıyı aralayacak anahtardır. Tüm deneyim, bu saflaşmayı gerçekleştirmek içindir. Böylelikle cennet inşa olur, uyanış tamamlanır ve zamanı aşan bilinç köklenir.

Satürn, karmanın ve zamanın efendisidir. Burada sadakat, varoluşun kendisi haline gelir. Venüs, ayrılığın bittiği yerdir. Venüs sonrasında Güneş yükselir. Güneş; özün, kalbin açılışı anlamına gelir, Hermetik ismi "güzellik dehası"dır. Kalp, güzelliğin saklı olduğu özü içinde barındırır. Kaba maddede sınırlanan dünya deneyiminin ötesine burada geçilir. Oğlak burcu, Satürn’ün sınırları koyan, bunu tanımlayan yüzüdür. Sınırları bilen, o sınırların içinden güçlü köklerle yükselebildiğinde sınırlar aşılır ve "gerçek doğum" burada deneyimlenir. Bu ancak zamanı aşan bir pratik, oluş hali ile sağlanabilir. İnsan önce kuralları öğrenir, sonra bu kuralların içinden yükselir ve ötesindeki bilinç denizinde kulaç atar.

Önemli bir boyut, içinden geçmekte olduğumuz! Şu birkaç gün bundan sonrasının temellerini inşa ediyor olacak. Hak ediş bedenleniyor, bedenlendiriliyor. Nerede gerçeksin, nerede gerçek olma niyetindesin, bu niyette ne kadar samimisin? Göster bunu kendine! Yansımalar içinden yükselen aslına eriş, onu tamamen ve olduğu gibi kabul et, köklen o zemine/ boyuta/ bilinç seviyesine ve oradan yüksel, uzan ötesindeki sırra! Kendini/ özünü/ yaşamı güzel kılan gerçekliği bulmak için! Güzellik, keşfin ışığında kanatlanarak bir boyutta yol alış ve orada kendini aşarak daha derin, daha saf bir hale ulaşış! Seni tamamlamakla görevli olarak sana gelen her şeye izin ver. Bırak dokunuş gerçekleşsin, enerji dengelensin ve bu buluşmadan arzu duyulan o doğuma açılan kapı bizi hayatın güçlü kökleriyle buluştursun. Deneyimi yargılama, deneyimin kalbini kırma, ona bir isim koyma, koymaya çalışma! O bir deneyim yalnızca ve içinde seni bekleyen bir armağan var, sende uyanacak olanın ışığı, onun içeri sızmasına izin ver, o zaman onurlandırılır yaşam, o yaşamı var eden her an! Büyüyen ay fazındayız, açılan gündemler yeni zamanın anahtarları, yengeç dolunayına ilerliyoruz, zaman bize şunu soracak: "Benim üstümden yükseldin mi, benim içimde boğuldun mu?" Savaş, zafer kazanmaya çalışmamızı değil, savaştığımız boyutu aşıp safları barıştırarak onları birbirine hizmet eder bir boyuta taşımamızı istiyor.   

25 Aralık Pazartesi (Ay günü)
Ay: Balık (04:46 boşlukta)
Güneş: Oğlak

Güne balık enerjisiyle uyandık! Gün boyu ay boşlukta! Yapılan planlar üzerinden gittikçe her şey yolunda! Kendinizle kalmak için alan açmak çok iyi gelir. Özel buluşmalar, önemli çözülmeler gerçekleşiyor. Balık demek ruh demek! Düzenleyici Jüpiter de akrepte! Yoğun duygular! İçsel savaşlar! Önemli fark edişler! Büyük resmi görme ihtiyacı! Pluto devrede! Ne yapmanız gerektiğini biliyorsanız, ne ile sınandığınızın farkındaysanız, nerede netleşip nerede esneyebileceğinizin, süreç tıkır tıkır işler! Değilse bunun için itina ile yardımcı olacak bir enerji! Yeni başlangıçlar değil, var olan gündemi planlanan noktaya taşımak için iyi bir zaman!

26 Aralık Salı (Mars günü)
Ay: Koç (02:26 itibariyle)
Güneş: Oğlak

Koç enerjisiyle uyanıyoruz güne! Fiziksel enerji fora! Aman sakin! Ne yapıyoruz? Ortalığı karıştırmıyoruz. Sakin sakin adımlar atıyoruz. Güne Satürn, Venüs ve Güneş ile kare damgasını vuruyor. Zamanı nasıl kullandığımız, ne kadar yolda kaldığımız, neyin bizi gerçeğimize yaklaştırdığı, burada karşımızda duranın ne olarak bedenlenmiş olduğu, bunun neyi açığa çıkardığı önemli! Koç ve oğlak enerjisi! Ne istiyorsan yapabilirsin, yaptığın şeyin sorumluluğunu almaya gönüllü olduğun müddetçe! Seçimlerinin farkında ol ve onların yarattığı bir yarın var, evdeki hesap çarşıya uymayabilir, önemli olan yarışmaktı diyerek yarışmacı arkadaşlarına başarılar dileyebileceksen sahne senin, durma, tadını çıkar.  Ve iyi bir çocuk olursanız, belki şirinleri bile görebilirsiniz.  

27 Aralık Çarşamba (Merkür günü)
Ay:  Koç (22:55 boşlukta)
Güneş: Oğlak

Koç enerjisi bugün de varlığını sürdürüyor. İletişim kurmak, kararlar vermek, sürecin nasıl ilerlediğini gözlemlemek, bir bilene sormak için güzel bir gün! Pazartesi gününün aksine bugün bizi zorlayabilecek birtakım gerçeklerle karşı karşıya kalma durumu söz konusu olabilir. Değiştiremiyorsan kabul et ve daha farklı hangi seçeneklerin olabileceğine bak! "Mucizeler ansızın gelir."


28 Aralık Perşembe (Jüpiter günü)
Ay: Boğa (08:23 itibariyle)
Güneş: Oğlak

Boğa enerjisiyle başlıyoruz güne! Biraz sağlamcı, biraz inatçı! Mars- Neptün üçgeni kesinleşiyor. Hayalleriniz onları gerçekleştirmek için başlattığınız bir savaşta anlamını bulur. Bu savaş sizi hayallerinizin bile ötesinde bir gerçekliğe taşıyabilir. Sizin sadece yola çıkmanız, yola çıkma gerçeğini uyandırmanız gerekir. Kendiniz için bir şey yapın, ona yüreğinizi, sevginizi katın ve onun büyümesine, bedenlenmesine, şekillenmesine ve size bu yolculuğun beklediğiniz, beklemediğiniz birçok şeyi fark ettirmesine izin verin. Hayalini kuramadığınız bir şeye sahip olamazsınız, Allah nasip etmeyeceği şeyin hayalini kurdurmazmış. Hayali projeye çevirme zamanı! Ay; Satürn’ün, Venüs’ün ve Güneş’in desteğini alıyor. Salı günkü sınavımızın sonuçları açıklanıyor. Sınavı geçenler armağanını alırken sınavdan kalanlar "Bir şey oluyor ama ne oluyor anlamadık!" diye ortalıkta dolaşıyor. Zamanı iyi kullanın!

29 Aralık Cuma (Venüs günü)
Ay: Boğa (15:59 boşlukta)
Güneş: Oğlak

Boğa enerjisiyle uyanıyoruz güne! Neptün içimizde güzel hisler uyandırıyor ve yaratıcılığımızı tetikliyor. Enerjinizi sizi besleyecek şeyler için harcayın. Dedektifçilik oynama zamanı değil! Herkes kendinden, kendi seçimlerinden sorumludur. Kimse için, kimseden dolayı değildir seçimleriniz, siz olduğunuz içindir. Olduğunuz halin farkında olun ve bu hale saygı duyun. Bu çok değerli! Neyi geride bırakacağınızı, neyin çoktan geride kaldığını bilin! Pluto, çarşamba günü verdiğiniz sınavın hak ettiğiniz armağanını bugün veriyor olacak. Zamana yenilmeyip zamanla beslenen şey gerçektir. Darma, tam da burada anlaşılır. Zaman, karmayı eritir, darmayı güçlendirir.

30 Aralık Cumartesi (Satürn günü)
Ay: İkizler (10:30 itibariyle)
Güneş: Oğlak

İkizler enerjisine doğru ilerliyoruz! İçimiz bir kıpır kıpır! Hiçbir detay kaçmıyor gözümüzden! Düzenleyici Merkür zararlı konumda olduğu yay burcunda! Bir anda verilecek kararlardan kaçınmakta fayda var! Potlar kırarken bulabiliriz kendimizi! Laf ağızdan bir kez çıkar! Boğaz dokuz boğumdur, dokuz düşün bir konuş! Derin sularda arıyoruz cevapları! Gereksiz savaşlar çıkarmaya hiç gerek yok! Kimin haklı olduğu değil önemli olan! Bizim bu gündemde neyin farkına vardığımız ve bunun bizi neye hazırladığı?

31 Aralık Pazar (Güneş günü)
Ay: İkizler
Güneş: Oğlak

İkizler enerjisiyle uyanıyoruz güne! Neptün karesi yanılsamalara açık bir hava veriyor! Bir puslu mu ortalık? Yeni yıla doğru da ilerlerken şimdi! Ay- Merkür karşıtlığı esen rüzgârlar anlamına geliyor. Zihnimizde esen rüzgârlar da olabilir. Kar da düşer belki, düşler diyarında buluruz kendimizi… Üşüyorsanız uykuya dalmayın, bu donacağınız anlamına gelin. Önce kendinize ısınacak bir yer bulun, kalbinizi ısıtacak bir yer, birileriyle buluşun. Yeni yıla içinizde uyanan sevgi ile girin. Yıl boyu yolunuz da, yolculuğunuz da, yol arkadaşınız da sevgi olsun. Dokunduğunuz, kokusunu içinize çektiğiniz kim ve ne varsa sevgi odur. Daha fazlasını aramayın, sevgi uzakta değil, en yakınınızda olandır.

Yeni yılda buluşmak dileklerimle...

Yüreğe selam olsun,

Hüseyin Akdağ

Kaynak: www.anneoluncaanladim.com

Bireysel Doğum Haritası Analiziniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz:

0212 274 08 47 / 0544 798 52 07
www.heraakademi.com

Doğum haritası analizimiz ile kim olduğunuzu, dışarıdaki kişinin sizi nasıl gördüğünü, neyin size iyi geldiğini, bunların bir araya geldiklerinde birbirlerini nasıl etkilediğini, sahip olduğunuz potansiyelleri, yakın çevrenizi, ailenizi, iç dünyanızı, aşkın sizin için ne olduğunu, yaşama nasıl hizmet edebileceğinizi, partnerinizden aslında ne beklediğinizi, onunla olmanın size sağladığı fırsatları ve bu durumun sizi karşı karşıya bıraktığı sınavları, yaşamda sizi neye çağırdığını, neyin sizin ufkunuzu genişletebileceğini, iş ve kariyer hayatınızın önemli sırlarını, arkadaşlık ilişkilerinizi, neye teslim olmanız gerektiğini ve ruhsal olarak nereden nereye ilerlemenin önemini bulabilirsiniz.Copyright 2007-2021 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.