Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi
Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi
Yazı Boyutu:
Kendini anlamak

02 Eylül - 08 Eylül 2019 haftası

2 Eylül Pazartesi
Güneş- Mars kavuşumu (13:42) Neye meydan okumak içimdeki gücü hatırlamak olurdu?

Venüs- Jüpiter karesi (19:26) Hangi detaylarda ısrarcı olmam bir sürü güzel şeyin tadını çıkarma şansını elimden alıyor?

3 Eylül Salı
Merkür- Mars kavuşumu (18:39) Tüm meydan okumaları bundan çok daha iyisini yapabileceğimi hatırlatmaya çalışan evrensel güçler olarak yorumlamak ne değiştirirdi?

4 Eylül ÇarşambaGüneş- Merkür kavuşumu (04:39) İnsanın kendini ifade etmesini kolaylaştıran hangi kalabalığı kenara itebilmiş olması olurdu?

Venüs- Neptün karşıtlığı (14:25) Nerede kendi değerimi ve beni mutlu eden şeyleri es geçiyorum?

5 Eylül Perşembe
Merkür- Satürn üçgeni (15:37) Neyin benim için ciddiyetini anlama zamanı?

6 Eylül Cuma
İlkdördün 13⁰ Yay 15’ (06:10) İnancım bana nasıl bir motivasyon sağlıyor? Bu beni aşağı çekiyorsa buna devam etmeme sebep olan nedir?

Merkür- Jüpiter karesi (10:11) Bazen öyle olduğuna inanmaktan çok daha iyi sonuçlar verir daha farklı nasıl olabileceğine dair olasılıklara göz atmak!

7 Eylül Cumartesi
Güneş- Satürn üçgeni (00:55) İnsanın ışığı onun olgunlaşmış ve neşesini kaybetmemiş ruhudur.

Venüs- Plüton üçgeni (06:45) İnsan sahip olduklarının değerini kaybetmeden de anlayabilir. Öncelikler zaman içinde değişebilir; bu hiçbir şeyi değersizleştirmeyecektir.

Merkür- Neptün karşıtlığı (10:18) Olduğunu sandıklarımız, olanı görmeye hazır olana kadar varlığını sürdürür. Sonrasında kurulan hayaller gökkuşağının başladığı yerdeki bir küp altındır.

8 Eylül Pazar
Güneş- Jüpiter karesi (18:26) Kendini fazla abartmamalı insan! Ne kadar fazlası olduğuna inanırsak o kadar fazlasıyla uğraşmamız gerekir. Bazen büyümek için küçülmek önceliktir.

2 Eylül Pazartesi (Ay günü)
Ay: Terazi (11:32 boşlukta)
Güneş: Başak
Günün Sayısı: 23 / 5 (Aziz) (Boğa) Huzur, insanın kendine olan sadakatinden beslenir.
Günün Tarot Kartı: Ay (18) (Balık) Rüyanın daha gerçek yoksa gerçek kabul edilenin mi sadece bir rüya olduğunu bilmenin tek yolu hangisinin kalbinizin çarpışını hızlandırdığının farkında olmaktır.
Hava (düşünce) enerjisi

Ay- Satürn karesi (00:39) Sanki her şey üzerinize mi geliyor? Sakin olun! Sağduyu ve soğukkanlılık değeri anlaşılacak olanın siz olmanızı sağlayacaktır.

Ay- Jüpiter sekstili (02:23) İnandığınız şeyin peşinden gidin, bunu zarafetle yapın, bunun ne büyük bir güç olduğunu anlayacaksınız.

Ay- Pluto karesi (11:33) Bazen daha büyük bir zaferdir ufukta beliren ve ona gitmek için, içinde bulunduğunuz savaşta yenilgiyi kabul etmeniz gerekir.    

3 Eylül Salı (Mars günü)
Ay: Akrep (02:34 itibariyle)
Güneş: Başak
Günün Sayısı: 24 / 6 (Aşıklar) (İkizler) (Kalbindeki gücü harekete geçirmek içindir sevgilinin içine doğdurduğu güneş, batan değil, doğan sensindir.)
Günün Tarot Kartı: Ermiş (9) (Başak) (İnsanın en değerli yolculuğu kendine yaptığı yolculuktur. Bu attığı tüm adımların tüm adımların üstünden geçmek demektir.)
Su (duygu) Enerjisi  

Ay- Uranüs karşıtlığı (13:17) Değişim içeride başlar. Bir düşünce bir duyguyu tetikler, o duygu açığa çıkar ve dönüşür, bu seni yeni biri yapar, daha yüksek frekanslara uyumlanmak böyle mümkündür.

Ay- Mars sekstili (20:11) Bazen savaşını verdiğimiz, kendi içimizdeki debelenişimizdir. İnsanın en büyük zaferi, kendine karşı kazandığıdır. İşte bu kendinle barışmakla başlayacaktır. Bugün ne kızdırdı seni? Sarıl kendine, bil ki her şey yolunda!

Ay- Merkür sekstili (20:21) Bazen şahit olduklarımız, olanların bizde uyandırdığı hislerden ibarettir. Yanıyoruzdur ve herkes de yanıyor sanırız. Serinlediğimizde, herkes de serinledi sanırız. Ne hissettiğimizi kenara bırakıp kulak verdiğimizde, anlamaya başlarız.

Ay- Güneş sekstili (20:57) Kendimize ifade etmek çok kolay değildir, hele ki bunu başaramamanın bizi küçük duruma düşüreceği inancı içindeysek! Denemek her zaman korkup kaçmaktan ve deneyene saldırmaktan daha onurludur.

4 Eylül Çarşamba (Merkür Günü)
Ay: Akrep (13:56 boşlukta)
Güneş: Başak
Günün Sayısı: 25 / 7 (Araba) (Yengeç) (Yola çıkma vakti gelmişse bu gerçeğe arkamızı dönmek mümkün değildir, olsa olsa kendimizi sürüklenirken buluruz ve tüm bunların anlamı ne der dururuz.)
Günün Tarot Kartı: Adalet (8) (Terazi) (Adalet istiyorsanız işe adil olduğunuzdan emin olmakla başlayın!)
Su (duygu) enerjisi

Ay- Satürn sekstili (02:17) Kalıcı olan değerlidir. Krizlerin çıkmaması değildir mümkün olan, çıkan krizlerin bizi daha güçlü bir noktaya taşıması ve bu esnada karşılıklı saygının korunmasıdır.

Ay- Venüs sekstili (07:31) Sevgi bahşedilmiş değil yaratılmış olandır. Bu kendini nasıl yarattığını anlamakla başlar. Tüm deneyimler ve onları ele alma şeklimiz bizi var eden malzemelerdir.

Ay- Neptün üçgeni (08:09) Acı sabırsız davranarak değil derin nefesler alıp bu nefesimiz daha yüksek bir bilinci uyandırmasına izin vererek geçer. Acı veren bir parçamızın yukarıda olmasına rağmen bir parçamızın hala aşağıda kalışıdır.

Ay- Pluto sekstili (13:58) Ölüm bize yok olmayı değil var olmayı öğretir. Gitmek son değildir. Geride kalan için söz konusu başlangıç, giden için de geçerlidir. Buna izin vermemek bencilliktir ki bu hep iki tarafı da acıtır.

5 Eylül Perşembe (Jüpiter günü)
Ay: Yay (06:07 itibariyle)
Güneş: Başak
Günün Sayısı: 26 / 8 (Adalet) (Terazi) (Hakkın olanı anlamak, hak olanla buluşmakla mümkündür. Haksızlığa uğramıyorsun, daha değerli olanı hatırlamaya çalışıyorsun ve kendini hatırlatmaya çalışanın içinde buluyorsun.)
Günün Tarot Kartı: Kule (16) (Mars) (Ne zaman ki inanç sistemin yıkılır ve daha güçlü yeni değerler üzerine yeniden yapılanır, işte orada uyanış başlamıştır. İnsan o zaman göklerin dilini anlama şansı kazanır. Yıkılmasından korkma, bu yenilenme zamanının geldiğini gösterir ki bu ölümsüzlüğün ilk adımıdır.)
Ateş (hareket) Enerjisi

Yeni bir zamanın ışığı… Birbirine benzer deneyimler içinde bulmaya başlamışsanız kendinizi, bir konuda inat ettiğinizi anlama vakti gelmiştir. Cehennem insanın oluşu itibariyle değişime direnerek kendisini kilitlediğidir.

6 Eylül Cuma (Venüs günü)
Ay: Yay (19:01 boşlukta)
Güneş: Başak
Günün Sayısı: 27 / 9 (Ermiş) (Başak) (Temizlik dışarıdan içeriye yapılmaya çalışıldığında takıntı, içeriden dışarıya doğru yapıldığında huzur yaratır.)
Günün Tarot Kartı: Aşıklar (6) (İkizler) (Herkes kararını vererek iner dünyaya, dünya değil özünün dünyaya ne için indiğini anlamaktır armağan!)
Ateş enerjisi

Ay- Mars karesi (03:48) Savaşıyoruz! Ne için? Anlamak için! Ne zaman anlama şansı kazanıyoruz? Savaşıp durduklarımızla barıştığımızda…

Ay- Güneş karesi (06:10) İnsan kendini en iyi haliyle göstermek ister; halbuki insanın her hali başka güzeldir ve samimiyet temel prensiptir.

Ay- Jüpiter kavuşumu (10:19) Büyümek, kimseyi küçük görmek demek olmamalıdır. En çok da senin bugün geldiğin yere gelmeni sağlamış olan geçmişteki seni… Her küçük gördüğünde aslında o saklıdır. Dününü sevmeyen bugününde parlamaz. Bugün parlayamayan yarında kanatlanmaz.

Ay- Merkür karesi (10:21) Düşünmeden yol alamaz insan; nereden nereye, nasıl vardığına şahit olmadan! Her şey bize sorulan bir sorudur ve cevap sanıldığı kadar uzakta değildir.  

Ay- Neptün karesi (13:52) Ne kadar gidersen git, bazen hiç gitmemişsindir. Öylece kal bazen, hiçbir şey yapma, çok yol almışsındır; çünkü anlamışsındır, etrafında dönüp durmak yerine yeni bir döngüyü başlatma şansı kazanmışsındır.

Ay- Venüs karesi (19:03) İnsan herkes için değerli olanın peşine düşer. Bu kendine kendi için değerli olanı anlama şansı vermemesidir. Halbuki herkesin hazinesi kendi deneyiminin derinliklerindedir.

7 Eylül Cumartesi (Satürn günü)
Ay: Oğlak (13:37 itibariyle)
Güneş: Başak
Günün Sayısı: 28 / 10 / 1 (Kader Çarkı / Büyücü) (Jüpiter / Merkür) (Gören, kendini görür. Bunun ne anlama geldiğinin farkına varan, evrensel bilgiye açılır. Kaderi yazan burada saklıdır ve o tekrar tekrar yazılır.)
Günün Tarot Kartı: Joker (0) (Uranüs) (Başka bir yerden bakmaya, yeni bir deneyime, bildiği her şeyi geride bırakmaya cesareti olmayanın gerçeği hatırlamaya cesareti yoktur ve her şey bir örtü üzerine kurulur. Örtünün kalkması, ezberin bozulması ile mümkündür. Özün devreye girmesini sağlayacak olan budur.)
Toprak (madde) enerjisi

Sınırlamalar, kendi sınırlarımızla sınırlıdır. Onun dışına çıkmak, sistemi anlamakla mümkündür. Sistem, makro ve mikroda sadece ölçek farkına sahiptir. Evreni anlamak istiyorsan kendini anla… Kendini anlamak istiyorsan evreni anla… Hangi daha kolay geliyorsa! Yeter ki bir yerden başla! Ve bu iyi ve kötü diye ayırdıklarının derinine inmeden mümkün değildir.

8 Eylül Pazar (Güneş günü)
Ay: Oğlak
Güneş: Başak
Günün Sayısı: 29 / 11 / 2 (Güç / Azize) (Aslan / Ay ) (İnsanın gücü, ne zaman harekete geçeceğini bilmekten gelir.)
Günün Tarot Kartı: Aziz (5) (Boğa) (Huzur insanın doğasıyla kurduğu ya da kuramadığı ilişkiyle ilgilidir.)
Toprak enerjisi

Ay- Uranüs üçgeni (01:47) Değişim, bunun sorumluğunu almayı gerektirir.

Ay- Mars üçgeni (15:52) Cesaret edip bir yerden başlamadığın müddetçe neyi ne kadar iyi yapabileceğin laf olmaktan öteye gidemeyecektir. Başlamış olan ne kadar kötü bile olsa henüz başlayamamış olandan daha başarılıdır.

Ay- Satürn kavuşumu (16:41) Saygıyı insana zaman içinde ektiği tohumları koruyup onların ürün vermesini sağlaması kazandırır. Bu insanın dünyaya armağan ettiğiyle alakalıdır. Yaşam o zaman anlam kazanır.
Ay- Güneş üçgeni (20:11) Bir çocuğun ışığı insanın kalbini aydınlatır. Olgun bir insanın ışığıysa ruhunu… Kalp, ruha açılmadığı müddetçe henüz hak ettiği değere ulaşmamıştır. Kalp tohumdur, ruha açıldığında filizlenir, işte bu ab-ı hayattır. OIgunluk, içindeki çocuğu es geçmiş değil, onu koruyarak onun üstüne çıkmış olmaktır.

Ay- Neptün sekstili (23:18) Her çaba özünde çabanın uyandırdığı ışığı saklar. Bu ışık yaşamak için gereklidir. Biz çabaladığımız için olduğunu sanırız; halbuki vakti geldiği için olmuştur. Bu da varoluşun başka bir sırrıdır.

Dosta selam olsun,

Hüseyin Akdağ

Kaynak: www.anneoluncaanladim.com

Bireysel Doğum Haritası Analiziniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz:

0212 274 08 47 / 0542 353 90 83

www.heraakademi.com

Doğum haritası analizimiz ile kim olduğunuzu, dışarıdaki kişinin sizi nasıl gördüğünü, neyin size iyi geldiğini, bunların bir araya geldiklerinde birbirlerini nasıl etkilediğini, sahip olduğunuz potansiyelleri, yakın çevrenizi, ailenizi, iç dünyanızı, aşkın sizin için ne olduğunu, yaşama nasıl hizmet edebileceğinizi, partnerinizden aslında ne beklediğinizi, onunla olmanın size sağladığı fırsatları ve bu durumun sizi karşı karşıya bıraktığı sınavları, yaşamda sizi neye çağırdığını, neyin sizin ufkunuzu genişletebileceğini, iş ve kariyer hayatınızın önemli sırlarını, arkadaşlık ilişkilerinizi, neye teslim olmanız gerektiğini ve ruhsal olarak nereden nereye ilerlemenin önemini bulabilirsiniz.


Copyright 2007-2021 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.