Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi
Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi
Yazı Boyutu:

CAZİBE SAÇLARDA BAŞLAR

CAZİBE SAÇLARDA BAŞLAR

Dışarı çıkmadan önce aynada kendimize son bir göz attığımızda ilk baktığımız yer saçlarımızdır. Dış görünümümüzde ilk fark edilen saçlardır çünkü. Hele o saçlar sağlıklı, parlak ve de şekilliyse fark edilmemesi mümkün değil.


Mesele saç olduğunda ilk olarak şunu hatırlamak gerekiyor: Dışarıdan değil içeriden besleme. Birçok saç maskesi, bakım kremi işe yarasa da siz öncelikle dengeli besleniyorsanız dışarıdan yapacağınız müdahaleler ikinci planda kalır. Çünkü saçlarınız doğal tellere sahiptir ve bunlar sağlığınızın ve iyi olmanızın yansımasıdır. Eğer vücudunuza iyi bakmazsanız, saçlarınız istediğiniz gibi görünmeyecektir. Vücudunuza iyi bakmalı, bir saç bakım programı uygulamalı ve beslenmenize vitamin katkısı sağlamalısınız. Biraz dikkat ve bakımla saçlarınızın pırıl pırıl görünmesi aslında çok kolay. İyi bakım; basit, ancak doğru bakım ürünleri uzun, güzel ve sağlıklı saçlara kavuşmanızı sağlar.


SAĞLIKLI SAÇLARIN DÜŞMANI KIRIKLAR
Saçlarınızın uzaması, vücut kimyanızın dengesiyle yakından ilişkilidir. Belli bir noktadan sonra saç uzaması yavaşlar. Saçınızı uzatırken unutmamanız gereken iki kritik noktadan biri bakım ise diğeri de sabırdır. Uzun saçlar kırılmaya daha yatkındır ve kırılan saç tellerinin temizlenmesi gereklidir. Yanlış fırçalama ve yıkama, uçları gereken sıklıkta kısaltmama saç kırıklarının en başta gelen nedenlerindendir. Yanlış ürünlerle saçı yıpratma, yanlış beslenme ve uyku bozuklukları da saçta kırılmaya yol açar. Saç, omuz hizasına ulaştığı andan itibaren kırık riskiyle karşı karşıya kalır. Saçta oluşacak kırıkları engellemek için, boyu henüz çene hizasındayken önlem almak gerekir. Uzun saçlara özel bir hazır bakım kürü uygulanabilir. Bunun yanında doğru şampuan, saç kremi ve bakım ürünleri kullanmak kırıkların azaltılıp onarılmasında önemli bir yere sahiptir. Parmak uçlarınızla yapacağınız masaj cildinizi rahatlatır ki bu da doğrudan saç sağlığınızla ilgilidir.

KENDİ KENDİNE KURUSUN
Saçlarınızı kuruturken de dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var; mümkünse saçınızın doğal olarak kurumasına izin verin. Tabi bu her zaman mümkün olmayabilir. Özellikle katlı kesilmiş saça, hacim ve kurutma kazandırmak için, kuaförler özel bir kurutma tekniği kullanır. Yıkadıktan sonra, yalnızca saçın dip kısımlarına sprey sıkın. Daha sonra, tutamlar halinde elinize aldığınız saçı fönleyin. Saç uçlarını ise, parmaklarınız arasına sarıp kıvırarak fönleyin.


DOLGUN BUKLELER İÇİN

Pek çok kadın, saçındaki bukleleri kuaföre gitmeden kendisi yapabilir. Farklı bir etki yaratmak istediğinizde sadece bigudi, sprey ve föne ihtiyacınız var. Saçlarınızı yıkadıktan sonra önce fönle kurutun. Hafif nemli olan saçlarınızı bigudiyle sarın ve her tutam saça bir miktar sprey sıkın. En az 10 dakika olmak üzere sarılı halde bekletin, bu süre buklelerin kalıcılığıyla doğru orantılı olacaktır. Açtığınızda iri bir fırça yardımıyla saçlarınızı dilediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz.

SAĞLIK & GÜZELLİK BÖLÜMÜNÜN DİĞER KONULARI

Copyright 2007-2020 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.