Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi
Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi
Yazı Boyutu:

LİPOSUCTİON SONRASI İKİ AY ÇOK ÖNEMLİ…

LİPOSUCTİON SONRASI İKİ AY ÇOK ÖNEMLİ…

Vücudun belli bölgelerinde toplanan yağların vakum yardımıyla alınması yöntemi olan liposuction kolay olmasına karşın oldukça ciddi bir ameliyat. Ameliyat sonrasında kurallara uyulmazsa sonuç başarılı olmuyor. Operasyonun süresinin çok kısa oluşu ve ameliyatın pratik olması nedeniyle, kadınlar o anda kiloyu verip kurtulduklarını sanıyorlar. Oysa, başarılı sonuç için hastanın kurallara uyması lazım.


Liposuction operasyonu ile yağları alınan kişi 24 saat denetim altında tutulduktan sonra evine gönderiliyor. Hasta 48 saat sonra da normal hayatına dönüyor. Liposuction hastanın düşerek bir yerinin morarmasına benzetiliyor; nasıl morluğun iyileşip o bölgenin normale dönmesi için zaman geçmesi gerekiyorsa, burada da durum aynı. Liposuction operasyonlarında bu iyileşme dönemi iki ay sürüyor. Bu süre boyunca korse, ultrasonografik masajlar ve LPG cihazı ile vücudun forma girmesi sağlanıyor. Ayrıca kişiye özel diyete de uyulduğunda, sonuç başarılı oluyor.

 

PERHİZE DİKKAT!
Perhize dikkat edilmemesi halinde vücut o bölgeye daha çok kan yolluyor. Kanın içinde de iyileştirici enerji verici maddeler var. Operasyonla alınan yağın yerine yağ oluşmasa bile mevcut yağlar şişerek, o bölgede kilolu bir görünüme neden oluyor. O yüzden hastanın diyetine çok dikkat etmesi ve bol su içmesi gerekiyor.

 

Kadınlar genellikle yaza doğru, bahar aylarında kalın giysileri çıkarınca ve kumaşlar incelince dış görünüşlerini daha çok önemsiyorlar. Çoğunlukla da basen ve göbeklerini aldırmak için, erkekler ise meme küçültme ve göbeklerindeki yağların alınması için uzmana başvuruyorlar.

Bir kişiye liposuction yapılması için en önemli kriter derinin cinsi olarak belirtiliyor. Yağ alma operasyonu, derinin kalitesine göre yapılıyor. İyi bir sonuç için derinin diri ve sıkı olması gerekiyor. O zaman deri kendini hemen toparlıyor ama deri gevşemişse elastikiyeti kaybolmuşsa, problem yaratacak bir deriyse başka yöntemler uygulamak gerekiyor. Liposuction için uzmana başvuran hastalarda bazen “Vücuttaki bütün yağların gideceği gibi yanlış bir inanış” olabiliyor. Ancak hekimler “Tüm vücudun incelecek, 2 beden küçüleceksin” gibi sözler vermekten kaçınıyor, çünkü vücudun her yerindeki yağlar alınamıyor.

 

SAĞLIK & GÜZELLİK BÖLÜMÜNÜN DİĞER KONULARI

Copyright 2007-2020 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.