Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi
Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi
Yazı Boyutu:

BABALARA DA DOĞUM İZNİ GELİYOR!

Devlet Bakanı Kavaf, kadınların doğum öncesi ve sonrası izinlerini 8’den 16 haftaya, ücretsiz izinleri 1 yıla çıkardıklarını söyledi ve babalara da müjde verdi: “Ebeveyn izni de yasa tasarısı olarak Meclis’te. En kısa zamanda onu da çıkaracağız.”


Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, Tayyare Kültür Merkezi’nde (TKM) düzenlenen “Aile ve Kentsel Yaşamda Kadın” konulu konferansta yaptığı konuşmada annelik izniyle birlikte göndeme gelen ebeveyn izni (babalık izni) hakkında şunları söyledi:

“Bu konuda çok ciddi adımlar attık. Kadınlarımızın doğum öncesi ve sonrası izinlerini 8’den 16 haftaya çıkardık. Süt izinlerini arttırdık. Ücretsiz izni 1 yıla çıkardık. Ebeveyn izni de yasa tasarısı olarak Meclis’te. En kısa zamanda onu da çıkaracağız. Ama diğer taraftan Afganistan’da kadınların ölüm-kalım mücadelesi verdiklerini de unutmamamız gerekir.”

Bunun yanı sıra kız çocuklarının okullaşmasını, kadınların da okur-yazar oranını artırmak için yoğun bir çaba sergilediklerini ifade eden Kavaf, “'2003 yılından bu yana açmış olduğumuz kampanyalarla 8 yılda 350 bin kızımızı okulla buluşturduk. Hedefimiz okulla buluşturduğumuz bu kızlarımızın eğitiminin sürdürülebilir olmasını sağlamak” dedi.


BU BAŞLIKTAKİ DİĞER KONULAR
Copyright 2007-2020 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.