Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi
Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi
Yazı Boyutu:

EVLENİP ÇOLUK ÇOCUĞA KARIŞMAK İÇİN EHLİYET GEREK

Aile yönetmek, evlenmek, çocuk sahibi olmak için çiftlere “ehliyet” verilmesi öneriliyor.


Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Merdan Tufan, aile yönetmek, evlenmek, çocuk sahibi olmak için çiftlere “ehliyet” verilmesini önerdi. Tufan’ın önerisi TBMM Kayıp Çocuklar Komisyonu tarafından da onay gördü.

Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu (TTK) Başkanı Merdan Tufan, araba, motor, av için bile ehliyet gerektiğini hatırlattı ve sağlıklı bir aile yapısının oluşturulması için “aile ehliyeti” projesi hazırladıklarını açıkladı.

Tufan, “Aile eğitimi projesi” hakkında şunları söyledi:
“Önemli bir projemiz var. Aile eğitimi projesi. Toplumda birçok şeyi yapmak için ehliyet gerekiyor. Araba kullanmak için sizden ehliyet isteniyor, motor kullanmak için, kayık kullanmak için, ava gitmek için, av tezkeresi için; ama Türkiye’de aile yönetmek için, evlenmek için, çocuk sahibi olmak için hiçbir belge istenmiyor. Eğer altyapısı hazırlanırsa, evlenmek isteyen çiftlerden aile eğitimi aldığına dair bir belge getirmesini isteyelim.

Evlenmek mi istiyorsunuz? 5 günlük, 3 günlük, 10 günlük, eğitim alın. Memursa izinli de sayılabilir, ücretlerini bir süre devlet de ödeyebilir. “Aile kurabilir” gibi bir sertifika isteyelim ki en azından ana, temel bilgileri bu süre içerisinde onlara vermiş olalım.”


 

BU BAŞLIKTAKİ DİĞER KONULAR
Copyright 2007-2020 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.