Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi
Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi
Yazı Boyutu:

KADINLAR ALDATMAYA GİTTİ, DÖNMÜYOR!

Son yıllarda evli kadınların eşlerini aldatmasında patlama söz konusu! Yargıtay üyeleri, aldatılan erkeklerin açtığı boşanma davalarının hızla arttığını belirterek, şu ifadeleri kullanıyor: “Evli kadın kocasını daha çok işyerindeki arkadaşıyla aldatıyor.” “Aldatan kadın, kocasının bakımsız olmasından yakınıyor.” “Aldatan kadını kocasına yine işyeri arkadaşı ihbar ediyor.”


Boşanma davalarının karara bağlandığı Yargıtay 2. Hukuk Dairesi üyeleri, Türkiye’de kocalarını aldatan kadınların sayısında büyük bir artış olduğunu söylüyorlar. Yargıtay üyeleri, çok sağlam istatistik bilgiler olmasa da kendilerine gelen dosyalara ilişkin gözlemlerini ise şöyle sıralıyorlar:


- Evli kadınlar kocalarını genellikle iş yeri arkadaşıyla aldatıyor.

- İş yerindeki arkadaşıyla kocasını aldatan kadınlar, yine iş yerindeki arkadaşları tarafından kocalarına ihbar ediliyor.

- Aldattıklarını itiraf eden kadınların büyük bir bölümü, kocalarının bakımsız olmasından yakınıyorlar ve bu gerekçelerle bakımlı olan erkeklerle birlikte olmaya başlıyorlar.

- Eskiden erkekler boşanma davası açardı. Şimdi, kadınlar da en az erkekler kadar boşanma davası açıyorlar.

- Geliri olan kadınlar, aldatma veya diğer gerekçelerle daha sık boşanma davası açmaya başladılar. Ekonomik bağımsızlığı olan kadınlar boşanmaktan çekinmiyorlar.

- Özellikle büyük kentlerde, metropollerde yaşayan kadınlar evliliklerinin ilk üç ayında boşanma davası açarak eşlerinden boşanıyorlar.
 
VELAYET BABALARA
Yargıtay üyeleri, kocalarını aldatan çocuklu kadınların boşanma davasında ise çocukların durumunun kendilerini çok zorladığını belirtiyorlar. Adının açıklanmasını istemeyen bir üye, "Aldatanın kadın veya erkek olması önemli değil. Ancak, çocuklu ailelerde çocuklar bu durumdan olumsuz yönde etkileniyor. Bu nedenle kocasını aldatan kadına çocukların velayetinin verilmemesi yönünde kararlara da imza atıyoruz" dedi.

BOŞANMA DAVASINI KADINLAR AÇIYOR!
Yargıtay üyelerinin diğer bir belirlemesi de, geliri olan kadınlar, aldatma veya diğer gerekçelerle boşanma davası daha sık açmaya başladıkları yönünde. Yargıtay üyeleri, "Eskiden erkekler boşanma davası açardı. Şimdi, kadınlar da en az erkekler kadar boşanma davası açıyorlar. Ekonomik bağımsızlığı olan kadınlar eşlerini boşamaktan çekinmiyorlar. Özellikle büyük kentlerde, metropollerde yaşayan kadınlar evliliklerinin ilk üç ayında boşanma davası açarak eşlerinden boşanıyorlar" diyerek konuyu değerlendiriyorlar.

BU BAŞLIKTAKİ DİĞER KONULAR
Copyright 2007-2020 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.