Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi
Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi

 

HAYDİ GEL HAZİNE BULALIM
Bir gün Ayıcık nehirde hiç balık yakalayamadan eve dönünce, Kaplancık, eğer zengin olsalardı iki tane alabalık ya da sallanan koltuk ya da yarış otomobili kaskı...
WHİTBREAD YILIN ÇOCUK KİTABI ÖDÜLLÜ VE SMARTİES PRİZE ADAYI "AKİLA 2"
Whitbread ödüllü Akila kitabı, Kelime Yayınları tarafından Türkiye’deki okuyucuya sunuluyor. Dizinin ikinci kitabı Akila 2’de, teknoloji meraklısı ve macerasever okurları, kıtalararası, şaşırtıcı bir yolculuk bekliyor...
NİCK VE TESLA'NIN OLAĞANÜSTÜ HEYECANLI BİLİM LABORATUVARI
“Nick ve Tesla’nın Olağanüstü Heyecanlı Bilim Laboratuvarı” maceralı deneylerle süslenmiş, esrarengiz bir tatili anlatıyor...
"MÜZİKLİ MASAL SEPETİ" MASAL KİTAPLARI DİZİSİ
Şebnem Oral’ın yazdığı “Müzikli Masal Sepeti” dizisi minik okur severleri eğlenceli bir serüvene davet ediyor… Dizinin 3 kitabı da birbirinden güzel masallarla dolu. Dünyanın en güzel masalları, müzikle daha güzel!
HAYDİ GEL HAZİNE BULALIM
Çocuk edebiyatının dünya çapındaki kült yazarlarından Janosch’un kitapları, Türkiye’deki okuyucuya da ulaşmaya devam ediyor.
CHARLOTTE'NİN MÜZİKLİ MACERALARI
“Charlotte’nin Müzikli Maceraları”nda kanatlı küçük bir kız olan Charlotte, çan kulesinde her saat başı yeni bir besteciyle karşılaşıyor.
CİN ATI
Cin Atı, bisiklete binmeyi sevenler için… Yoksa siz, bisiklete binmeyi sevmiyor musunuz?.. O zaman, sizin için de Cin Atı’nı okumanın tam zamanı!
DAHİLERIN ŞİFRESİ
İlkokul öğretmeni T. Edison’un annesini okula çağırır; "Bakın Hanımefendi! Çocuğunuz haftanın günlerini ve çarpım tablosunu ezberleyemiyor...
ORTAOKUL HAYATIMIN EN KÖTÜ YILLARI
Ortaokul öğrencileri, okulda günleriniz sıkıcı mı geçiyor? Bu çılgın roman tam size göre!
GELİN ÇOCUKLAR BİRLİKTE DÜŞÜNELİM!
Düşünceler Özgür, Düşünmek Özgürlüktür… Bildiğimizi düşündüğümüz kavramların üzerinden bir daha geçmek, onları, yeniden inşa etmek ve dünya algımızı yeniden şekillendirmek için Gelin Çocuklar Birlikte Düşünelim!
"KARAR SENİN" SERİSİ
Çocuklarınız İçin Karar Verme Zamanı! Çocuklarınızla birlikte okuyacağınız, “Karar Senin” Serisi çocuklarınızın doğru kararlar vermesini sağlarken aranızdaki diyaloğu da güçlendirecek!
AYDEDE HER YERDE
Hacer Kılcıoğlu, büyüme sorunlarını ele alan sevilen çocuk romanları “Perşembeleri Çok Severim” ve “Bugün Adım Kaktüs Benim” in ardından, bu kez farklı ülkelerden bambaşka kültürlerde yaşayan çocukların öykülerini anlatıyor.
KIRMIZI KANATLI BAYKUŞ
Küçük baykuşun kanatları kırmızı ve güçlü değildi. Keşke bir arkadaşı olsaydı, onunla ne çok oyun oynardı… Belki uçmasına yardım ederdi. Rüzgârlı bir gecede üzgün üzgün otururken bir çıtırtı duyuldu.
KAYIP ADA
Gerilim, heyecan ve umut arasında gidip gelen soluk kesici bir maceraya atılmaya hazır mısınız? Eserlerinde arı, duru bir Türkçe kullanmaya özen gösteren Zeliha Akçagüner çocuklara fantastik bir maceranın kapılarını aralıyor!
NE İSTİYORSUN?
"Ders çalışmayı öğrenmek" üzerine eğitimler veren Mürüvvet Adalı Uygun, “Ne İstiyorsun?” isimli çocuk kitabında çocuklara bir yandan hayattan istediklerini ustaca sorgulatırken diğer yandan okuma alışkanlıkları üzerinde olumlu etki yaratıyor.
BÜYÜYÜNCE NE OLSAM?
Büyüyünce ne olmak istiyorsun? Veteriner olup hayvanlara bakmayı mı, aşçı olup değişik yemeklerden tatmayı mı, yoksa...? Böcekbilimciler, arkeologlar ne yapar?
UYKU PERİSİ
Amerikalı yazar William Joyce’un çok sevilen Çocukların Koruyucuları serisinin ikinci kitabı Uyku Perisi çıktı!
TAVAN ARASINDAKİ ESKİ LAMBA
Tavan arasından çıkıp gelen bu dev ne kadar da akıllı böyle... Bütün masalları da okumuş belli ki...
ÇOCUĞUMLA DOĞADAYIZ
Eğitimci ve Danışman Nuran Kansu’nun deneyimlerimden yola çıkarak hazırladığı kitapta çocuğunuzun ilgisini doğaya çekecek, eğlenceli ve aynı zamanda tüm zekâ alanlarının kullanılmasını sağlayan etkinlikler bulacaksınız.
KOCAKULAK SİRKTE
Sıra dışı bir köpeğin inanılmaz maceralarına hazır mısınız?
ANNEMLE BABAMA SÖYLEMEYİN EN İYi ARKADAŞIM BiR UZAYLI
"Benim adım Defne. Kuzenim Burak ve ben çok heyecanlıyız. Çünkü uzaylılara mesaj gönderdik ve bizimle iletişim kurmalarını istedik."
DENİZLER ALTINDA KIRMIZI SOMON
Modern yaşamın insanlığa sağladığı kolaylıklar saymakla bitmez. Ancak bu faydaların yanında doğanın kirlenmesi ve çevremizi saran canlıların yaşamının...
SÜTÜN YOLCULUĞU
Daha sağlıklı nesiller yetiştirmek amacıyla çalışmalar yürüten Sek Süt, çocuklara sütü sevdirmek amacıyla Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık ile masal kitabı hazırladı.
YILAN İLE KERTENKELE
Çekişmeli didişmeli sıkı bir dostluk hikâyesi. Yılan ile Kertenkele, görünüşte birbirine benzeyen ama kendine özgü kişilikleriyle birbirinden çok farklı iki arkadaş.
ŞU HORTUMLU DÜNYADA FİL YALNIZ BİR HAYVANDIR
Daha önce iş yaşamı üzerine çarpıcı görüşleriyle tanıdığımız Ahmet Şerif İzgören bu kitapta daha genel bir yaklaşımla...
ÇOCUKLARA SAĞLIKLI YAŞAM ÖNERİLERİ
Günümüzde çocuklar, eskisine oranla daha sağlıksız beslenme alışkanlıklarına sahipler ve araştırmalar Avrupa’da obezite oranının 1970’li yıllara göre 10 kat arttığını gösteriyor.
"KOZMİK" BİR MACERA
İngiltere baskısıyla büyük beğeni toplayan ve Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları'ndan raflarda yerini alan Kozmik adlı kitap çocukları hem eğlendirecek...
LULU
Lulu... İnatçı mı inatçı! Aksi mi aksi! Ya da şöyle diyebiliriz: Tam bir karın ağrısı! Canı bir şey istedi mi, karşı durmak imkânsız.
AĞAÇTAKİ EV
Ağaç tepesinde yeni bir yaşam, huysuz bir komşu ve tuhaf olaylar!
SESLİ HAYVANLAR ALBÜMÜ
Sesli albüm "Hayvanlar", çocukları sevimli dostlarıyla tanıştırıyor. Tam 8 farklı sesin bulunduğu elektronik sesli hayvanlar...
ŞİDDET VE ŞİDDETSİZLİK
Yazar Brigitte Labbé, insanın dünden bugüne en büyük çıkmazlarından birini, iletişimin en yıkıcı halini, “şiddet”i masaya yatırıyor.
YEŞİL SAHA KIRMIZI PERDE
Renan Özdemir'in yeni kitabı Yeşil Saha Kırmızı Perde Kelime Yayınları'ndan çıktı. Yeşil Saha Kırmızı Perde doğru seçim yapabilmek...
KIZILDERİLİ TOPRAKLARINDA TEHLİKE
"Bu Macerada Kahraman Sensin!" dizisiyle macera devam ediyor.
KİPRİ
Azmi'nin mahallesinde bütün kirpilerin gitmeye can attığı bir park vardı. Parkın önündeyse vızır vızır işleyen bir cadde... Ah ne zordu caddeden karşıya geçmek!
YALVAÇ URAL KEDİLER İÇİN YAZDI!
Çocuk edebiyatımızın önemli yazarlarından biri olan Yalvaç Ural'ın, Yapı Kredi Yayınları’ndan iki kitabı birden yayımlandı: Gözü Boynuz ile İzi Yaldız ve Mırname.
"ARTHUR" SESLİ KİTAP SERİSİ ÇOCUKLARA OKUMAYI SEVDiRECEK
"Televizyon, bilgisayar ve oyun konsolları varken, çocuklar nasıl kitap okur?" diyorsanız, sesli kitapların onlar üzerindeki cazibesinden habersizsiniz demektir.
"MATEMATİKLE BARIŞIYORUM" KİTABI
Emekli sınıf öğretmeni Necip Güven, öğrencilere matematiği sevdirmek için yazdığı "Matematikle Barışıyorum" kitabının 3. baskısı yayımlandı.
OKUL ÖNCESİ EĞİTİMDE YENİ BİR BOYUT
Dikkat, ilginin bir konuya odaklanmasıdır. Algı ise dikkatin beyindeki sürecidir. Dikkat ve öğrenme insan için olmazsa olmaz karakteristiklerdendir.
BEBEKLERDE OYUN OYNAR!
Bebekler oyun oynamaz demeyin! Mikado, çocuklarıyla evde zaman geçiren aileler için hazırlanan "50 Eğitici Aktivite" serisi, doğumdan 5 yaşa kadar, çok az bir ekipmanla rahatça yapılabilen aktiviteler öneriyor!
SANATA EĞLENCELİ YOLCULUK
Pearson Türkiye'nin Eğitici Çocuk Kitapları kategorisine ait yeni kitabı "Sanata İlk Adım" raflarda yerini aldı.
DEFNE AĞACI VE ORMAN KARDEŞLİĞİ
Söz dinlemeyen büyükler her yerde var! Söz dinlemedikleri gibi çevrelerine zarar da veriyorlar…
KÜÇÜK PRENS ÇİZGİ ROMANIYLA SİZLERLE
Küçük Prens dört yanardağını ve gülünü arkada bırakarak küçük mü küçük dünyası asteroid B612'den ayrıldıktan sonra evrende dolaşmaya başlamış, çeşitli maceralara atılmıştı.
SİHİRLİ OKUL OTOBÜSÜ SERİSİ
Altın kitapların 9-12 yaş için çıkardığı Sihirli Okul Otobüsü serisi çocukların en çok ilgi duydukları konuları ele alarak meraklı minikleri doyurucu bir dünya sunuyor.
ARTIK KENDİM OKUYABİLİRİM DİZİSİ
“Artık Kendim Okuyabilirim" Mavibulut Yayınları'nın, okulöncesi ve birinci sınıf çocuklarının okumayı sökmeleri ve geliştirmeleri için hazırladığı kitaplara koyduğu özel amblem.
KIRMIZI SOLUCAN
Bant Dergisi illüstratörlerinden olan ve yeni kuşak çocuk kitabı çizerleri arasında gittikçe sivrilen Sadi Güran’ın yeni kitabı “Kırmızı Solucan” Sarıgaga Yayınları’ndan çıktı.
EFSANE FİL: “BAHADIR”
İzmir'in efsane fili Pak Bahadır'ın ismini alan ödüllü çocuk kitabı raflardaki yerini aldı. "Bahadır" fiziksel farklılıkların kişilere özel birer işaret olduğunu anlatarak çocuklara özgüven kazandırmayı amaçlıyor.
BİR İNTERAKTİF KİTAP: “FİLİN BANYOSU”
İlki geçtiğimiz yıl 3 anne tarafından interaktif kitaplara bir yenisi eklendi. “Filin Banyosu-The Elephant’s Bath” bir babanın kızına anlamlı mirası...
LEOPARIN KUYRUĞU
İnsanın bazen aklına garip sorular takılır. Örneğin; genetiğiyle oynanmış yiyecekler insanın sinirlerini de oynatır mı?
DOĞA İLE BARIŞ
Demir Misketler ve Çöp Çocuklar adlı kitaplarıyla beğeni kazanan yazarı Handan Derya’nın bu kitabını da çok seveceksiniz!
BEBEK DOKUN, ÖĞREN KİTAPLARI!
Bebek Dokun Öğren serisinde yer alan 4 kitap Neşeli Hayvanlar, Neşeli Sesler, Oyun Zamanı ve Uyku Zamanı minik kitapseverlerle buluştu.
AKVARYUMDAKİ TİYATRO
Toroslar’ın eteğindeki Balıklı Köy’de tertemiz bir göl vardı. Gölün balıklarını köy halkı öyle severdi ki, her evde bir akvaryum kurulmuştu.
ARKADAŞLAR
Aynı çiftlikte yaşayan üç arkadaş, Süslü Horoz, Tüysüz Fare ve Tombalak Domuz, günümüzün ölümsüz çocuk kitabı kahramanları arasında yer alıyor.
KEKİK - BADEM VE ARKADAŞLARI
Dünya çocuk ve gençlik edebiyatından yayımladığı nitelikli roman ve öykülerle dikkat çeken Hayykitap, iki gençlik kitabıyla tanıdığımız ödüllü yazar Avi’yi gençlerden sonra bu kez çocuklarla buluşturuyor.
ARTIK KENDİM YAPABİLİRİM
Oyunlarının doğal bir uzantısı olmakla birlikle, yetişkinlerle bir şeyler yapmak, ortak bir amacı paylaşmak çocuklarda sorumluluk duygusunu ve bazı temel becerileri geliştirir.
TEK Mİ, ÇİFT Mİ?
Bunun Adı Findel, Karne Oyunu ve Konuşmak Yok adlı romanlarıyla ülkemizde de çok sevilen Andrew Clements, 50’yi aşkın çocuk kitabı ve kazandığı çok sayıda ödülle dünyanın en çok okunan yazarlarından.
ÇOCUKLARLA YOGA HAREKETLERİ VE SAĞLIKLI YAŞAM
Çocuk yogası, çeşitli hikâyeler eşliğinde ve oyunlarla yoga hareketleri, nefes çalışmaları ve dinlenmeden oluşur.
MEMO VE AY
Memo ufak tefek bir oğlancık. Tüm isteği, annesine onun kadar güzel bir hediye verebilmek: Gökteki Ay’ı...
ANNEM VE BABAM BOŞANIYOR
Bu kitap, çocukların boşanmayı anlamaları ve kaybın yarattığı keder duygusunu tanıyıp ifade etmeleri için güvenilir ve incelikli bir yol sunuyor.
ÇOK SEVDİĞİM BİR YAKINIMI KAYBETTİM
Bu kitap, çocukların ölümün üstesinden gelmeleri ve kaybın yarattığı keder duygusunu tanıyıp ifade etmeleri için güvenilir ve incelikli bir yol sunuyor.
ÇOCUKLAR İÇİN KÖPEK BAKIMI
Köpeğinizin sağlığını nasıl korursunuz? Köpeğinizin dilinden nasıl anlarsınız? Köpeğinize oturmayı nasıl öğretirsiniz? Köpekler neden hep bir şeyler çiğner? İki köpek birbirini nasıl selamlar?
ÇOCUKLAR İÇİN KEDİ BAKIMI
Kedinizin sağlığını nasıl korursunuz? Kedinizin dilinden nasıl anlarsınız? İki kedi birbirini nasıl selamlar? Kediler mutlu veya öfkeli olduklarını nasıl anlatırlar?
BÜYÜMEK İSTEYEN GORİL
Bu, Pongo. Pongo çok oyuncu bir goril. Afrika’nın dağlarında yaşıyor. Babası kadar güçlü ve cesur olmak istiyor. Ama Pongo’nun önce büyümesi gerekiyor.
“ÖFKEMİ KONTROL ETMEYİ ÖĞRENİYORUM”
Bu kitap, çocukların öfkelerini anlamalarına ve sağlıklı öfke yönetimi becerileri geliştirmelerine destek olmak için güvenilir ve incelikli bir yol sunuyor.
“BENDEN FARKLI OLANLA YAŞAMAYI ÖĞRENİYORUM”
Bu kitap, çocukların çeşitliliğe değer vermelerine ve farklılıklar hakkındaki temel kavramları öğrenmelerine destek olmak için güvenilir ve incelikli bir yol sunuyor.
HASTALIĞIMLA YAŞAMAYI ÖĞRENİYORUM
Bu kitap, çocukların kronik hastalıklarıyla başa çıkmalarına destek olmak için güvenilir ve incelikli bir yol sunuyor.
EVCİL HAYVANIMLA VEDALAŞIYORUM
Bu kitap, çocukların evcil hayvan kaybıyla başa çıkmalarına destek olmak için güvenilir ve incelikli bir yol sunuyor.
YETİŞKİNLER BENİ İNCİTİYOR
Çocuk istismarı, çocuklara kalıcı zarar veren her tür kötü davranış ya da ihmaldir. Bu kitap, istismara uğramış çocukların iyileşmelerine yardımcı olmak amacıyla hazırlanmış.
NAR TANELERİ
3A sınıfı öğrencileri okula gidemeyen kız çocuklarını okula göndermek için öyküler yazıp resimledi.
BUGÜN BİR ŞEY ÖĞRENDİM: ARKADAŞLIK
Başkalarını tanımak, onların iyi özelliklerini takdir edip, eksik yanlarını kabul etmek, sosyal bir grupta yerini bulmak ve kendini kabul ettirebilmek önemlidir.
YAMAN VE ONUN BİTMEK BİLMEYEN SORULARI
Yaman 5 yaşında, aynı sizler gibi merak ediyor, sorular soruyor... Soruları hepinizin merak ettiği sorular. Anne babalarınızla birlikte okuyabileceğiniz bu kitapta Yaman’ın sorularına bir bakalım mı?
SANAT HAZİNELERİ
Çocuklarımızın resim yeteneğinin gelişmesi, resim derslerinde sıkıntı çekmemeleri ve sanata duyarlı olmaları için, ünlü ressamların tabloları ile kolayca resim yapmanın pratik, adım adım ilerleyen yolu anlatılıyor.
BENİM SANAT KİTABIM
Dünyanın en çok bilinen ve en çok sevilen resimleri, çocuklar için sanata başlangıç niteliğinde olan bu büyüleyici kitapta biraraya getirildi.
DOĞA-KURTARANLAR SERİSİ
Çocuklar hem eğlenceli hem duyarlı bir dizi ile tanışıyor. Üç kitaplık Doğa-Kurtaranlar dizisinin ilk iki kitabı “Penguenlerin Buzları Erimesin” ve “Ağaçlar Yok Olmasın” raflardaki yerini aldı. .
OKUMANIN VE EĞİTİMİN ÖNÜNDE ENGEL KALMADI
Zihinsel engelli ve otistik bireylere yönelik kitaplar ve renkli eğitim setleri Türkiye’de ilk kez Vanilya Okul Öncesi Yayıncılık tarafından hazırlandı.
BUGÜN HAYAL KURACAKTIM
Bir Cumartesi sabahı… Evde tek başına, yatağında hayal kurmaya çalışan bir kız… Ve nereden geldiği belli olmayan bir yavru kedi sesi… İşte Aslı’nın macerası başlıyor.
“LEONARDO DA VİNCİ”
Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları, ödüllü yazar Steve Augarde imzasıyla evrensel dâhiyi çocuklara anlatıyor.
ADIM ADIM OKUL ÖNCESİ BİLİNÇLİ GELİŞİM SERİSİ
Çocuğunuz 6yaşına kadar duygusal ve zihinsel gelişimin büyük bir bölümünün tamamlandığı önemli bir dönemden geçer.
PIRTIK TEKİR
Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları’ndan harika bir öykü kitabı… Ekose şapkalı çalgıcının vefalı kedisi: “Pırtık Tekir”.
UZAYLI ÇOCUK
Parkta uzaylı bir çocuğa rastlasan ne yaparsın? Korkup kaçar mısın? Gözlerine inanamayıp hayal gördüğünü mü düşünürsün yoksa?
MIŞIL SUYU
Bir gün Berrak bulaşık yıkarken kendisini bambaşka bir dünyanın içinde buluverir. Bembeyaz giysiler giymiş insanların arasında, tertemiz bir ülkede...
ÇOCUKLARIN KALPLERİ ISINACAK
Karanlıktan korkan bir baykuş olur mu hiç? Oluyor işte, küçük Şlop karanlıktan öyle korkuyor ki, yapmak istediği pek çok şeyi yapamıyor. Peki ya yüzen bir kedi gördünüz mü hiç?
KÜÇÜK FOTOĞRAFÇILAR
Fotoğraf hayatımızın bir parçası, ama fotoğrafı yeterince tanıyor ya da fotoğraf çekmeyi biliyor muyuz?
ÜCRETSİZ KİTAP: KÖŞE BUCAK BÖRTÜ BÖCEK
Çiçek’in büyükannesinin sandığından çıkan defterle başlayan bir yolculuk... Çiçek ve arkadaşı Yusufçuk, tıbbi bitkilerin dünyasına giderek ıhlamur, kahve ağacı, fesleğen ve ısırganı dinliyor.
EJDERHACA NASIL KONUŞURSUN?
Çocuk kitapları yazarı ve illüstratörü Cressida Cowell’in yarattığı eğlenceli dizi Korkunç Gıcık III. Hıçkıdık’ın akıl almaz maceraları üçüncü kitabıyla sürüyor.
İLK OKUMA - BİTKİLER NASIL BÜYÜR?
Bitkiler susuz çöllerde nasıl büyür? Hayvanlar tohumların yayılmasına nasıl yardım eder? Hangi çiçek çürümüş et gibi kokar?
İLK OKUMA - ÖRÜMCEKLER
Örümcekler ne yer? Bir örümceğin kaç gözü vardır? Örümcekler suyun altında da yaşayabilir mi?
İLK OKUMA - NEDEN YERİZ?
Neden yemek zorundayız? Hangi yiyecekler bize enerji verir, hangileri bizi güçlendirir? Neden bazı yiyeceklere alerjimiz var?
HAYDİ ÖĞRENELİM - DUYULARIMIZ
Suyun sıcak olduğunu algılıyor, sabun kokusu alıyorsun, şampuanın keskin tadını fark ediyorsun, suyun sesini duyuyorsun ve bir duş görüyorsun. Neredesin?
HAYDİ ÖĞRENELİM - ATMA, KULLAN!
Ağabeyinin ya da ablanın giydiği giysiler eskimezse büyüyünce sen de giyebilirsin. Böylece ceketi yeniden kullanmış olursun. Boşalan cam kavanozları yıkayıp yeniden kullandığımızda çöpleri azaltmış olmaz mıyız?
HAYDİ ÖĞRENELİM - DÖRT ELEMENT
Çocuklar geleneksel dört temel elementi, hava, toprak, su ve ateşi keşfediyor, bu elementlerin her birinin hem doğada hem de insan etkinliklerinde oynadığı hayati rolleri öğreniyorlar.
HAYDİ ÖĞRENELİM - AİLE AĞACI
Aile ağacı, tüm aile büyüklerinin isimlerinden, resimlerinden ve anılarından oluşan kocaman bir ağaçtır.
KANATLI KEDİLER MASALI DİZİSİ
Dünya edebiyatının büyülü kalemi Ursula K. Le Guin’in “Kanatlı Kediler Masalı” dizisi tamamlandı!
KEDİLER VE FARELER MUTFAĞI
Kediler ile fareler neden birbirlerine düşmandır? Yemek yapmak, sadece yemek pişirmek mi demektir?
BENİM MİNİK KIRMIZI BALIĞIM
Babacık bir gün elinde, torba içinde küçük, kırmızı bir balıkla geldi. Onu herkes çok sevdi, abicik de…
KARLI BİR GÜN
Bu kitapları okul öncesi dönemdeki çocuklarınıza (0-6 yaş) okuyarak anlatabilirsiniz. Çocuklarınız okumayı öğrendikten sonra (7-8 yaş) aynı kitapları kendi kendilerine okuyup tekrar değerlendirebilirler.
DOĞA KİTABIM
Yağmur ormanları, okyanuslar, çöller, dağlar ve çok daha fazlasını keşfedebilirsiniz!Hayvanların vahşi doğada nasıl yaşadığını görüp, milyonlarca yıl öncesine, dinozorların dünyasına bile bir yolculuk yapabilirsiniz.
KELEBEK
Tırtıllarla kelebekler arasında bir ilişki olabilir mi dersiniz? Bu soruyu cevaplamanıza bu güzel resimli kitapta tanışacağınız çizgili küçük tırtıl yardım edecek.
MERCEK ALTINDA ARKEOLOJİ
Bu kitapla, geçmiş uygarlıkların gün ışığına çıkan sırlarına, yüzyıllardır süregelen insan yaşamının kalıntılarına yakından bakın.
SİNA VE YOGA YAPAN KEDİ
Sizce yoga nedir? Neye benzer? Yeni bir yoğurt çeşidi ya da bahçede yetişen bir tür bitki mi? Ya da hiphopçuların yaptığı bir müzik türü mü? Bilemediniz değil mi?
PICASSO'NUN SİHİRLİ DÜNYASI
Picasso neden güvercinleri bu kadar severdi, biliyor musun? Picasso tablolarını yıllarca neden mavi renkte boyadı, biliyor musun? Picasso neden hokkabazlar çizerdi, biliyor musun? Maya kim, biliyor musun?
EN GÜZELİ BENİM EVİM
İlkbahar geldi ve minik tilkicik ormandaki arkadaşlarının evlerini ziyaret ediyor. Herkes bahar temizliği telaşında.
GÜNDELİK EŞYALARLA BASİT HAVA DENEYLERİ
Toprak, hava ve iklimlerin ardındaki şaşırtıcı gerçekleri ortaya koyan heyecan verici çeşitli deneyler!
YAŞANMIŞ HAYVAN ÖYKÜLERİ I
İnsanoğlu öteden beri, hayvanlara hep ilgi duymuştur. Tarih öncesi yaşam ortamlarında, mağara duvarlarına çizilen türlü hayvan resimleri, bunun kanıtıdır.
CESARET VE KORKU
Birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de yayımlandığı yıl on binlerce çocuğa ulaşan, bugün 120.000 baskıya varan Çıtır Çıtır Felsefe dizisi yeni kitaplarla sürüyor.
DOĞUM GÜNÜ PASTASI
İsveç ve dünya çocuk edebiyatının çok ödüllü yazarı Sven Nordqvist'in Pettson ve Findus dizisi sekiz kitaptan oluşuyor.
5 ÇOCUK 5 İSTANBUL
Tanınmış çocuk kitapları illüstratörü Betül Sayın yazıp resimlediği bu kitabında, okulöncesi küçüklerle okumaya yeni başlayanlar için İstanbul’u anlatıyor. Mine Soysal’ın yazdığı...
ÇOCUKLAR İÇİN KIŞ MASALLARI
Doğan Kardeş Dizisi’nin yeni misafirlerinden Kış Masalları, ilkbahar, yaz ve sonbahar masallarıyla devam edecek “Mevsim Masalları” başlıklı serinin ilk kitabı...
KOLAY PİYANO
Çalgı eğitimi çocuğunuzu yaşamı boyunca olumlu etkileyecek başta akademik ve sosyal alanlarda olmak üzere birçok disiplinde başarılı olmasını sağlayacak bir süreçtir.
BİNBİR GECE MASALLARI
Çok eski zamanlarda Hint ve Çin ülkelerinin hükümdarları, Şehriyar ve Şahzaman adlı iki kardeşmiş. İkisi de çok zenginmiş, güçlüymüş, ama mutlu değilmiş.
BİLGİLİ ÇOCUK & SÜPER ANNE BÖLÜMÜNÜN DİĞER KONULARI
- KÜÇÜKLERE ETKİNLİK
- BÜYÜKLERE ETKİNLİK
- KÜÇÜKLERE KİTAP
- BÜYÜKLERE KİTAP

Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.