Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi
Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi
Yazı Boyutu:

ikizlerin şaşırtıcı dünyasına çarpıcı bir yolculuk!
TEK Mİ, ÇİFT Mİ?

TEK Mİ, ÇİFT Mİ?

Bunun Adı Findel, Karne Oyunu ve Konuşmak Yok adlı romanlarıyla ülkemizde de çok sevilen Andrew Clements, 50’yi aşkın çocuk kitabı ve kazandığı çok sayıda ödülle dünyanın en çok okunan yazarlarından. Bu kez de kahramanları ikiz kardeşler.


İkizlerin iç dünyasına çok renkli bir pencere açan roman, yazarın dilimize çevrilen 4. kitabı. İkiz olmayı içtenlikle duyumsatırken, bireysellik, dürüstlük, arkadaşlık ve ailenin anlamı üzerine düşündüren kitap, insanın kendisiyle ilgili bilmediklerini keşfetmesinin önemini, fiziksel görünüşün altındaki bireysel kimliğin ne demek olduğunu sorguluyor.

İkizler Ray ve Jay, öğrenim yılının hemen başında yeni bir kente taşınırlar. Yeni okullarında yapılan bir evrak hatası, artık bir elmanın yarısı değil, ayrı bireyler olarak görülmeyi arzulayan çocuklar için bulunmaz bir fırsat sunar. Dosyada yalnızca birinin kaydı bulunmaktadır! Tıpatıp benzer ikizi ise eksiktir. Bunun üzerine iki kafadar, okula sırayla gitmeye başlarlar. Kurulan arkadaşlıklar, hoşlanılan kızlar, üstelik matematikte, müzikte, futbol ve hokeyde değişen başarılar, hiç de düşündükleri gibi yaşamlarını kolaylaştırmaz. İkizler bu oyunu daha ne kadar sürdürebileceklerdir? 

Yazan: Andrew Clements
Yayıonevi: Günışığı Kitaplığı

BİLGİLİ ÇOCUK & SÜPER ANNE BÖLÜMÜNÜN DİĞER KONULARI

Copyright 2007-2020 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.