Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi
Türkiye'nin en iyi ebeveyn sitesi
Yazı Boyutu:

ÇOCUĞUMUZLA YARATTIĞIMIZ GÜZELLİK ÜLKESİ

ÇOCUĞUMUZLA YARATTIĞIMIZ GÜZELLİK ÜLKESİ

İyilikle söylenen her söz çocuğumuzla yarattığımız güzellik ülkesine bir kapı oluyor bize. Güçlü oluyorsun, öyle ki bir gülümsemesi uğruna yapacaklarının sınırı olmuyor artık. Yeniden başlıyorsun hayata yeni bebeğinle birlikte.


Hayata daha bağlı oluyor insan minikler yaşamımıza merhaba deyince. Yaşadığımız anın değerini biliyoruz ister istemez. Doya doya yaşamak istiyoruz hayatı. Biliyoruz ki çocuğumuzla geçen her saniyenin önemi var. Her nefesimizi hissederek alıyoruz. Dertleri, kederleri atıyoruz yastığımızın altına, her güne gülümseyerek başlıyoruz yavrumuzla.
Hayatı yaşamayı öğreniyoruz çocuğumuzla birlikte. İçimizde hep yeni bir heyecanla yaşıyoruz. Çılgınca yeniden çocuk oluyor, unuttuğumuz kahkahalarımızı konduruyoruz yüzümüze. Sokaklarda “Aman etraf  ne der?” kaygısını taşımadan koşuyoruz çocuğumuzla sokaklarda türlü şirinlikler yapa yapa. Yeri geliyor elimizle yiyoruz yiyeceklerimizi ona “Hadi ham yapalım” derken, yeri geliyor şarkılar söylüyoruz yolun ortasında minik yavrumuz huzursuz olmasın diye. Parklar yeniden giriyor yaşamımıza, yeşil alanların doğanın keyfi bir başka çıkıyor artık.

“Anne olunca anlarsın” cümlesi ne kadar anlamlı geliyor artık. Ve “Allahaısmarladık, Allah analı babalı büyütsün, Allah nazardan korusun” gibi iyi niyetli duaları alıp saklıyoruz yüreğimizde. İyilikle söylenen her söz çocuğumuzla yarattığımız güzellik ülkesine bir kapı oluyor bize. En iyisini, en güzelini, en doğrusunu, en doğalını, en sağlıklısını istiyorsun artık. Güçlü oluyorsun, öyle ki bir gülümsemesi uğruna yapacaklarının sınırı olmuyor artık. Yeniden başlıyorsun hayata yeni bebeğinle birlikte. Yeniden yaşıyorsun hayatı yeni hayatınla birlikte. Seni seviyorum güzel kızım.

Hayata hep birlikte gülümseyerek bakmak umuduyla...
 
Funda TURGUT

Siz de hikayenizi bize göndermek istiyorsanız
lütfen üye olmak için tıklayınız.
BENİM HİKAYEM BÖLÜMÜNÜN DİĞER KONULARI

Copyright 2007-2021 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.